Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

miedzy Makarską a Dubrovnikiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jupimako
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2011
miedzy Makarską a Dubrovnikiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 13.07.2011 15:07

Byłam w zeszłym roku w Baśka Voda ze znajomymi i 2 dzieci było super.
Często jeździliśmy na plaże w Breli bo tam jest pięknie.
W tym roku z mężem i córką (2lata) chcemy zabrać jeszcze moich rodziców do Chorwacji tylko nie możemy wybrać miejscowości.
Najlepiej by była miedzy Makarską a Dubrownikiem i by był to ląd nie wyspa.
No i żeby był była tak mniej więcej jak w Baśka Voda.
w tym roku nastawiamy się za zwiedzanie Dubrownika.
Pomóżcie coś wybrać :D
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 13.07.2011 15:47

Witaj Jupimako!
Ja poleciłabym Zaostrog. Mieścina mała,przytylna,z ładną plażą... :D

Przeczytaj temat z tego linku forum/viewtopic.php?t=29827&highlight=
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 13.07.2011 16:03

Jupimako, ilu userów, tyle będziesz miała propozycji... Sugeruję najpierw popatrzeć na mapę, a potem szukać informacji o miejscu, które na mapie znalazłaś. Ja Ci polecam Półwysep Peljesac, za chwilę ktoś inny poleci Ci coś innego. To będzie kolejny temat o wszystkim i o niczym...
Jupimako
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 00:04

Pierwszy strzał i cel prosto w rejon który wybrałam na mapie. Zastanawiałam się między Gradać, Brist, Podaca a Zaostrog.
Chciałam coś bliżej Dubrovnika ale przeczytałam forum i wszyscy polecają pojechać za Dub.... a bym wolałam przed.
Teraz skupie się na tych wcześniej wspomnianych 4 miejscach.
Może o którymś ktoś jeszcze się wypowie...........
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 14.07.2011 11:21

Spośród wymienionych miejsc ja także poleciłbym Zaostrog.
Jeśli Zaostrog za daleko od Dubrownika to rozważ Slano - tez zgrabne miasteczko.
Jupimako
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 13:49

Dziękuje za podpowiedzi :)
pojedziemy chyba do Zaostrogu tak by moi rodzice mogli też zwiedzić Split czy Trogir
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 14.07.2011 22:05

Moje najmilsze wspomnienie z Zaostrogu:

Codziennie,o określonej porze,na plażę przychodził staruszek (zapewne miejscowy),gdzieś pod 80-tkę.Wchodził do wody,wypływał dość daleko.... i śpiewał!
Jego śpiew niósł się z delikatną falą głośno i wyraźnie.I choć nie znam dobrze tego języka,mogłam zrozumieć, o czym była Jego pieśń... :wink:

Ciekawe,czy On jeszcze tam mieszka i czy wciąż śpiewa pływając?........
To było piękne..i takie miłe... :wink:
Jupimako
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 23:12

Jeśli tam pojedziemy a wszystko na to wskazuje do zdam relacje po powrocie- czyli na początku września
smolnik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2014
Jaka miejscowość między Dubrovnikiem a Makarską?

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 24.07.2014 22:16

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wraz ze znajomymi pod koniec sierpnia wybieramy się do Czarnogóry i Chorwacji. Planujemy spędzić po tygodniu w jednym i drugim kraju zaczynając od Czarnogóry. Później będziemy chcieli się gdzieś zatrzymać między Dubrovnikiem, a Makarska.

Zależy nam na stosunkowo spokojnej miejscowości, ale nie kompletnie wyłączonej z życia wieczornego. Chcemy uniknąć przede wszystkim ogromnej ilości turystów! Zależy nam również na przystępnych cenach za nocleg.

Podsumowując, bardziej zależy nam na spokoju i dobrej cenie niż na imprezowaniu. Mam nadzieję, że jakieś miejscowości spełnią te kryteria.

Z góry dziękuję za porady, propozycję i uwagi.

Pozdrawiam
Mariusz
smolnik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 29.07.2014 13:57

Podbijam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2014 14:05

Baška Voda - Tučepi.
Informacji o tych miasteczkach szukaj na forum :idea:
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.07.2014 14:10

Brist a z niego deptakiem nadmorskim do Gradaca jest blisko
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2014 14:14

mendoza1973 napisał(a):Brist a z niego deptakiem nadmorskim do Gradaca jest blisko

Też mi to przyszło do głowy. Ceny apartmanów zdecydowanie niższe niż w Tucepi i Baska Voda.
smolnik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 30.07.2014 08:43

Dzięki za propozycje.

Zastanawiam się teraz nad 3 miasteczkami obok siebie Zaostrog, Gradac, Brist. Czy różnią się one od siebie bardzo cenowo czy jednak są zbliżone do siebie?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2014 09:36

smolnik napisał(a):Dzięki za propozycje.

Zastanawiam się teraz nad 3 miasteczkami obok siebie Zaostrog, Gradac, Brist. Czy różnią się one od siebie bardzo cenowo czy jednak są zbliżone do siebie?


Cenowo - niewiele. Z pewnością są tańsze niż oblegane miejscowości ciut bardziej na północ. Szukałam tam apartmanów w sieci w zeszłym roku, może Zaostrog był odrobinę droższy i Gradac tuż przy morzu. W Briście były dość ciekawe okazje jeśli chodzi o apartmany, natomiast to mała wioska i w sklepach było trochę drożej z względu na brak konkurencji - ale zakupy i tak można w Gradacu robić (Konzum, Studenac). Zresztą - jak trafisz. Te miejsca różnią się przede wszystkim wielkością i zagęszczeniem turystów. Gradac - największy i bardzo zatłoczony, Zaostrog - niewielki ale ludzi i tak sporo na plażach, trochę szumu jest. Brist jest maleńki i najspokojniejszy, co nie znaczy, że są zupełne pustki, choć zdecydowanie jest najmniej zatłoczony. No i do Gradaca z szerszą ofertą rozrywki dojdziesz pieszo.
Poszukaj relacji z tych miejsc na forum.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
miedzy Makarską a Dubrovnikiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone