Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mecze Hajduka Split

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005
Mecze Hajduka Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 05.06.2005 21:32

Witam!
Już po raz drugi wybieramy się na urlop do Chorwacji, ostatnio byliśmy w Plitvicach i okolicach Splitu a dokładniej w miejscowości Omis, w tym roku zamierzamy zawitać jeszcze dalej na południe a jak wyjdzie zobaczymy. Plan jeszcze nie jest ustalony dlatego między innymi kieruje do was zapytanie o informacje o meczach Hajduka na własnym stadionie, bo nie ukrywam że jestem kibicem i chciałbym się tam wybrać ale nie mam zielonego pojęcia o lidze chorwackiej jak również o terminarzu, cenach biletów i innych sprawach związanych z meczami w Cro. Jeśli ktoś jest w stanie udzielić mi informacji na zadany temat z góry bardzo dziękuję a może był ktoś i ma jakieś wspomnienia to proszę pisać, dodam tylko że termin urlopu będzie oscylował między początkiem sierpnia i wrześniem w zależności od sytuacji w pracy. Ostatnio nie udało mi się tam pojawić choć byliśmy tak blisko, ale pamiątkę z Cro mam wyjątkową - szalik Hajduka -TORCIDA HAJDUK- oczywiście do kolekcji!! :) Pozdrawiam wszystkich cromaniaków!
intruzik
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 06.06.2005 07:00

Przy okazji zapytam: czy w Splicie jest jakiś sklepik klubowy Hajduka, tak, aby można było zakupić jakieś pamiątki. Może ktoś ma namiary?
Pzdr
ibiz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ibiz » 06.06.2005 14:42

tez chadzam na mecze,

HNK "Hajduk" Split to jest potega, mozna powiedziec ze jest on tam religia dla wielu kibicow, ma sporo fanclubow w zasadzie w kazdej miejscowosci na dalmacji chyba sa jego kibice.

Ja trafilem na kolejke gdy pieczetowali zdobycie tytulu mistrza Chorwacji (tydziem temu na swoim stadionie) Graja na wspanialym obiekcie, stadion miejski splitu, ktory jest widoczny juz z Kasteli gdy jedzie sie od strony Sibenika. Pomiesic chyba ze 30-40 tys ludzi, jest zadaszony w duzym stopniu.

W samym splicie sa sklepy na kibicow, no ale powiedzmy sobie otwarcie ze u nich jest to na takim poziomie jak np. nasze autostrady do chorwackich autostrad...

to znaczy, w takm sklepiku, jest wszystko co potrzebuje kibic, mozna kupic bilety na mecz, ceny jakie ja widzielm byly o 25 do 45 kun, pewnie w zaleznosci od trybuny.
Wychodzi dla kibicow normalna gazeta, formatu gazety wyborczaj z 30 stronami na ktorej sa wywiady, zapowiedzi, relacje, slowem wszystko co kibic powinien czytac :) gazeta nazywa sie CENTAR jest dostepna za free w dniu meczu, oczywiscie kibice maja swoja "Torcida magazin" niestety jej nie znalazlem :( nie bylo tez tyle czasu na to. kibice w tym dniu zbierali sie juz od rana na wiekszym placu splitu - fajny klimat tam panuje. W kazdej knajpie i radiu idzie muzyka zwiazana z pilka i Hajdukiem. Swoja droga chetnie sie dowiem co znaczy slowo Hajduk bo nie wiem :/

Tak wiec pamiatki badziewne jak koszulka, szal, recznik czapka, znajdziesz na duzym targu przy murach palacu, dobre markowe suweniry w sklepach oficjalnych. Jak zwiedzisz dokladnie palac to na pewno trafisz,w dniu meczu wystarczy polazic z kibicami :) Najpierw ida do sklepu po piwo, pozniej po darmowa gazeta i na plac.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 02.08.2005 14:21

ibiz napisał(a): Swoja droga chetnie sie dowiem co znaczy slowo Hajduk bo nie wiem :/

To nic inego jak odpowiednik polskiego Janosika
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 02.08.2005 17:28

krystek napisał(a):Przy okazji zapytam: czy w Splicie jest jakiś sklepik klubowy Hajduka, tak, aby można było zakupić jakieś pamiątki. Może ktoś ma namiary?
Pzdr


Jest taki sklep... Namiary mi gdzieś wcięło... Ale jak będziesz spacerował uliczkami w okolicy Pałacu Dioklecjana - nie ma siły - musisz na niego wleźć :) Chyba od kapitolu na wprost... Ale głowy nie dam sobie uciąć :)

Plumek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 29.09.2005 10:17

Sklep firmowy Hajduka znajdziesz przy stadionie :D Tam możesz kupić pełen asortyment-ceny przyzwoite! Byłam z tym roku na meczu Hajduk-Medimurje, zachwycajace jest to te na mecze chodza całe rodziny! Ale hajduk troszkę podupadł w tym sezonie :(
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005
hajduk

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 18.11.2005 12:34

witam
ja jako że w młodości pałałem się kibicowaniem, podczas wizyty w Cro postanowiłem odwiedzić stadion Hajduka
niestety nic z tego nie wyszło, trochę za długo zajęło mi zwiedzanie starego Splitu, który sam w sobie średnio mnie zachwycił (poza pomnikiem Grgura Ninskiego)
później szukając drogi na stadion zagadywałem miejscowych kiboli, niestety okazało się że Starówki to dosyć ładny kawałek (przedmieście Splitu)
tyle co sobie z nimi pogadałem o kibicowaniu i rzeczywiście ; dla nich to jak religia ; fanaticos
rekompensując sobie niemożnośc obejrzenia meczu rozpocząłem poszukiwania co ciekawszych graffiti kibicowskich i udało się strzelić pare fajnych fotek
następnie odwiedziłem sklepik klubowy (w obrębie pałacu Dioklecjana) i zakupiłem sobie super czapeczkę
za rok na pewno musze udac się na mecz
mariano
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 18.11.2005 20:10

Mamy tu na forum gościa, co o stadionie wie dość dużo. Nawet ma zdjęcia jak stoi w bramce Hajduka !!!!!!!! :lol:
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 18.11.2005 23:58

Jurek napisał(a):Mamy tu na forum gościa, co o stadionie wie dość dużo. Nawet ma zdjęcia jak stoi w bramce Hajduka !!!!!!!! :lol:


a czy gdzies na cro.pl można znaleźć fotki z ich meczowych opraw tzn race, flagi itp ?
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 19.11.2005 11:11

na cropli nie widziałem fotek z Hajduka
ale sporo fotek można znaleść tutaj :D

http://www.hnkhajduk.com/galerija/index.php

na meczu jeszcze nie byłem...ale nie wszystko na raz
w tym roku udało nam się wejść...na stadion
niby nic takiego...
ale dla mnie stanąć między słupkami ...bramki Hajduka...
...było wielkim przeżyciem :D :D :D

w tym miejscu...chciałem jeszcze raz podziękować naszej Bożence :D :D
...gdyby nie Ona...stadion oglądalibyśmy tylko przez...szybę :cry:

no i dzięki "fotografom" Madzi, Ewie i Jorikowi...za "uchwycenie chwili" :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rafi
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 31.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi » 19.11.2005 17:05

Witam,
w 2004 r. dwukrotnie byłem na meczach Hajduka, pierwsze spotnianie, 2 rundy eliminacji ligi mistrzów z irlandzkim shelbourne wygrany 3:2. Cena biletu 100 kun, około 30 tysięcy ludzi na stadionie i fantastyczna atmosfera. Wiele stoisk z pamiątkami, cevapi w bułce. Drugie spotkanie kilka dni później przeciwko NK zagrzeb(bilet 60 kun) i..... gdybym nie był na meczu przeciwko shelbourne to bym wrócił do kraju z przeświadczeniem, że Hajduk nie ma kibiców. Na tym pięknym obiekcie było około 3000 ludzi i zero atmosfery.
Już po powrocie zainteresowałem się tematem Hajduka i znalazłem kilka cikawych linków:
http://www.hnkhajduk.com/
http://www.hnkhajduk.hr/
http://torcida.org/site/
Z informacji które uzyskałem to największa publika gromadzi się na meczach przeciwko Dinamo i na meczach europejskich pucharów, a pozostałe mecze to publiczność oscylująca w granicach 3-4 tys.
Co do sklepu z pamiątkami to najlepiej zaopatrzony jest sklep klubowy mieszczący się pod trybuną głowną.

Jeśli macie ochotę zobaczyć Hajduka w akcji to: http://sport.hrt.hr/htvsport/nogomet/in ... nstvo.html
to jest najlepsze miejsce by zobaczyć skróty wszystkich spotkań Prva HNL Ožujsko ligi
Rafi
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 31.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi » 19.11.2005 17:08

musicie mieć zainstalowany real pleyer, by oglądać te skróty
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.11.2005 20:03

:lol: :lol: :lol: :lol:

Uderz w stół, nożyce się odezwą !!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Szabla
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szabla » 28.01.2006 17:49

A jak to wygląda z kibicami z Polski?
Jak widzicie sytuacje, że wchodze na mecz z szalikeim Polskiej drużyny klubowej z zamiarem przyjacielskiej wymiany na szalik Hajduka?
Jak traktuje się tam polskich kibiców?
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 03.06.2007 18:19

Szabla napisał(a):A jak to wygląda z kibicami z Polski?
Jak widzicie sytuacje, że wchodze na mecz z szalikeim Polskiej drużyny klubowej z zamiarem przyjacielskiej wymiany na szalik Hajduka?
Jak traktuje się tam polskich kibiców?

Zdecydowanie odradzam z szalikiem Wisły Kraków. Z Górnikiem Zabrze śmialo możesz.
Co do sklepu jak z cenami na dzień dzisiejszy takich gadzetów jak szalik, koszulka, czapka czy jakaś piłeczkaz logiem itp. ? Jadę w czerwcu i napewno tam zawitam, a znajomi już mnie prosili o pamiątki.
Pozdrowienia Torcida
Może znacie jakieś linki ze sklepu ?
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Mecze Hajduka Split
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone