Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miał być Hvar, ale nie dotarliśmy ;) Była Toskania...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:37

Siena

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:39

San Gimignano

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:41

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:47

Zadowoleni z Toskanii :))

Obrazek
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.09.2009 15:48

Tu nie ma się czemu dziwić. Na pierwszy rzut oka- fotki to Toskania. To uznane przez cały świat jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Tanio nie jest, ale coś za coś. Pytanie- skąd mieliście namiary i gdzie dokładnie położone jest to miejsce, w jakiej części Toskanii.
Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 11.09.2009 10:21

Apartamentu szukałam przez internet. Zdecydowałam sie na podstawie zdjęc i korespondencji z właścicielami. Faktem jest ze mozna się lekko naciąc bo pierwotnie chciałam wybrac inny apartment ale jak dojechałam na miejsce to sie cieszylam ze mieli zajete, bo dom był przy asfaltówce a obok trwała budowa czy tez robudowa jakiegos domu. A nasz wsród pol z winogronami, dojazd szutrowa drogą, widok z gory na miasteczko.
A region to Chianti znany z produkcji wina, rozciąga się miedzy Florencja a Sieną. Nasze miasteczko było ok 20 km od Florencji i 40 od Sieny.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 13.09.2009 12:00

Ech...

Ja się już TYYYYYLE o Toskanii naczytałam i wszędzie łowię wszystko, co o niej napiszą i pokażą, i na wiecznym jej głodzie jestem... Bardzo, bardzo, bardzo mi się marzy...
Nie wiem czy kiedykolwiek przyjdą takie czasy, że będę ją mogła zobaczyć. I to taką, jak bym chciała...

Tym bardziej więc się cieszę, że mnie tam zabraliście! Przepięknie... Jeśli znadziesz czas, napisz koniecznie coś więcej i jeśli się uda, to fotki też powklejaj. Będę czekać!

Pozdrawiam serdecznie!!!
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 14.09.2009 09:29

mam nadzieje, ze na koniec dane nam bedzie rowniez poczytac o minusach pobytu w toskanii. swoje 3 grosze z pobytu dorzuce pod koniec realacji
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 14.09.2009 09:44

Moi znajomi po latach wrócili do toskańskich wojaży. Powolutku, bez dzieci, nierozłącznie z aparatem, koncert Andrea Bocelli w Lajatico, muzea Florencji, pyszna kawa w Volterze...... Przy okazji natknęli się na bardzo miły polski akceny w Toskani: http://www.tenutadicasaglia.com/

Poza tym można zamieszkać u samego Stinga... http://www.palagioretreats.com/


Skoro o minusach mowa: dla mnie pewnego rodzaju "ucudacznieniem" jest liczenie odległości w linii prostej ;-) Do morza tyrreńskiego miało być z kampu 1 km. Ale jadąc samochodem należało pokonać blisko 5 km. No i musiał stać sie cud, by znaleźć miejsce do zaparkowania...
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 14.09.2009 12:45

Ja minusów za dużo nie dostrzegłam. Jedyny to restauracje i ich zwyczaj doliczania napiwku do rachunku, oraz nieszczególnie smaczne jedzenie w miejscach obleganych turystycznie. Wygląda to tak, jakby nie zależało im na opinii, bo wiedzą że statystycznie są niewielkie szanse, ze dany turysta do nich wróci.
Co innego knajpki w mniejszych miasteczkach, tam bez porównania duuuużo smaczniej :) Niby wiedziałam o tym przed wyjazdem, no ale po paru godzinach łażenia człowiek robił się głodny i chciał sobie odpocząć więc się parę razy nacieliśmy ale żadnego ekstra napiwku już nie dostali od nas. W sumie nie byłam pewna czy skoro doliczają to już nie oczekują na napiwek, czy mimo to wypada coś dać, jesli jest się zadowolonym? Ostatecznie jak byliśmy zadowoleni to coś tam zawsze dorzuciliśmy.

Aha, jeszcze jeden minus to upał i tłumy ludzi w popularnych miejscach, no ale to już wiedziałam ze tak będzie jadąc pod koniec sierpnia.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.02.2013 02:16

fox700912 napisał(a):tu jeszcze linki do albumów w galerii w Picasa, są tam zdjecia z Toskanii i linki miejsc na mapie:


Piękne fotki :!: 8O
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Miał być Hvar, ale nie dotarliśmy ;) Była Toskania... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone