Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolice) )

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.08.2018 21:47

marze_na :) :papa:
Pamiętam swoje zdziwienie, kiedy zwiedzając przed laty Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeczytałam o skali wojennych zniszczeń

Przedwojenny Gdańsk był prawdziwym klejnotem, niestety odbudowano tylko niewielką jego historyczną część. Wiele dzielnic Gdańska w niczym mnie przypomina tego miasta sprzed 1945, a były one równie piękne jak np. Sopot

. Myślałaś o kontynuowaniu wątku? Taki gdański przewodnik?

To by było wyzwanie :lol: Dorównać Twojemu o Wrocławiu 8) byłoby trudno :)
Ale, może będę tu wrzucać jakieś odcinki z moich wycieczek po mieście i okolicach, dziękuję za pomysł i obecność :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2018 23:39

.
Ostatnio edytowano 04.07.2022 13:45 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2018 12:50

Katerina napisał(a):Postanawiam przytulić się z wdzięczności do ...mogę powiedzieć - mojego "żywiciela" :oczko_usmiech: , gdyż ten" historyczny" bankomacik jest dziełem mojego męża - muszę się pochwalić :P :boss:

IMG_20180708_191702.jpg



8O :roll:
To jest niesprawiedliwe :?
Jedni udzielają się w wątku
"ile kosztuje..."
A drudzy mają własne bankomaty :idea: :oczko_usmiech:
...
Tak poważnie, to chętnie zobaczę Te
bankomaty,ale tylko
z Panią obok :D
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.08.2018 12:53

Kasiu, ja również pięknie dziękuję za fascynującą gdańską opowieść - trochę żagli, trochę historii, a nawet muzyki (miły epizod z gitarzystami, których zaprosiliście do stolika :D)

I z przyjemnością poczytam, jeśli zdecydujesz się na autorski wątek o Gdańsku 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.08.2018 11:57

beatabm
Wiesz - jest takie powiedzenie: rejsu nie da się opowiedzieć, rejs trzeba przeżyć. Ty przeżyłaś - choć krótki to jednak jaki piękny 8O - i tak sobie myślę że miałam jakąś zasługę w Twojej decyzji o zaciągnięciu się na Mercedes.

Właśnie tak było - myślę,że w dużym stopniu to Twoja zasługa,że "zaciągnęłam się" :lol: na Mercedes. I było fantastycznie. Dzięki, również za "osobiste przeżywanie" tej relacji :) :papa:

tomekkulach
A drudzy mają własne bankomaty :idea: :oczko_usmiech:

He,he, żeby to on był mój własny :roll: :lol:
Tak poważnie, to chętnie zobaczę Te
bankomaty,ale tylko
z Panią obok :D

W trakcie najbliższej wyprawy do Gdańska proponuję Ci "rodzinną grę terenową szlakiem historycznych bankomatów" :oczko_usmiech: - kto wypatrzy ich najwięcej w obrębie Starówki :mrgreen: Wiem,że na pewno będziesz miał Panią - swoją przy sobie, więc Twoje marzenie zostanie spełnione :wink:



maslinka napisał(a):Kasiu, ja również pięknie dziękuję za fascynującą gdańską opowieść - trochę żagli, trochę historii, a nawet muzyki (miły epizod z gitarzystami, których zaprosiliście do stolika :D)

I z przyjemnością poczytam, jeśli zdecydujesz się na autorski wątek o Gdańsku 8)

Miło mi było Cię tu gościć :)
Wątek autorski zostanie pociągnięty w postaci "wrzutów" - obrazów z miasta i okolic napotkanych w trakcie moich spacerów i wycieczek :)


Pierwszym takim "wrzutem" będzie nasz nowy nabytek gdański - karuzela wykonana na specjalne zamówienie miasta w Wenecji. Z końcem lipca Gdańsk dołączył do takich miast jak Paryż, czy Florencja, które mogą poszczycić się taką atrakcją... :D

IMG_20180815_172710.jpg

IMG_20180815_174753.jpg



Co wyróżnia Karuzelę Gdańską na tle innych , które znajdziemy w wesołych miasteczkach?

To, że to nie jest "chińszczyzna" :D

Jest to arcydzieło wykonane we Włoszech techniką zapożyczoną od mistrzów tego kunsztu z ubiegłych stuleci, a największe wrażenie robią akcenty gdańskie.
Malowidła - ręcznie malowane ornamenty, które przedstawiają najważniejsze miejsca w Gdańsku m.in. Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta czy Żuraw, zaprojektował Przemysław Garczyński z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

111555.jpg

IMG_20180815_173019.jpg

IMG_20180815_174211.jpg


Oprócz gdańskich akcentów, karuzelę zdobią malowane rzeźby koni, rydwany, filiżanki i ławki. Co więcej, wszystkie figury są ruchome i obracają się w rytm muzyki. Karuzela jest dwupoziomowa, jej wysokość to11,5 m, a średnica liczy 12 m.

IMG_20180815_174634.jpg

IMG_20180815_174702 (2).jpg


Jednorazowo na karuzelę może wejść do 78 pasażerów. Rydwany są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół Gdańskiej Karuzeli na Targu Rybnym została stworzona strefa wypoczynku z zielenią i miejscami do siedzenia.

Karuzela mnie zachwyciła :D :hearts: To prawdziwe cacko - bombonierka, które od teraz niewątpliwie stanowić będzie jeden z dodatkowych must - sees w Gdańsku.

IMG_20180815_174737.jpg


Karuzela Gdańska będzie funkcjonować przez cały sezon letni, natomiast zimą będzie ustawiona na Targu Węglowym podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jednorazowe wejście to koszt 10 zł. Dzieci do lat trzech wchodzą za darmo (pod opieką dorosłych).

Nowa atrakcja cieszyła się niezwykłą popularnością i przeżyła istne oblężenie w czasie Jarmarku Dominikańskiego, który właśnie dobiega końca, ale udało mi się dosiąść jednego z koni :D

IMG_20180815_174411.jpg


Także, zapraszam serdecznie do Gdańska - może na przyszłoroczny Jarmark?

IMG_20180815_181048.jpg

IMG_20180815_165357.jpg

IMG_20180815_170941.jpg

IMG_20180815_171950.jpg

IMG_20180815_172400.jpg

IMG_20180815_175159.jpg

IMG_20180815_181959.jpg

IMG_20180815_192838.jpg

IMG_20180815_192528.jpg


:papa:
Użytkownik usunięty
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2018 14:00

Katerina napisał(a):W trakcie najbliższej wyprawy do Gdańska proponuję Ci "rodzinną grę terenową szlakiem historycznych bankomatów" :oczko_usmiech: - kto wypatrzy ich najwięcej w obrębie Starówki :mrgreen:


Świetny pomysł zwłaszcza,że w "ekipie"będą obecni jak i byli harcerze :D

Katerina napisał(a):Wiem,że na pewno będziesz miał Panią - swoją przy sobie,
więc Twoje marzenie zostanie spełnione :wink:


Ciekawe,czy zdoła tak profesjonalnie zapozować :?: :arrow:
wkrótce się okaże 8) :wink:
...
:oops: Nie sprecyzowałem o którą Panią chodzi :lol:
Ja wiem,boisz się o moje "rozdwojenie jaźni"?
ObrazekObrazek

Katerina napisał(a):Karuzela Gdańska cieszyła się niezwykłą popularnością i przeżyła istne oblężenie w czasie Jarmarku Dominikańskiego, który właśnie dobiega końca, ale udało mi się dosiąść jednego z koni :D


Już wiem,kto z "mojej ekipy"będzie próbował dosiąść konika... :roll:
DSC_8544.JPG
Całkiem nie w temacie Gdańska,ale wybacz


ps.
Tak wogóle,to fajnie,że kontynuujesz wątek :hearts:
Komuś się baardzo przyda Taki "gotowiec" 8) :D :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.08.2018 16:41

Zaproszenie do Gdańska przyjęte z ogromną przyjemnością , z Twoich zdjęć widzę , że wiele się zmieniło od mojej tam wizyty . . .

Zaproszenie muzyków do stolika . . . :smo: . . . przypomniałaś mi historię z przed 40 lat , gdy wracaliśmy z bieszczadzkich wakacji bez grosza przy duszy ze starym namiotem , dwoma plecakami i dwoma gitarami , czekaliśmy na jakąś ciężarówkę , która dowiezie nas głodnych do domu , usiedliśmy na jakiejś zdezelowanej ławce i zaczęliśmy najpierw brzdąkać , potem grać i śpiewać ( chyba żeby zagłuszyć burczenie w brzuchach ).
Po chwili dołączyła do nas grupa studentów ( było już trzy gitary i jakieś "przeszkadzajki" ) , ktoś zdjął mi z głowy i odwrócił kapelusz . . . po jakimś czasie przeliczyliśmy kasę , całą bandą poszliśmy na obiad plus :wink: , potem pożegnaliśmy studencką brać na dworcu kolejowym w Sanoku i . . . naturalnie wróciliśmy w Bieszczady :mrgreen: :mrgreen:

Historyczne bankomaty ( pozdrowienia i gratki dla męża ) będę wypatrywał w obrębie starówki 8)

Bardzo mnie cieszy kontynuacja wątku o Gdańsku - będzie gotowiec :D



Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.08.2018 14:06

tomekkulach
Już wiem,kto z "mojej ekipy"będzie próbował dosiąść konika..

Piękna córa, Tomku, musisz być z Niej bardzo dumny.. :boss:
Mam nadzieję,że Twój wypad do Trójmiasta jest udany? :wink:

piotrf
Zaproszenie do Gdańska przyjęte z ogromną przyjemnością , z Twoich zdjęć widzę , że wiele się zmieniło od mojej tam wizyty . . .

Bardzo dużo się zmieniło, w każdej dzielnicy, i nadal się zmienia - po kilku miesiącach nie poznaję poszczególnych miejsc - na ogół są to zmiany na plus, choć zdarzają się nietrafione pomysły :roll:
po jakimś czasie przeliczyliśmy kasę , całą bandą poszliśmy na obiad plus :wink:

:D Fajne są takie wspomnienia :D Że ja nie wpadłam na taki pomysł...w trakcie ostatnio odwiedzonej przeze mnie imprezy plenerowej w Parku Oliwskim - o której w następnym odcinku :P
pozdrowienia i gratki dla męża

Dziękujemy :oops: :D

A w następnym odcinku przedstawię wydarzenie ,które co roku odbywa się w Gdańsku Oliwie - MOZARTIANA, czyli festiwal mozartowski w otoczce przyrody , elementów ogrodowo - parkowej sztuki baroku i parateatralnych aranżacji - w którym biorę "czynny" udział :)

IMG_20180820_134830.jpg

IMG_20180822_185927.jpg

IMG_20180822_193500.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.09.2018 18:10

.
Ostatnio edytowano 04.07.2022 13:46 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2018 19:50

Katerina napisał(a):tomekkulach
Mam nadzieję,że Twój wypad do Trójmiasta jest udany? :wink:

Wypad taki sam,jaki nie był nigdy dotąd :hearts:

beatabm napisał(a):Genialnie wyglądasz w tej krynolinie :hearts: :hearts: :hearts:

Zdjęcia i tak nie oddają sytuacji :roll:
z wrażenia aż:
Bez tytułu.jpg


Ale nie uprzedzajmy faktów... :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2018 21:14

Nie wiem jak to się stało, że przeoczyłam ostatnie 2 odcinki 8O aczkolwiek z innych źródeł rąbek tajemnicy uszczknęłam.
Gdańsk odwiedziłam dziś w nocy ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Szkoda, że jedynie we śnie :mrgreen: , ale widziałam taki właśnie obrazek 8O
Katerina napisał(a):...
IMG_20180815_192528.jpg
Usiłowałam zrobić zdjęcie bez ludzi i mi nie wychodziło :mrgreen:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.09.2018 17:49

.....zainspirowany wcześniejszymi postami odwiedziłem Muzeum II Wojny Światowej. Tak antypolskiej w przesłaniu i wydźwięku wystawy ,dotychczas nie widziałem. Przemilczenia, manipulacje liczbami, nadmierna akcentacja pewnych ,przy umniejszaniu innych wątków. W zasadzie to muzeum ma na celu przekazywanie pewnej subiektywnej narracji dotyczącej WW II i nie jest to polska narracja. I coś takiego funkcjonuje , m.in. za moje podatki o zgrozo.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.09.2018 18:49

lew napisał(a):.....zainspirowany wcześniejszymi postami odwiedziłem Muzeum II Wojny Światowej. Tak antypolskiej w przesłaniu i wydźwięku wystawy ,dotychczas nie widziałem. Przemilczenia, manipulacje liczbami, nadmierna akcentacja pewnych ,przy umniejszaniu innych wątków. W zasadzie to muzeum ma na celu przekazywanie pewnej subiektywnej narracji dotyczącej WW II i nie jest to polska narracja. I coś takiego funkcjonuje , m.in. za moje podatki o zgrozo.


Wiesz...zawsze można napisać i zgłosić zażalenie do obecnych włodarzy Muzeum, a zwłaszcza szefa szefów, czyli Ministra Kultury...A w ogóle, to zdaje się ,że zamknęłam ten temat?
Użytkownik usunięty
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2018 18:51

lew napisał(a):.....zainspirowany wcześniejszymi postami odwiedziłem Muzeum II Wojny Światowej. Tak antypolskiej w przesłaniu i wydźwięku wystawy ,dotychczas nie widziałem. Przemilczenia, manipulacje liczbami, nadmierna akcentacja pewnych ,przy umniejszaniu innych wątków. W zasadzie to muzeum ma na celu przekazywanie pewnej subiektywnej narracji dotyczącej WW II i nie jest to polska narracja. I coś takiego funkcjonuje , m.in. za moje podatki o zgrozo.



Obrazek
Weź chłopie zmień lekarza/dilera*
Bo ten cię oszukuje :hut:

*niepotrzebne skreślić

bez odbioru :idea:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolic

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.09.2018 22:30

tomekkulach napisał(a):
lew napisał(a):.....zainspirowany wcześniejszymi postami odwiedziłem Muzeum II Wojny Światowej. Tak antypolskiej w przesłaniu i wydźwięku wystawy ,dotychczas nie widziałem. Przemilczenia, manipulacje liczbami, nadmierna akcentacja pewnych ,przy umniejszaniu innych wątków. W zasadzie to muzeum ma na celu przekazywanie pewnej subiektywnej narracji dotyczącej WW II i nie jest to polska narracja. I coś takiego funkcjonuje , m.in. za moje podatki o zgrozo.



Obrazek
Weź chłopie zmień lekarza/dilera*
Bo ten cię oszukuje :hut:

*niepotrzebne skreślić

......tego typu obraźliwe uwagi, a właściwie inwektywy odzwierciedlają poziom tych , którzy je formułują /nie bez kozery, dla niektórych propozycja od kwatermistrza to powód do dumy/ :lol:

bez odbioru :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MERCEDES, czyli Baltic Sail Days - Gdańsk 2018 (i okolice) ) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone