Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

miasto Novalja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mazda
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.06.2008
miasto Novalja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazda » 14.06.2008 16:47

Wybieramy się do miasta Nowalja na wyspie Pag w Chorwacji. Będę wdzięczny za istotne informacje dotyczące przejazdu z "lądu" na wyspę (czy warto przepłynąć promem) oraz przedstawienie atrakcji dla rodziny z dzieckiem. Bedziemy zakwaterowani w domku rodzinnym. Wyjeżdżam na początku lipca. Z góry dziekuję za informacje. :P :hut:
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 14.06.2008 17:21

Nie warto płynąć promem jest most od kilku lat bezpłatny. Autostrada na wysokości Maslenicy doprowadzi cie w pobliże wjazdu na wyspę. Dojazd przez wyspę nie stanowi problemu jest normalna droga tyle że w okolicy miasta Pag nieco z górki a potem pod górkę i znowu z górki.

Atrakcje - samo miasteczko jest właściwie osadą turystyczną z promenadą przy nabrzeżu, ogólnie sporo ludzi. W pobliżu plazowa dyskoteka. Myślę ze największymi atrakcjami będą wycieczki po wyspie na różne bardzo widowiskowe i czasemi płatne plaże oraz w jej okolicy i piękne widoki (ale dzieciom to one się jak znam szybko znudzą)
Do zwiedzenia minimum Zadar Nin Paklenica z jaskiniami, ruiny rzymskiejtwierdzy przy wjeździe na wyspę, miasto Pag i stary Pag można popływać w słodkiej wodzie w pobliskim Kareńskim More, obejrzeć ślady wojny w okolicach Benkovaca. Radzę kupić przewodnik

i na drugi raz użyć przycisku "szukaj" na niebieskiej belce - Novalija było opisywana wiele razy
jacek36
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek36 » 15.06.2008 09:46

mazda napisał(a):Wybieramy się do miasta Nowalja na wyspie Pag w Chorwacji. Będę wdzięczny za istotne informacje dotyczące przejazdu z "lądu" na wyspę (czy warto przepłynąć promem) oraz przedstawienie atrakcji dla rodziny z dzieckiem. Bedziemy zakwaterowani w domku rodzinnym. Wyjeżdżam na początku lipca. Z góry dziekuję za informacje. :P :hut:


piekne miasteczko,ale zatloczone, cudowne widoki, dojazd bdb,bylem w lipcu 2007,chetnie pojede tam jeszcze raz...za pare lat
procesor
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) procesor » 27.06.2008 23:05

Mozna promem nie plynac, ale trzeba nadlozyc drogi, wiec pytanie czy chcesz oszczedzic na czasie czy na pieniadzach. Wg mnie Novalja jest na maksa imprezowa miejscowoscia (a konkretnie plaza Zrce kolo niej) i dlatego jade tam poraz kolejny. Jesli szukasz spokoju i ciszy to kwaterowalbym sie raczej poza centrum. Novalja ma nieco przesadzona opinie chorwackiej Ibizy, ale zrobila sie slynna ze swojej imprezowosci, wiec spodziewaj sie sporej liczby osob lubiacych zycie nocne - w tym mnie ;)
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 28.06.2008 14:19

według mnie nie płynąć promem to nonsens.Do promu z Zagrzebia jest 220 km (z tego 150 autostradą),potem 5 i jest Novalja.Prom płynie 15 min,w sezonie co 1/2 godz,z przerwa jedynie w nocy pomiedzy chyba 24 a 4 rano.
Bez promu trzeba jechać dużo dalej autostradą-do zjazdu Posedarje a potem jeszcze ponad 60 km do Novalji.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 02.07.2008 09:59

Witam
Zakwaterowałem się w hotelu Liburnija, czy mógłbym mi ktoś polecić jakąś mało zatłoczoną plaże w pobliżu??
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 02.07.2008 16:40

Ja także odradzam nadrabianie drogi przez most,szczególnie że jedziesz z dzieckiem już kawał drogi z Polski. Ja tak jechałam i wiem że nie tylko dziecko było zmęczone. Jeżeli wjeżdżasz mostem to do Novalji musisz przejechać całą wyspę. Wracałam promem i było dużo szybciej.
W tym roku wróciłam z Omisza i tunel Sviety Rok przez który będziesz musiał przejechać jest w remoncie więc stoi się w korku (2,5 godziny)
Pozdrav :papa:
Renata
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 19.07.2008 10:39

Nie mozna remontowac czegos, czego jeszcze nie ma :)
andre2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 19.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andre2 » 10.08.2008 17:26

Witam :roll: Czy może ma ktoś sprawdzone kwatery w tym mieście???
Pozdrawiam :papa:
urbinio
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbinio » 19.06.2009 09:27

a czy ktos moze napisac ile kosztuje przejazd promem??
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 19.06.2009 09:48

grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 19.06.2009 14:17

urbinio napisał(a):a czy ktos moze napisac ile kosztuje przejazd promem??


Niestety w kunach nie pamiętam. W zeszłym roku zapłaciłem ok 80 zł za samochód i 4 osoby. Generalnie nie chciało mi sie nadrabiac około 100 km i jazde mostem. Przeprawa promowa ma też swoje uroki. Widoki cudne.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.04.2012 14:55

psycho144
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.07.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) psycho144 » 11.08.2016 16:09

[quote="Kir" stary Pag można popływać w słodkiej wodzie w pobliskim Kareńskim More[/quote]
odswieze stary temat - ale o czym dokladnie mowa? googluje i nie moge odszukac nic takiego ;)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone