Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011
Maska i rurka - co i jak?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.04.2012 21:34

No to nadszedł czas powoli zacząć myśleć o wakacjach - rzecz jasna w Chorwacji! :-)

W tym roku zamarzyło mi się, aby zrobić trochę zdjęć pod wodą, a do tego potrzebna będzie maska i rurka (fajka). Nie chodzi o nic poważnego, bo ja niestety nie jestem w stanie zanurzyć się na głębokość większą, niż 30 cm :-)
Mam chyba ptasie kości, bo żadną siłą nie dam rady zejść pod wodę w Jadranie (chyba, że skoczę z brzegu ;-) )

Zatem sprzęt ów ma służyć jedynie do leżenia na powierzchni z dziobem w wodzie i fajką (rurką) w zębach, coby było czym oddychać.

Domyślam się, że do takich "ekstremalnych" zachowań starczy wręcz byle co prawie. Ale jest jeden problem, który rozstrzygnąć muszę: otóż fizjonomia ma wąsata jest i... nie wiem, jak maska zakrywająca nos współpracuje z owłosieniem okolic podnosowych :-)
Czy w tej sytuacji rzeczywiście starczy byle co, czy raczej szukać jakichś specyficznych silikonów, czy coś w tym stylu?

Jest tu jakiś nurkujący wąsacz, żeby mnie wspomógł swą wiedzą i doświadczeniem?
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 17.04.2012 23:56

Ogolić :lol: albo wylewać wodę z maski :( ja trochę przycinam na wakacje i jakoś leże z twarzą w wodzie nawet po dwie godziny .
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 00:10

Golenie nie wchodzi w grę, bo są to wąsy wręcz genetyczne, czyli nigdy nie golone :-)
Nie mówiąc już o tym, że nie pasowałbym wtedy do żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Przycinasz, mówisz... A jeśli zacisnąć maskę mocnej, to nie pomaga? W dodatku to niby tylko leżenie na powierzchni, więc ciśnienie wody praktycznie zerowe...
No ale skoro Tobie się udaje, to może mi też się uda? :-)
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 18.04.2012 01:43

[.

Przycinasz, mówisz... A jeśli zacisnąć maskę mocnej, to nie pomaga? W dodatku to niby tylko leżenie na powierzchni, więc ciśnienie wody praktycznie zerowe...
No ale skoro Tobie się udaje, to może mi też się uda? :-)[/quote]

na silikon lub klej :wink: :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.04.2012 01:58

Iggy napisał(a):Jest tu jakiś nurkujący wąsacz, żeby mnie wspomógł swą wiedzą i doświadczeniem?


Iggy napisał(a):Przycinasz, mówisz... A jeśli zacisnąć maskę mocnej, to nie pomaga? W dodatku to niby tylko leżenie na powierzchni, więc ciśnienie wody praktycznie zerowe...
No ale skoro Tobie się udaje, to może mi też się uda? :-)


Niestety Panowie doopa :?

Widzicie awatar to wiecie jaki mam również problem. Niestety, aby spokojnie nurkować mordka musi być łysa inaczej wlew pewny.

Leżenie na wodzie to żaden problem - bierzesz okularki (zamiast maski) i rurkę - problem wąsów znika.

Ja kocham nurkować dlatego golę wąsy na wyjazd. Żona średnio to toleruje, ale nie ma dyskusji. Tyle tylko, że przed powrotem już nie obcinam, żeby jakoś wyglądać po powrocie i wtedy problem wraca.

Tego się nie uniknie. Chyba, że ktoś ma sprzęt na cały łeb... :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2012 07:53

Raczej nie okularki do pływania tylko maskę na same oczy. Okularki do pływania są niewygodne i mało przez nie widać. Na nos zatyczkę żeby nie zaciągać wody, rurka z zaworem, żeby było łatwiej. Co do wąsów i ciśnienia to ciśnienie nie jest potrzebne, woda wejdzie w każda szczelinę.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 09:48

Znaczy się mega-doopa? :-(

Okularki mam. A co to za sprzęt pod tytułem "zatyczka do nosa"? Jest coś takiego do nabycia?

Bo skoro mam kupować maskę, to widzę, że jest tu problem głębszy: albo golę wąsy (odpada) i kupuję "normalną" maskę, albo kupuję maskę, która nie zasłania nosa, ale do tego muszę dokupić coś na nochal, tak?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 18.04.2012 09:48

Witam

A ja polecam wizytę w centrum nurkowym i przymierzanie masek - są nurkowie brodaci i wąsaci i nic nie obcinają - to kwestia jakości silikonu maski i dobrego dobrania rozmiaru do twarzy.

Do snurkowania możesz też zakupić gogle pływackie a aby rozwiązać problem wody w nosie - zatyczki na nos
Rozwiązanie to pozwoli na oddychanie przez rurkę, ponieważ nie każda osoba to potrafi z odsłoniętym nosem.

Pozdrawiam

ps.

Iggy to ty robiłeś skórki do AM??
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 09:51

taurus napisał(a):są nurkowie brodaci i wąsaci i nic nie obcinają - to kwestia jakości silikonu maski i dobrego dobrania rozmiaru do twarzy.

Lejesz miód na moje wąsate serce :-)

Miałem co prawda zamiar nabycia maski w Decathlonie / na Allegro, ale widzę, że to głębszy problem logistyczny.
Lecz jeśli można zachować owłosienie, to ja się na to piszę :-)

PS. Yes sir, jam to uczynił (z tymi skórkami). Niestety byłem za granicą i do wersji 6.10b mam dopiero jedną skończoną :-)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 18.04.2012 10:00

Zapomnij o kupowaniu maski na Allegro czy Decathlon - tylko osobista wizyta w centrum nurkowym.

A do AM 6.9b panoramę zrobiłeś?? Jestem na twojej stronie zarejestrowany ale tam tylko zapowiedź tej skórki była.

Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 10:10

Aha... Rozumiem z tego, że po prostu trzeba wsadzić łeb pod wodę i przymierzanie "na sucho" jest zgubne...

Co do skórek - w weekend majowy będę miał więcej czasu i podgonię z robotą. Jak widzę skórki do 6.9b i 6.10b nie różnią się praktycznie niczym (w każdym razie używam w 6.10 skórki z poprzedniej wersji).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.04.2012 10:21

taurus napisał(a):A ja polecam wizytę w centrum nurkowym i przymierzanie masek - są nurkowie brodaci i wąsaci i nic nie obcinają - to kwestia jakości silikonu maski i dobrego dobrania rozmiaru do twarzy.


I to jest rozsądne rozwiązanie.
Sama mam paru brodatych i wąsatych znajomych nurasów i jakoś sobie radzą.

Maskę jak najbardziej można przymierzać "na sucho".
Przymierzasz nie zakładając paska na głowę, przystawiasz do twarzy i zaciągasz powietrze nosem. Jak się trzyma i nie spada, to jest ok. Sprzedawca powinien Ci pomóc w doborze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2012 10:33

Dobrze taurus gada, proponowałem tak samo gogle pływackie ale tak naprawdę to trzeba iść do profesjonalnego sklepu gdzie ludzie zajmują się nurkowaniem i jest większa szansa na to, że sprzedawca właśnie nie został przeniesiony z działu rowerów :)
Albo kup to:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 10:41

Hehe - ten hełm byłby doskonały. Zdaje się, że z tym pancerzem na głowie byłbym w stanie nawet zejść pod wodę głębiej, niż na 30 cm ;-)

Zatem tak... Muszę znaleźć specjalistyczny sklep z akcesoriami, liczyć, że sprzedawca wie, o czym mówi i wtedy maskę bez problemu można mierzyć na sucho.

Dzięki za dotychczasowe porady, ale chętnie poczytam jeszcze :-)
Np. odnośnie wyboru rurek. Są lepsze i gorsze, czy po prostu rura to rura i koniec?
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 18.04.2012 10:45

A jak nie masz czasu/możliwości skorzystania z opcji "centrum" to na allegro spokojnie kupisz i gogle do nurkowania (np. Speedo) i zatyczki do nosa (np. Arena).
Spoko dadzą radę i przy lajtowym "dryfowaniu" i parę metrów niżej.
pozdrav!
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone