Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medjugorie i Kravica z Trogiru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 14:49

bezrobotny500 napisał(a):Co do zwiedzania Mostaru to polecam miesiące od października do kwietnia. W miesiącach letnich są tam tłumy turystów (szczególnie w najstarszej części miasta).

Poza sezonem, w atrakcyjnych miejscach jest zawsze luźniej. My byliśmy w sierpniu. Było gęsto, ale bokiem nie trzeba było się przeciskać. :)
Nie wiem tylko, czy w czasie od października do kwietnia, jest okazja zobaczyć skoki z mostu do Neretwy. :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.05.2016 15:14

W Mostarze warto zostać na noc. Kiedy wyjadą tłumy jednodniowych turystów, robi się magicznie :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 15:21

walp napisał(a):
bezrobotny500 napisał(a):Co do zwiedzania Mostaru to polecam miesiące od października do kwietnia. W miesiącach letnich są tam tłumy turystów (szczególnie w najstarszej części miasta).

Poza sezonem, w atrakcyjnych miejscach jest zawsze luźniej. My byliśmy w sierpniu. Było gęsto, ale bokiem nie trzeba było się przeciskać. :)
Nie wiem tylko, czy w czasie od października do kwietnia, jest okazja zobaczyć skoki z mostu do Neretwy. :wink:


Jeśli chodzi o skoki do Neretwy. Byłem w czerwcu i owszem siedział na poręczy. Ale, dopóki nie zbierze odpowiedniej gotówki, od chętnych by zobaczyć taki skok. to nic z tego :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 15:32

arko2007 napisał(a):Ale, dopóki nie zbierze odpowiedniej gotówki, od chętnych by zobaczyć taki skok. to nic z tego :(

Oczywiście, bo zbiórka pieniędzy za skok, jest wpisana w tradycję tego miejsca. Mnie chodziło o to, czy skoki można w ogóle zobaczyć poza sezonem.
michaelsz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaelsz » 18.05.2016 07:46

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi! :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.05.2016 16:14

Mam w planie wizytę na wodospadach Kravica i przynajmniej w jedną stronę pojadę autostradą-jest chyba jakiś zjazd z A1 po bośniackiej stronie na drogę M6 prowadzącą od Capliny do Ljubuski. Jak ktoś tak jechał to niech się podzieli informacją-mam nadzieje że nie trzeba dojechać do końca i potem wracać.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 18.05.2016 16:48

kibic hr napisał(a):Mam w planie wizytę na wodospadach Kravica i przynajmniej w jedną stronę pojadę autostradą-jest chyba jakiś zjazd z A1 po bośniackiej stronie na drogę M6 prowadzącą od Capliny do Ljubuski. Jak ktoś tak jechał to niech się podzieli informacją-mam nadzieje że nie trzeba dojechać do końca i potem wracać.


Autostrada w Bośni kończy się przy wodospadach Krwawica
Pozdrawiam
Ryszard
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.05.2016 20:17

Dzięki za odpowiedź-czyli z Baskiej Vody wbijam na autostadę w Zagwozd i śmigam aż do zjazdu. Zawsze czytałem w relacjach,że ludzie jeździli albo przez góry albo przez Metkovic.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.05.2016 09:07

ryszard22 napisał(a):
kibic hr napisał(a):Mam w planie wizytę na wodospadach Kravica i przynajmniej w jedną stronę pojadę autostradą-jest chyba jakiś zjazd z A1 po bośniackiej stronie na drogę M6 prowadzącą od Capliny do Ljubuski. Jak ktoś tak jechał to niech się podzieli informacją-mam nadzieje że nie trzeba dojechać do końca i potem wracać.


Autostrada w Bośni kończy się przy wodospadach Krwawica
Pozdrawiam
Ryszard

Kravica Slap (Krvavica to miejscowość przed Makarską :wink: )
klik
kibic hr napisał(a):Dzięki za odpowiedź-czyli z Baskiej Vody wbijam na autostadę w Zagwozd i śmigam aż do zjazdu. Zawsze czytałem w relacjach,że ludzie jeździli albo przez góry albo przez Metkovic.

to było w czasie jak jeszcze nie pociągnęli autostrady...
Adam18
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam18 » 23.05.2016 15:04

michaelsz napisał(a):Jeśli ktoś był ostatnio w Medjugorie (i/lub w Mostarze) i może podzielić się spostrzeżeniami lub wskazówkami będę bardzo wdzięczny! :)
Wybieram się tam w tym roku ze Srimy. Dojazd w Chorwacji ogarnę ale może jest coś ważnego (oprócz konieczności posiadania zielonej karty) co powinienem wiedzieć? :)

Ja koledze dopowiem że dobrze mieć paszport :D i cenki w Konzumie (sklep,market) są niższe niż w Chorwacji.Pamietaj żeby kupić paliwo dużo taniej rok temu było taniej niż u nas w kraju.Masz stacje na wjeździe do Medzu :lol: A płaciłem w euro. Pozdrawiam :papa:
Adam18
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam18 » 23.05.2016 15:50

kibic hr napisał(a):Dzięki za odpowiedź-czyli z Baskiej Vody wbijam na autostadę w Zagwozd i śmigam aż do zjazdu. Zawsze czytałem w relacjach,że ludzie jeździli albo przez góry albo przez Metkovic.



Tak tak ale teraz jest super autostrada i smigasz do końca :lol: chyba że dalej przez rok dobudowali :roll: po patrzysz i jest tablica z Info że strzałką na Medjugorie.Ja byłem w lipcu 2015 :D
Pozdrawiam :papa:
Adam18
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam18 » 23.05.2016 17:06

Krzychooo napisał(a):W Mostarze warto zostać na noc. Kiedy wyjadą tłumy jednodniowych turystów, robi się magicznie :).



Ja byłem w dzień i też jest co podziwiać . 8O W nocy pewnie pięknie podświetlone :roll:
Ale na pewno trzeba zobaczyć starówkę za dnia ma też swój urok :D
Polecam warto :papa:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 03.07.2018 22:10

Ktoś z Was odwiedził te miejsca z wyspy? Warto z Braci? Czy lepiej zostawić ten temat na "kiedyś tam", jak będziemy na lądzie? Rozumiem, ze trzeba zieloną kartę a nie są potrzebne paszporty.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 03.07.2018 23:32

Do Bośni zawsze wjeżdżaliśmy na dowody osobiste i zawsze też trzeba było okazać zieloną kartę-nic pewnie się w tej kwestii nie zmieniło.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medjugorie i Kravica z Trogiru - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone