Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medici - proszę o informacje.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009
Medici - proszę o informacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 24.06.2009 07:51

Witam. Właśnie wysłałem zadatek na wynajęcie apartamentu na przełomie lipca i sierpnia w Medici. Jako, że w informatorach oraz Internecie jest niewiele wiadomści na temat tej miejscowości, prosze o jakieś info od osoby, która spędziła w Medici urlop. Z góry serdeczne dzięki.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.06.2009 20:34

Zdravo,
Urlopu w Medici nie spędzałem, ale 3km dalej. Brzeg podobny więc dużej różnicy nie ma.
Fakt, na temat Medici mało informacji, ale dziwić się temu nie można. To mała mieścinka na rivierze Omis pomiędzy Lokva Rogoznica a Mimice.
Nie ma jej na większości mapach.
Wszystko chyba podsumowano tu http://www.omisinfo.com/pl/omis/medici/

Na forum ma opinię spokojnej wioski i taka faktycznie jest.

cytat z tematu Mimice

skklub napisał(a):Byłem w Mimicach lub Medici (sąsiednia wioska) kilka razy. Miejscowość bardzo cicha w Medici jest nawet kameralna plaża na którą przychodzą tylko okoliczni bywalcy pensjonatów. ...

Jeżeli faktycznie nie ma parkingu przy Jadrance (przejeżdżałem przez Medici kilkanaście razy ale nie pamiętam) to jest ogromna zaleta! Gdzie choć mały parking przy tych wioskach, to przyjeżdżają miejscowi ze Splitu czy Omisia. Robi się tłoczniej i może to przeszkadzać. Szczególnie w weekendy.

mkm i AndrzejJ. napisali tu że Medici jest OK i nie wypada się z tym nie zgodzić. Za dużo nie ma się o czym rozpisywać, bo cała miejscowość to kilka domów.
Zobacz zdjęcia TU

Skoncentruj się teraz na wycieczkach z Medici.
Pozdrav
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 26.06.2009 07:59

Witaj Popiel. Dziękuję za odpowiedź i podesłanie kilku linków. Wszystkie je widziałem wcześniej (poza zdjęciami), bo zanim zapytałem Ciebie o Medici, poprosiłem o to samo naszą forumową przeglądarkę - zgodnie z zasadami :-). Myślałem, że może bywałeś w Medici nie tylko przejazdem. Ale dziękuję za info, że to mała i spokojna mieścina, bez parkingu. To gwarantuje mniejszą ilość chętnych na zajęcie skrawka plaży. Niepokoi mnie jedno. Dom, w którym mamy mieszkać jest powyżej drogi. Pociesza fakt, że w apartamencie jest klima, więc na noc okna będą zamknięte. Zresztą zmęczeni wycieczkami, do których tak chętnie namawiasz, będziemy spali jak zabici.
Dziękuję i pozdrawiam.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.06.2009 14:00

Zdravo,
To jeszcze Cię pocieszę. Im wyżej tym lepszy widok! Może drogę na plażę nie będziesz miał aż tak ekstremalną. Ja 3km dalej mam na plażę 160schodów z wysokimi stopniami, jednak nie robi to większego problemu. W końcu jedziemy tam kolejny raz. Spod domu do Jadranki jeszcze stromy podjazd. Jak będziecie mieli tylko drogę na plażę bez schodów, to tłuszczyku mniej spalicie.
Wycieczki zebrałem w temacie Wakacje 2009 - co zwiedzić?
Polecam rafting w Omisiu. My planujemy jeszcze sv Jure, Dubrovnik, z Drvenika na Hvar i zwiedzić miasto Hvar. W zalezności od pogody i chęci pozostałych Mostar i wodospady Kravica.
Na pizze (na starówce duża i pyszna) i wymienić walutę polecam Omis, jednak na większe zakupy Baska Voda lub wieczorem na targowisko do Makarskiej. W dzień do Makarskiej, to tylko z rana po rybki na grill. Przed 8.00 kutry podpływają. (fotki załadowałem tu )
Ostatnio edytowano 26.06.2009 14:16 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 26.06.2009 14:16

Witam,

Boletus nastaw się strome zejście na plażę, na pewno nie będzie tam tłoku. Ja kwaterowałem w Mimicach jest to miejscowoć dalej jadąc w kierunku Makarskiej i często wracając z Omisia mijałem Medici. Będziesz zadowolony, że mieszkasz dalej od Omisia jeżli chcesz mieć spokój. Byłem w lipcu i sierpniu w tej okolicy. Zdecydowanie w sierpniu jest więcej ludzi. Wieczory pewnie będziecie spędzać w Omisiu lub Baśka Woda bo Medici to mała wioska.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 26.06.2009 15:32

Witam.
Dziękuję za wszystkie sugestie.
Jak z opisu apartamentu wynika, do plaży mam mieć 33 schody, a z parkingu do obiektu 14 schodów.
Wydaje mi się, że nie jest tak źle.
hebhen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2005
Medici

Nieprzeczytany postnapisał(a) hebhen » 26.06.2009 22:06

Witam
Byłem w samej miejscowości Medici w 2005 roku. Fakt mała spokojna miejscowość, Na plażach sporo luzu :-) Plaże bardziej typu piaszczystego z mało urozmaiconą linią brzegową oraz podwodną!!! Więc dla mnie nie ciekawe!!!! Niewiele sklepików, jakaś pizzeria, plus restauracja (koło drogi) do której zjeżdżali się wieczorami szczególnie Czesi. Poniżej drogi w centrum zjazd na plażę i do innych knajpek. Nudno wieczorami, bo nie ma miejsc do spacerowania. NO I BARDZO UCIĄŻLIWA DROGA-magistrala adriatycka. Jeżeli masz klimę w apartmanie to wytrzymasz, bo przy otwartych oknach nie da się spać :cry:
Jedno co mogę powiedzieć miłego to do bardzo miłych ludzi tam trafiłem, mimo że w Cro są sami mili ludzie :wink: Polecam pobliski Omiś, rzeka Cetina i jej atrakcje, wypad do Dobrownika!!! Czy jazda "bez trzymanki" czyli wyjazd na pobliską przełęcz autem 8)
Dawno nie dyskutowałem na forum bo miałem 3-letnią przerwę w wyprawach na Cro, a byłem tam dotychczas tylko 5 razy. W tym roku znowu wujazd. Czwarty raz w to same miesjce, ulubione, Murter :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 30.06.2009 15:48

Witam. Dziękuję za te wszystkie informacje. Myślę, że będzie dobrze. Oby pogoda dopisała.
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 17.07.2009 23:17

hebhen, podaj proszę jakieś wskazówki gdzie szukać spokojnego miejsca dla rodzinki z dziećmi tak żeby było blisko do plaży. Wyjazd planujemy we wrześniu (3 raz do Cro, ale pierwszy na Murter). Jedziemy jak zawsze w ciemno, ale zwykle już wcześniej wiem gdzie szukać.
Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 18.07.2009 00:07

Nie wiem gdzie znajduje się Twoja kwatera, ale... plażę w Medici mam....obeznaną - dojeżdżaliśmy z Mimic. Właściwie da sie zjechać samochodem wprost na plażę.... po warunkiem, że to plaża od strony Omisa. Poza weekendami, plaża idealnie pusta, działa bar na plaży, jest czysta toaleta, prysznic. Woda przy brzegu wyczyszczona z jeżowców. Dla mnie same zalety. Dodatkowo jak się umieścisz na częsci bliżej Mimic, parasol plażowy staje się zbędny, bo albo murek daje cień albo jakieś drzewka. Bardzo miło tę plażę wspominam.
Przy plaży jadąc od strony Omisa spory parking na górze, przy drodze.

Widok z parkingu, samochody zjeżdżały w okolice tych zacumowanych łódek..i miały postój w cieniu:)
Obrazek

bardziej w stronę Mimic ale patrząc w stronę Omisa:
Obrazek


No i tyłem do morza.. stojąc na plaży:
Obrazek

Podsumowując - plaża jak dla mnie bardzo OK - zupełnie nie-piaszczysta jak ktoś wyżej pisze...!, choć czasami po weekendzie trochę zbyt dużo smieci w krzakach od strony Omisa.. :(
Jadranka mocno uciążliwa (chyba, że na codzień sypiasz z oknami otwartymi na główną arterię...!), na spacer nie ma gdzie pójść :( radzę zaliczyć kiedyś spacerowo Stare Mimice (jest o nich odcinek w mojej fotorelacji). Prawdziwy spacer to raczej Brela.... 8)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 18.07.2009 10:25

I bardzo dziękuje za te zdjęcia. za tydzień juz będę w drodze. :-)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.07.2009 11:22

Równiez bywałem na plazy Medici, bowiem mieszkałem na pograniczu Medici i Mimic. Potwierdzam opinie przedstawione przez forumowiczów. odnosnie mieszkania nad jadranką, to mogę Ci napisać, że ja mioeszkalem nad nią, ale na stronym wzniesieniu, była ona nim własnie zasłonieta i praktycznie nie słyszałem jeżdżących nia pojazdów. Przejście przez jadrankę tez nie stanowiło większego problemu, pomimo, że codziennie co najmniej dwukrotnie ją przekarczałem z 7-mio i 4-ro letnimi dziecmi.
Dodam jeszcze, że jeśli będziesz w Starych Mimicach to polecam znajdujaącą się tam knajpkę ze wspaniałymi rybkami.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 20.07.2009 13:16

M@rlon napisał(a):Równiez bywałem na plazy Medici, bowiem mieszkałem na pograniczu Medici i Mimic. Potwierdzam opinie przedstawione przez forumowiczów. odnosnie mieszkania nad jadranką, to mogę Ci napisać, że ja mioeszkalem nad nią, ale na stronym wzniesieniu, była ona nim własnie zasłonieta i praktycznie nie słyszałem jeżdżących nia pojazdów. Przejście przez jadrankę tez nie stanowiło większego problemu, pomimo, że codziennie co najmniej dwukrotnie ją przekarczałem z 7-mio i 4-ro letnimi dziecmi.
Dodam jeszcze, że jeśli będziesz w Starych Mimicach to polecam znajdujaącą się tam knajpkę ze wspaniałymi rybkami.


I za te informacje również dziękuję. Jeśli jadłeś rybki w Starych Mimicach to napisz co nie co na temat cen, oraz czy jest tam przystań rybacka z możliwością kupienia ryb w godzinach rannych?
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 20.07.2009 17:17

Ja jadłam rybki w Starych Mimicach:)
Grillowanie odbywa się na oczach gości. Restauracja jest czynna od godz. 19 - tylko wieczorami. W menu - tylko ryby, ser,wino, piwo, jakieś proste frytki udaje się jednak załatwić:)
Stoły na zewnątrz - więc tylko na upalne, pogodne dni. Ceny...cóż - nie są niskie niestety :cry: , jednak było to jedyne miejsce na naszym chorwackim szlaku, gdzie jedzenie było naprawdę dobre, świeże i przyrządzone ze znawstwem. Fotki z tej okolicy - również z samej knajpki - w mojej fotorelacji - nie ma sensu przeklejać.
Kilka stolików, kameralna atmosfera.
Co do możliwości zakupienia świeżych ryb w Mimicach... przez 2 tygodnie pobytu niczego takiego nie wyczailiśmy.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 21.07.2009 07:25

Ok. Dzięki jotem. Idę poszukać Twojej fotorelacji.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medici - proszę o informacje.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone