Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MASTERCARD z Citibanku czy VISA EXPRESS z PKOBP

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008
MASTERCARD z Citibanku czy VISA EXPRESS z PKOBP

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 14.08.2008 15:48

Witam,

Wybieram się do Chorwacji, posiadam 2 karty: MASTERCARD z Citibanku kredytową oraz VISA EXPRESS z PKOBP płatniczą. Na infoliniach powiedziano mi że:
-dla Citibanku przy płaceniu waluta jest przeliczana z kun na $ a później na PLN
-dla PKOBP kuna na Euro i później PLN
W obu przypadkach bez dodatkowych prowizji. Jednak nikt nie potrafił stwierdzić po jakim kursie.
I teraz pytanie...płacił ktoś tymi kartami...jak wychodzi to przewalutowanie na PLN?
Ja planuje wziąść na 10dni dla 2 os. trochę euro(ok 200) reszta złotówek, a gdzie mogę to płacić kartą...tylko którą?
Czy to dobre rozwiązanie?
Dalmatinka Kate
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dalmatinka Kate » 14.08.2008 16:20

Obecnie i euro i złotówki bardzo dobrze stoją w HR, za 1 euro płacą około 7,15 kuny, a za 1 pln około 2,1kuny, natomiast jeśli chodzi o katy to faktycznie przelicznik jest najlepszy.
pozdrawiam Kate
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 14.08.2008 17:23

bogaczykk napisał(a):Witam,

Wybieram się do Chorwacji, posiadam 2 karty: MASTERCARD z Citibanku kredytową oraz VISA EXPRESS z PKOBP płatniczą. Na infoliniach powiedziano mi że:
-dla Citibanku przy płaceniu waluta jest przeliczana z kun na $ a później na PLN
-dla PKOBP kuna na Euro i później PLN
W obu przypadkach bez dodatkowych prowizji. Jednak nikt nie potrafił stwierdzić po jakim kursie.
I teraz pytanie...płacił ktoś tymi kartami...jak wychodzi to przewalutowanie na PLN?
Ja planuje wziąść na 10dni dla 2 os. trochę euro(ok 200) reszta złotówek, a gdzie mogę to płacić kartą...tylko którą?
Czy to dobre rozwiązanie?


Witam,

Płacić tą kartą PKO BP nie płaciłem, ponieważ kurs Euro jest liczony niekorzystnie (miesiąc temu). Zresztą, pozwolę sobie zacytować samego siebie z innego wątku:


"Za tzw. przewalutowanie w PKO BP (PKO Ekspress - Visa) niby nie jest pobierana żadna prowizja, ale gdybym dzisiaj, tj. 3 lipca, zapłacił kartą w Austrii - kurs Euro wyniósłby 3,43 zł. Tak więc żaden cymes, przy dzisiejszym, nawet kantorowym, kursie Euro.

Wszystko zależy od banku i rodzaju konta i karty do niego przypisanej, nie należy uogólniać.
I właśnie trzeba się dokładnie wypytywać, włączając w to różnorakie e-mail'e do swoich banków."



Też dzwoniłem na infolinię i mi podali wówczas dzisiejszy (czy też wczorajszy) kurs Euro, wg którego następuje przewalutowanie na złotówki, chociaż trochę to trwało. Chyba Cię troszkę "olali" (za przeproszeniem ofkors).

Co do karty kredytowej Citibanku - nie potrafię pomóc.

Będąc w Cro w 2 połowie lipca - minimalnie korzystniejsza była złotówka, bo w połowie lipca Euro w Polsce było jeszcze drogie.


Pozdrawiam
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 14.08.2008 20:27

Witaj Bogaczykk.
Z karty PKO BP visa ekpress,
wypłacałem z bankomatu kwotę 1000 HRK= 495,58 zł,
co daje 1 kuna=0,495 zł
Miasto: BIOGRAD
Adres: BANKOMAT:ERSTE
wypłata dn.03-07-2008
Natomiast zakupy w sklepie 334,22 HRK=159,89 zł,
co daje 1 kuna=0,478 zł
zakupy dn.06-07-2008
Pozdrawiam :lol:
vtec
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec » 15.08.2008 10:48

Citi ma jedne z najgorszych przeliczników walut.
Przykładowo w czerwcu br. płatności kredytówką Kredyt Banku pomimo dodatkowego haraczu pobieranego przez Bank wychodziły taniej niż płatności kredytówką Citi.

Jeżeli masz jeszcze czas to zainteresuj się kartami Polbanku - z opinii w sieci wynika, że mają bardzo korzystne kursy.
mkuba79
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkuba79 » 15.08.2008 11:04

Jacek 206 napisał(a):Witaj Bogaczykk.
Z karty PKO BP visa ekpress,
wypłacałem z bankomatu kwotę 1000 HRK= 495,58 zł,
co daje 1 kuna=0,495 zł
Miasto: BIOGRAD
Adres: BANKOMAT:ERSTE
wypłata dn.03-07-2008
Natomiast zakupy w sklepie 334,22 HRK=159,89 zł,
co daje 1 kuna=0,478 zł
zakupy dn.06-07-2008
Pozdrawiam :lol:


Z karty mBank visa electron
wypłacałem z bankomatu kwotę 1.000HRK = 461,82zł
co daje 1 kuna = 0,462zł
wypłata 30.07.2008r.
zakupy w sklepie dn.01.08.2008r. 185,51HRK = 85,61zł
co daje 1 kuna = 0,461zł

Pozdrawiam
matt77
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matt77 » 20.08.2008 18:23

witam, pod koniec lipca bylem w chorwacji, kilka razy placiłem kartą kredytową citibanku (mastercard), po powrocie sprawdziłem stan karty. bank policzył mi kunę po 47 groszy (z malutkim haczykiem), czyli o niebo lepiej niż w toruńskim kantorze (55 groszy). z płatnością kartą nie ma większych problemów - jest tak jak u nas.
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 21.08.2008 21:17

Mam konto w Citi. Żeby uniknąć niespodzianek (bo podstawą jest tam przeliczania z dolara, jako, że to bank amerykanski, a takie przeliczanie z reguły nie jest korzystne) założyłam sobie konto w euro. Przekraczając granicę, dzwonię do Citi, przepinają mnie na konto z euro i wówczas wszelkie operacje są bardzo korzystnie przeliczane. W każdym razie jestem zadowolona i polecam
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 23.08.2008 20:42

Mam pytanie do już obeznanych z płaceniem kartą. Posiadam kartę visa electron w mBanku. Czy muszę ją jakoś uruchomić, żeby móc nią płacić zagranicą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2008 20:51

Twiga napisał(a):Mam pytanie do już obeznanych z płaceniem kartą. Posiadam kartę visa electron w mBanku. Czy muszę ją jakoś uruchomić, żeby móc nią płacić zagranicą?

Jak jest aktywna w Polsce to i jest aktywna na całym świecie.
Poza granicami RP niczym się nie różni jej obsługa od tej do której jesteś przyzwyczajona w Polsce.
Jedyne co ma znaczenie to nie to czy jest to mbank czy jakikolwiek inny tylko czy w danym punkcie obsługują karty typu visa elektron.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 24.08.2008 06:05

Jak chcesz kupić winietę na Węgry ta kartą to musisz aktywować na mLini płatności internetowe i ustalić limity, reszta jest tak jak w Polsce :) sama przyjemność płacenia.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 24.08.2008 10:35

Serdeczne dzięki. Rozumiem, że aktywacja płatności internetowych dotyczy tylko kupna winiety przez internet? Jak będę chciała zapłacić kartą za przejazd przez autostradę, to nie muszę nic aktywować?
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 24.08.2008 10:38

Acha, i jeszcze jedno. Wypłacając gotówkę w bankomatach zagranicą mam możliwość wyboru waluty w jakiej chcę otrzymać gotówkę? Pytam w związku z informacją podaną przez mBank dotyczącą wypłat:
"W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji."[/i]
Jako walutę rozliczeniową mam podane Euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2008 10:49

Twiga napisał(a):Acha, i jeszcze jedno. Wypłacając gotówkę w bankomatach zagranicą mam możliwość wyboru waluty w jakiej chcę otrzymać gotówkę? .....

Z bankomatu wyciąga się walutę miejscową.
Masz identyczną sytuacje jak np. w Polsce - czy jak wybierasz złotówki masz możliwość wybrać inną walute ?
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 24.08.2008 11:07

Ok Piotrek_B. Dziękuję. Czasem jak coś się robi pierwszy raz, to ciężko do świadomości dociera.
Czyli wychodzi na to, że płacąc kartą w sklepach lub wyciągając kasę w bankomacie w Chorwacji, za każdym razem zapłacę prowizji 2% wartości transakcji. To by zamykało dyskusje prowadzone na forum czy jest w mBanku bezprowizyjnie, czy nie.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
MASTERCARD z Citibanku czy VISA EXPRESS z PKOBP
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone