Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meduzy (Leon?)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DarekS
Meduzy (Leon?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekS » 10.07.2002 15:17

Mam pytanie pewnie głównie z racji pracy do Leona. Jak to jest z meduzami w Morzu Sródziemnym (Adriatyk). Wielokrotnie jak byłem na plaży obserwowałem paniczną ucieczkę z wody na krzyk meduza. Widziałem różne: małe czerwone, średnie brązowe, duże bezbarwne, ale nigdy nie widziałem kogoś poparzonego. Czy wszystkie są grożne, a może nie ma się czego bać. Może ktoś w końcu rozwiąże ten dylemat.
Darek
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 11.07.2002 09:35

DarekS napisał(a):Mam pytanie pewnie głównie z racji pracy do Leona. Jak to jest z meduzami w Morzu Sródziemnym (Adriatyk). Wielokrotnie jak byłem na plaży obserwowałem paniczną ucieczkę z wody na krzyk meduza. Widziałem różne: małe czerwone, średnie brązowe, duże bezbarwne, ale nigdy nie widziałem kogoś poparzonego. Czy wszystkie są grożne, a może nie ma się czego bać. Może ktoś w końcu rozwiąże ten dylemat.
Darek


Cześć
Ja też nigdy nie widziałem meduzy w HR. Czekam więc na opinię fachowca ze Splitu. Pzdr. Maciek
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 11.07.2002 10:19

ja równiez nie mialem "przyjemnosci" napotkania, moze Leon wszystkie wyłowil :?: :mrgreen:
PZDR
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 11.07.2002 10:36

Maciej napisał(a):ja równiez nie mialem "przyjemnosci" napotkania, moze Leon wszystkie wyłowil :?: :mrgreen:
PZDR


oczywiscie ze tak i przyprawia nimi slonie... :D :D :D
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.07.2002 14:45

Apropos meduz, to ja w zyciu w tym morzu sie spotkale tylko dwa razi na wieksza ilosc meduz w jednim miejscu. Nie sa wszistke grozne choc wszistke maja parzidelka (niekture slabe) ale w razie spotkania zachowajcie ostroznosc. Oprucz meduz czensczej sie spotkacie z ukwialami (vlasulja) ktore prowadza osiadli trib zycia w pliciznach. One tez paza ale delikatna skure miendzi palcami itp lub dzieci. Ze bi opazile trzeba ich podraznic znaczi troche sie bawic z nimi w wodzie. Wistempuja na skalach lub kolo wiekszich kamieniach a wiglandaja jak wirostki (5-10 cm) kolor biala kawa, i bezowe. Naprawde meduzi sa w Adriatiku dosic rzadke. Czensciej widuje delfini ale nie obiecuje ze w waszim przipadku bendzie tak.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone