Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

miała być Podaca-wyszedł Brist

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012
miała być Podaca-wyszedł Brist

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 18.07.2012 19:34

witam wszystkich.właśnie wróciłem z Bristu ,miała być Podaca ale to już inne historia.Zwiedzony Mostar,Medjugorie,wodospady Krawica,Dubrownik,i Plitwice,jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę w sprawie cen ,kwater,cen paliw,objazdu Słowenii itp.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 18.07.2012 20:26

irekz12 napisał(a):witam wszystkich.właśnie wróciłem z Bristu ,miała być Podaca ale to już inne historia.Zwiedzony Mostar,Medjugorie,wodospady Krawica,Dubrownik,i Plitwice,jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę w sprawie cen ,kwater,cen paliw,objazdu Słowenii itp.


Witam, ja chętnie posłucham kilku słów o samym Brist, jakie wrażenie? Czy jadłeś w jakiejś knajpie w tej wiosce czy chodziłeś promenadą do Gradac lub Podacy?
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 19.07.2012 14:36

w samym, Briście nie za bardzo jest gdzie coś zjeść,jest pizzeria ,dwie knajpki przy plaży,piekarnia ,dwa sklepy w których praktycznie nic nie ma ,na zakupy jeżdziłem do Podacy,i do Konzum do Gradaca,tam jest wszystko co potrzeba ,sam Brist cichy spokojny mała mieścina ,bardziej mi to odpowiadało bo jak zobaczyłem plażę w Podacy i ten tłum ludzi to dałem sobie spokoj o godz,17.00 nie miałem gdzie się rozłożyć na plaży i ciągły harmider.Pojechałem do Bristu tam cisza spokój nawet jako takowej tradycyjnej plaży nie ma tylko są takie zatoczki przy domkach,jest tam zawsze po kilka osób i zawsze coś ustronnego się znajdzie,spacerek deptakiem do Gradaca wspaniała sprawa tam rozrywki więcej i można coś smacznego zjeść
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2012 16:19

Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie o takie miejsce mi chodzi. A te sklepy na miejscu naprawdę takie cienkie? Piwko, owoce i pieczywo chyba dam radę kupić? :)
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 20.07.2012 17:28

oczywiście,że tak,przy deptaku jest piekarnia czynna od godz6.30,sam obok niej mieszkałem ,chleb jest do pużna,w sklepie oczywiście kupisz piwo ,napoje ,jajka ,jakiś ryż ,mleko ,makaron.Warzywa i owoce są super świeże przy zejściu na plaże jadąc od strony dużego parkingu górnego znajdziesz bez problemu,pyszny arbuz,winogrono ,pomidory itd,na większe zakupy jedziesz do Podacy do sklepu lub do Gradaca do Konzum tam jest taniej,a na jakieś kulinarne degustacje tylko do Gradaca deptakiem spacerkiem 20 min
na20taliii
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) na20taliii » 24.07.2012 14:21

irekz12 napisał(a):witam wszystkich.właśnie wróciłem z Bristu ,miała być Podaca ale to już inne historia.Zwiedzony Mostar,Medjugorie,wodospady Krawica,Dubrownik,i Plitwice,jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę w sprawie cen ,kwater,cen paliw,objazdu Słowenii itp.


Witaj Irku, my wybieramy się w 4 osoby do Podaca.

Moje pytanie do Ciebie:
- jaką trasą najlepiej jechać- jakie są ceny winet i opłaty za drogi w Chorwacji?
- wyjezdzamy w sobotę 28-07 i chcemy dojechać w okolice J.Plitwickich, tam znależć sobie nocleg i w niedz. od rana zwiedzić jeziora. Z tego co wyczytałam to wejście do parku koszt 110 kun/os. Wieczorem chcemy pojechac do Podaca.
- nocleg moge łatwo wyliczyć, chodzi mi o ceny za jedzenie, przykładowo obiad w jakieś knajpce oraz ceny podstawowych produktów, czy są dużo droższe od naszych, jak się kształtują ceny paliw?
- pozostałe wycieczki tj wodospad Krawica, Dubrovinik jak najlepiej je zorganizować??
- Mostar - wymagny jest paszport??
Czytam te wszytskie fora i już mam mętlik w głowie :)
Będę wdzieczna za pomoc.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 24.07.2012 14:51

na20taliii napisał(a):Witaj Irku, my wybieramy się w 4 osoby do Podaca.


Te pytania nie mają nic wspólnego z tematem, a jest nim Brist. Polecam magiczny przycisk "Szukaj" na forum, wszystko o co pytasz, zostało już 100 x opisane.
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 24.07.2012 18:38

witaj na20taliii
więc tak,Czechy winietka 440 koron miesięczna tygodniowa około 300
Austria kupujesz dwie tygodniowe po 8 euro
Słowenia-jechałem objazdem przez MURECK ,LENART,PTUJ
Chorwacja bramki ja płaciłem karta lepiej sie opłaca odcinek Zagrzeb-Długopolie 180 kun.
Plitwice ja byłem zawiedziony przede wszystkim za drogo 110 kun od osoby a jak dla mnie powinno być 50/70 od osoby,ale to moje zdanie,ja na Plitwicach byłem na powrocie potem kierunek kemping AC KORONA 8 km od Plitwic.Dalej rano Karlowacz,Zagrzeb,granica i na objazd do Ptuja w Słoweni.Musisz średnio liczyć 45-50 kun za danie na jedna osobę,wogule troszkĘ papu lepiej wziąć bo jednak w mojej ocenie wszystko jest dwa razy droższe
Mostar był najpierw ,konieczny paszport i zielona karta jak nie macie szybko wyrobić u ubezpieczyciela,po Mostarze zjazd do Medjugorie i wspinaczka na górę objawień-koniecznie,40 st żar z nieba się leje, i potem po Medjugorie jedziecie sobie na wodospady Kravica piękna sprawa można się kąpać wszystko za darmo pod same wodospady można przejść,ciężko tam trafić ja mimo że wiedziałem to i tak jeżdziłem od domu do domu i pytałem ale trafiłem,po prostu kierujesz się na miejscowość Ljubuski ,a za miejscowością Studenci skręcasz ostro w lewo na wodospady i jedziesz do samego końca,po prawej stronie jest parking,ale nie zostawiajcie tam auta tylko na sam dół pod same wodospady mimo że jest znak zakazu ale wszyscy cisną na dół
na20taliii
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) na20taliii » 24.07.2012 22:07

DZIĘKUJĘ ZA INFO!!! :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.07.2012 14:04

Witaj irekz12,
Interesuje mnie Brist na przyszłoroczne wakacje. Czy poleciłbyś jakieś kwatery, ewentualnie część Bristu, w której najkorzystniej się zatrzymać? No i czy te plaże - zatoczki nadają się dla dzieci, nasze najmłodsze będzie miało 4 lata.
tyska90
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska90 » 11.08.2012 22:44

mam pytanie o Kravice, czy wejscie do parku jest płatne? czy jest tam jakos okresliny system chodzenia czy na partyzanta? jade z 20 osobową grupą wiec chciałabym wiedzieć czy wczesniej należy rezerwować jakieś wejście.

Pozdrawiam
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 25.01.2013 21:39

irekz12 napisał(a):witam wszystkich.właśnie wróciłem z Bristu ,miała być Podaca ale to już inne historia.Zwiedzony Mostar,Medjugorie,wodospady Krawica,Dubrownik,i Plitwice,jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę w sprawie cen ,kwater,cen paliw,objazdu Słowenii itp.

irekz12
Skoro byłeś w Briście to może napiszesz mi na maila co sądzisz o lokalizacji Litonga 6 jeżeli kojarzysz gdzie to może być,bo jestem w trakcie rezerwacji.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
miała być Podaca-wyszedł Brist
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone