Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Menorca - fall in love

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 16.02.2012 12:05

@helen

Dziękuję za odpowiedzi :)

Pozwolę się bardzo delikatnie wtrącić ;-) jeśli na Majorkę miałabyś lecieć w lutym to raczej nie jest to dobry pomysł. W tym okresie z wysp hiszpańskich jedynie Kanaryjskie.

Pozdrawiam,
k
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2012 12:09

Ja chciałam pozwiedzać, nawet jeśli w kurtce ... czytałam trochę, że potrafi być całkiem przyjemnie .

O, tu też luty, zeszłoroczny ;):


Tak by mi wystarczyło :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.02.2012 12:11

Helen... Nie ma tego złego. Remont ważna rzecz, łóżko dla dziecka - jeszcze ważniejsza :D Przynajmniej tę kwestię będziecie mieć z głowy. Mnie także ta myśl spokoju nie daje. W marcu minie 5 lat, od kiedy mieszkamy w nowym miejscu, a ściany wyglądają tak, jakby to był Dworzec Wschodni (warszawski, najbardziej zabrudzony :roll: ). Nie wyobrażam sobie tej rewolucji póki co...
Co do ferii i planów z nimi związanych... Znasz to słynne powiedzenie Woody Allena (moje ulubione zresztą): Chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach. Tak było w naszym przypadku trzy tygodnie temu. Wyjechaliśmy na narty do Zakopanego. Niedziela, godzina 17.00 (po 7 godzinach jazdy) dotarliśmy pod Nosal. Poniedziałek, godzina 12.30 byliśmy już w... drodze powrotnej do domu! Czemu? Nadia ospę złapała :roll: Także tego..
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2012 12:21

mahadarbi napisał(a): Nadia ospę złapała :roll: Także tego..


Oj ospa to zawsze "wie" kiedy się pojawić, kilka lat temu zaplanowaliśmy wyjazd zimą do Kołobrzegu, z mamą, wyjazd miał być w sobotę rano pierwszego dnia ferii zimowych. W piątek wieczorem Natalii zaczęły pojawiać się pierwsze bąbelki... no i całe ferie z głowy.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.02.2012 12:31

Oj tak. A najlepszym czasem na chorowanie są albo ferie, albo wakacje, albo chociaż wolny weekend po styranym tygodniu :oczko_usmiech: Nie przestanie mnie nigdy zadziwiać dziecięce wyczucie czasu i miejsca :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2012 12:37

Nie tylko dziecięce, ja tak mam i ze zwierzakami. Od wielu lat mamy w domu szczurki (ot taki nasz bzik) i jak coś złego się dzieje, to zawsze w weekend albo w święta.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.02.2012 12:41

No nieee, aż do takich poświęceń zdolna nie jestem :wink: Wystarczy jedna córcia :D
Odeta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 27.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odeta » 08.03.2012 23:10

kondi napisał(a):Autorkę tematu jak również forumowiczów zapraszam serdecznie do poznania pozostałych 3 wysp Balearów :

- Ibiza 2009 i 2011. Oby dwa tripy na własną rękę. W 2009, 21 dni na Ibizie, w 2011 raptem kilka w październiku (ponad +30C w dzień +aktualizacja recenzji).
- Majorka 2006
- Formentera 2009

Tytułem wstępu, nasz ****** hotel ;-)

Obrazek

Pytanie do autorki wątki: w jakim miesiącu Minorka została odwiedzona przez Was ?

Pozdrawiam,
k



Przeczytałam,obejrzałam,jestem pełna podziwu! Ale najważniejsze jest to,że chyba mam już plany na wakacje...dotąd w przeciwieństwie do poprzednich lat nie miałam pojęcia gdzie w tym roku pojedziemy.



Oczywiście tutejszą relacje z Menorki śledziłam i podziwiałam również.Pozdrawiam!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 11.03.2012 13:19

Cześć helen :)
Minorka bardzo interesująca,szkoda że nie mieliście szczęścia do pogody...
u nas na Majorce dwa dni bez słońca też ukradły dużo uroku wyspie.
Wyspy leżą tak blisko siebie,a jednak bardzo się różnią ,więc Twój przyszły pobyt na Majorce to będą chwile odkrywania nowych klimatów na Balearach.
Ja natomiast dzięki Twojej relacji odkryłem kilka perełek Minorki,i wiem że warto się tam wybrać :D
Pozdrawiam.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.04.2012 14:35

Witaj, pogoda nie była taka zła ;) fajnie , że zajrzałeś.
Zupełnie nie wiem co zrobić z tegorocznymi wakacjami :roll:
Pozdrawiam :)
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 04.04.2012 09:37

Helen, czyli lutowa Majorka nie wypaliła?
Ciekawy jestem Twoich tegorocznych planów wakacyjnych , bo bardzo lubię czytac Twoje relacje.Pozdrawiam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 04.04.2012 22:15

Witaj, Majorka nie wypaliła, a ja nie planuję na razie nic. Będzie spontan jakiś zapewne, chciałabym wrócić na Minorkę bo dobrze nam tam było a ja bardzo potrzebuję spokojnego odpoczynku . Zobaczymy, pozdrawiam. Może długi weekend majowy zaowocuje relacją.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 04.04.2012 23:06

Szkoda, że nie możesz wyskoczyć w maju lub czerwcu...ludzi mniej, a i ceny lastów bardzo interesujące (widzę np Rodos na 8 dni za 999zł - do wyboru 4 hotele w maju).
Pozdrawiam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.04.2012 08:47

No dokładnie, koniec roku szkolnego 29 czerwca, a po połowie sierpnia trzeba być już dyspzycyjnym. Zostaje ścisły sezon :) coś wymyślę
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 14.08.2013 12:17

mahadarbi napisał(a):... Znasz to słynne powiedzenie Woody Allena (moje ulubione zresztą): Chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach. Tak było w naszym przypadku trzy tygodnie temu. Wyjechaliśmy na narty do Zakopanego. Niedziela, godzina 17.00 (po 7 godzinach jazdy) dotarliśmy pod Nosal. Poniedziałek, godzina 12.30 byliśmy już w... drodze powrotnej do domu! Czemu? Nadia ospę złapała :roll: Także tego..


Hmmm, no właśnie...


Wlazłam tu, bo kupiłam wczoraj sierpniowy numer czasopisma "Podróże", a w nim ku mojej radości znalazłam dość obszerny artykuł o Minorce, gdyby kogoś interesowało polecam. Obok Minorki jeszcze Cypr i Korsyka :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Menorca - fall in love - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone