Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miasto Cres - wrażenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013
Miasto Cres - wrażenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 05.01.2017 10:57

Przeglądałem wątki o Cresie ale były to głównie opisy wyspy i pomniejszych miejscowości.
Czy ktoś z Was był dłużej w mieście Cres i podzieli się wrażeniami.
Cres jest odwiedzany przez wielu Włochów i Niemców, czy to drogie miasto (ceny w restauracjach), raczej dla zasobniejszych turystów? Jaką część miasta polecilibyście jako miejsce zakwaterowania, jakie restauracje?
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 05.01.2017 12:12

Byłam na Cresie (i w Cresie) w lipcu 2015, ale tylko 1 dzień. Miasto jest bardzo ładne, trochę zaniedbane, ale to dodaje mu swoistego uroku :) Nie mieszkaliśmy tam, więc nie pomogę Ci w kwestii kwater, co do knajp - nie zauważyłam, żeby było drożej niż w Dalmacji. Zresztą wystarczy odejść parę kroków od portu i już jest taniej.

Pzdr
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.01.2017 13:19

Ja z kolei szukałam tam apartamentów ( i w samym Cresie i w innych miasteczkach na wyspie a także na wyspie Losinj) i niestety muszę powiedzieć, że ceny nie dla mnie. Nie wiem, jak jest z cenami w restauracjach.
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 05.01.2017 13:48

Magda O. -ostatnio 5 razy byłem w Dalmacji i jeżeli chodzi o noclegi to nie widzę specjalnych różnic na niekorzyść Cresu. W Dalmacji, szczególnie małych miejscowościach apartamentów jest mniej, ich standard też bywa niższy a ceny? Hmm - lipiec to bolesny czas dla kieszeni, podobnie jak i sierpień.
Próbuję wyrwać się z tej Dalmacji ale dylematy wciąż mam.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 05.01.2017 14:44

My mieliśmy apartament w miejscowości Artatore na Losnij i faktycznie jest tam tak, jak ktoś już pisał na forum, że praktycznie niemożliwe jest wynajęcie apartamentu bez pośrednictwa agencji, w dodatku jest to tylko jedna agencja. Rezerwacji trzeba dokonywać wcześnie - ja szukałam w lutym ubiegłego roku (na lipiec) i właściwe wszystko było już zajęte.
Ale nie wiem czy na Cres jest tak samo.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.01.2017 16:45

krzysiek bb napisał(a):Magda O. -ostatnio 5 razy byłem w Dalmacji i jeżeli chodzi o noclegi to nie widzę specjalnych różnic na niekorzyść Cresu. W Dalmacji, szczególnie małych miejscowościach apartamentów jest mniej, ich standard też bywa niższy a ceny? Hmm - lipiec to bolesny czas dla kieszeni, podobnie jak i sierpień.
Próbuję wyrwać się z tej Dalmacji ale dylematy wciąż mam.


No nie wiem, ja wciąż znajduję apartamenty w cenie max. 50 euro za 2 osoby. Fakt, jeżdżę na przełomie czerwca i lipca, więc łapię się jeszcze na czerwcowe, dużo niższe ceny. Nie wiem, jaki jest standard apartamentów na Cresie, ja wielkich wymagań nie mam, dla mnie najważniejszą rzeczą przy wyborze apartamentu to widok na morze. No, muszę mieć i już. Za takie wymagania na Cresie przyszłoby mi płacić z 80 euro jak nic. :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2017 17:19

Magda O. napisał(a):Ja z kolei szukałam tam apartamentów ( i w samym Cresie i w innych miasteczkach na wyspie a także na wyspie Losinj) i niestety muszę powiedzieć, że ceny nie dla mnie. Nie wiem, jak jest z cenami w restauracjach.


Jestem podobnego zdania.
I ten wieczny tłok...

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone