Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka w Maslinicy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 28.07.2016 17:34

Hej Maslinko! Chętnie popatrzę na nieznaną wyspę.

Zdjęcia z zajawki wydają mi się jakieś inne niż zawsze :roll: Nowy aparat :?: :wink: Albo inne, bo wyspa nieznana :roll:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.07.2016 17:45

Witam Cię Maslinko i dołączam do tłumów w Twojej relacji. Wprawdzie na Chorwacki haczyk złapana jestem już od 10 lat ale Solta jeszcze przed nami więc tym chętniej będę zaglądała :papa:
Ananasekk
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ananasekk » 28.07.2016 17:56

Witam Cię Maslinko :papa: Nie mogę się doczekać, aż zaczniesz pisać :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 28.07.2016 18:02

Jestem i ja! Dopiero wczoraj sobie o Tobie myślałam tzn. zastanawiałam się kiedy zaczniesz pisać? No i się doczekałam. Jak zwykle zapowiada się fantastycznie - tak wnioskuję po zajawce
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 28.07.2016 18:04

Złapałaś i mnie :D czekam więc z niecierpliwością :-)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.07.2016 19:00

Taki haczyk to ja rozumiem :wink:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 28.07.2016 19:03

Dobry!

Solta! fajnie, zawsze jakoś tak omijałam tą wyspę, nie wiedzieć czemu! Z ogromną przyjemnością zwiedzę ją z wami, choć nie wiem, czy zdążę przed wakacjami, bo za 2 tygodnie ruszamy na taki jeden chorwacki półwysep :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 28.07.2016 19:14

i ja czekam na ciąg dalszy :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.07.2016 20:08

Witajcie Forumowicze - Piotr, Paw_el, Nefer, Hercklekot, Kroj, Goniaa, Damian, Ruzica, Beata, Ananasekk, Sara, Figusek, EithelAmarth, A_nula, Kasia i Krzyś :)


piotrf napisał(a):13 dni w jednym miejscu . . . , apartament . . . dobrze że chociaż pływadełko zabraliście . . . :mrgreen:

Nie nudziliśmy się ani trochę :)


AniaJ. napisał(a):Nie dość że Solta, jedno miejsce (ja akurat tak lubię- mieszkamy w jednym miejscu i krążymy bliżej lub dalej :wink: - to jeszcze znowu NIE camping... :roll: spodobało Wam się jak widać :roll:

My też krążyliśmy cały czas, a że wyspa mała, często jechaliśmy na jej drugi koniec ;)


Hercklekot napisał(a):A ja myślałem, że będzie Vis!

Szczerze mówiąc, ja też tak myślałam :lol: Ale trochę baliśmy się płynąć na Vis w ciemno. Jeszcze zaliczymy ten Visior :mrgreen:


ruzica napisał(a):Zdjęcia z zajawki wydają mi się jakieś inne niż zawsze :roll: Nowy aparat :?: :wink: Albo inne, bo wyspa nieznana :roll:

Inne, czyli lepsze czy wręcz przeciwnie ? ;)

Zdjęcia z zajawki pochodzą z dwóch aparatów - te mniej ostre ;) są ze starego małego Canona; teraz nazywamy go "plażowym Canonem", bo zabieramy go na plażę i do kajaka (jest zepsuty na kilka sposobów i już go nam tak bardzo nie szkoda, a ciągle jeszcze daje radę).
Natomiast te "lepsze" zrobiliśmy nabytkiem z ubiegłego roku (pstrykaliśmy nim już na poprzednim urlopie, więc fotki są w relacji z Brača) - Canonem PowerShot G16.


Sara76 napisał(a):Jestem i ja! Dopiero wczoraj sobie o Tobie myślałam tzn. zastanawiałam się kiedy zaczniesz pisać? No i się doczekałam. Jak zwykle zapowiada się fantastycznie - tak wnioskuję po zajawce

Mam nadzieję, że się nie rozczarujesz :)


a_nula napisał(a):Dobry!

Solta! fajnie, zawsze jakoś tak omijałam tą wyspę, nie wiedzieć czemu! Z ogromną przyjemnością zwiedzę ją z wami, choć nie wiem, czy zdążę przed wakacjami, bo za 2 tygodnie ruszamy na taki jeden chorwacki półwysep :)

Hej! :)
A więc jednak Pelješac :D Coś tam zdążysz z nami zwiedzić, ale na pewno nie wszystko ;)


Ciąg dalszy będzie może jeszcze dzisiaj wieczorem, najpóźniej jutro :) :papa:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 28.07.2016 20:39

Jeszcze zaliczymy ten Visior

Za rok? Jeszcze się okaże, że się spotkamy na Visie :lol: :lol:
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 28.07.2016 20:42

My również czekamy, zwłaszcza że korci nas Šolta od lat. W tym roku był już czerwcowy Brač a jeszcze czeka nas wrześniowy Hvar (jak u Ciebie 11 raz w Chorwacji). Twoje relacje bardzo nam pomagają i zachęcają do odkrywania nowych miejsc :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.07.2016 20:49

Witaj Maslinko :-)
Z ciekawością poczytam o Solcie. Ciekawi mnie szczególnie, cz z racji zawodu powędrowałaś śladami K. K. Baczyńskiego, który ponoć spędzał tam dwukrotnie wakacje.
"Znów wędrujemy ciepłym krajem..." - przyłączam się do Was. :-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.07.2016 21:26

No to lecimy z relacją!


12/13 lipca (wtorek/środa): Autostradą do Raju

Przygotowania do wyjazdu zaczęły się jakiś tydzień przed TYM dniem. Zakupy spożywcze i kosmetyczne (z 10 razy, bo zawsze o czymś zapominaliśmy), uzupełnienie garderoby o nowe sukienki ;), karty EKUZ, dodatkowe ubezpieczenie, pranie (też z 10 razy, bo jednak postanowiłam wziąć też trochę "starych" ciuchów ;)) i wreszcie - pakowanie (również rozłożone w kilku turach).

W końcu nadszedł 12 lipca, godzina 17:56 (zanotowane, jak zawsze, w CROnice). Ruszamy! Aaa, byłabym zapomniała - pierwszy raz do Cro jedziemy nowym (nie nowym w ogóle, ale nowym dla nas) autkiem. Przedstawiam (chociaż właściwie zrobiłam to już tutaj) Maździaka (czyli Mazdę 6) :D:

IMG_9164.JPG


Mamy dużo większy bagażnik niż w Fabiaku, a w planach kwatery. Co z tego! I tak jesteśmy załadowani prawie po dach :lol::

IMG_9168.JPG


I ja bym się miała spakować do samolotu? 8O Niemożliwe!

Na zdjęciu widać m.in. krzesła. Ze sprzętu campingowego wzięliśmy też stolik, no i namiot oczywiście - na wszelki wypadek, gdybyśmy nie znaleźli apartamentu ;)

No to jak już ruszyliśmy, to jedźmy! W pierwszej części podróży pogoda nas nie rozpieszcza. Przejazd przez Brno:

IMG_9174.JPG


Nie narzekamy natomiast na korki. Jest stosunkowo późno i przejazd zarówno przez Czechy, jak i przez Wiedeń mija w miarę bezproblemowo, pomimo utrudnień, jakie są aktualnie na tych odcinkach.

O 1:36 wjeżdżamy do Cro :D Najwcześniej rano (o ile taką porę można nazwać porankiem 8O) w naszej historii. Z kronikarskiego obowiązku ;) podaję, że pomiar temperatury przed i za tunelem "zimno-ciepło" był zgodny z przewidywaniami (o tej porze nie spodziewaliśmy się cudów) - tylko 1 stopień różnicy: 17 i 18 stopni.

Wschód słońca na autostradzie w okolicy Szybenika:

IMG_9187.JPG


Przed 6:00 meldujemy się na przystani promowej w Splicie. Prom (pierwszy tego dnia) na Šoltę odpływa o 6:45, więc mamy jeszcze trochę czasu na focenie:

IMG_9207.JPG


Dlaczego wybraliśmy tę wyspę? Po pierwsze: jeszcze nas tam nie było (poza krótką fishpicnikową wizytą rok temu w Rogaču). Po drugie: w planach mieliśmy leniwy wypoczynek w spokojnym miejscu, a tak właśnie jawiła nam się Šolta. Po trzecie: zobaczyłam w necie, jakie tam są zatoczki (głównie po południowej stronie) i już wiedziałam, że muszę tam być! :D

Druga kwestia to był dylemat - camping czy kwatery. Mój mąż bardziej skłaniał się ku pierwszej opcji, ja byłam za drugą ;) Jednak na Šolcie jest tylko mały przydomowy camping Mido w Stomorskiej, na którym na pewno nie zmieścilibyśmy się z naszym dużym namiotem i całym campingowym majdanem.

Zapadła decyzja: Šolta i kwatery :D

Wsiadamy więc na prom i zaczynamy wcielać nasz plan w życie.

Split jeszcze trochę zaspany:

IMG_9227.JPG

IMG_9217.JPG


Ja też, ale w okularach słonecznych nie widać ;):

IMG_9223.JPG


Humory oczywiście dopisują. Już nie możemy się doczekać nowej Przygody! :D

Przepływamy obok splitskiej mariny:

IMG_9235.JPG


Przed nami Čiovo:

IMG_9238.JPG


Fajne klify tam mają 8O :):

IMG_9253.JPG


Dopływamy do wybrzeży Šolty. Widać Nečujam:

IMG_9257.JPG


Wkrótce prom zawija do portu w Rogaču:

IMG_9266.JPG


IMG_9276.JPG


Podróż miała trwać godzinę, a trwała 45 minut. Teraz jeszcze tylko 10 km do Maslinicy, którą wytypowaliśmy jako najciekawszą ze względu na położenie i możliwości kajakowania.

IMG_9282.JPG


W Grohote (stolicy wyspy) miejscami trochę ciasno:

IMG_9286.JPG


Zwłaszcza jak trzeba się minąć z autobusem. Ale to wszystko pikuś! Jeszcze poznamy ekstremalne šoltańskie drogi :mrgreen:

Jak na wczesną porę jest bardzo gorąco 8O:

IMG_9289.JPG


Na szczęście teraz mamy auto z klimą, więc tak bardzo nam to nie przeszkadza :D

Zaraz zacznie przeszkadzać, bo właśnie dojeżdżamy do Maslinicy:

IMG_9291.JPG


i rozpoczniemy poszukiwania noclegów. Ale o tym w następnym odcinku :)
Ostatnio edytowano 23.03.2019 13:32 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.07.2016 21:45

Patrzę na tą starą/nową Mazdę i doszedłem do wniosku, że całe 11 lat się myliłem...moja żona zabiera dużo, nawet bardzo ale odkąd mamy kombi zawsze się mieścimy do bagażnika :mrgreen: nie licząc drewnianego leżaka, który jeździ w pasach na tylnej kanapie...

Relacja jak zawsze cudna :hearts:
boorne
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boorne » 28.07.2016 21:48

Witam :) Jest Maslinka, Maslinica, Madzia (Mazda) i gumiak ;) - zostaję i pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka w Maslinicy :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone