Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 08.03.2018 17:56

Oczywiście, że ta z Decathlonu marki Tribord jest oryginalna - teraz nazwa Subea. Mam od 4 lat czyli od pierwszych dni jej bytu w Polsce i jest dla mnie idealna :hearts:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.03.2018 18:19

Agawa. napisał(a):Oczywiście, że ta z Decathlonu marki Tribord jest oryginalna - teraz nazwa Subea. Mam od 4 lat czyli od pierwszych dni jej bytu w Polsce i jest dla mnie idealna :hearts:


Dzięki za info i filmik.

Po obejrzeniu w/w filmu to teraz wiem, że występuje ona nie w trzech a w pięciu kolorach, gdyż "gusia-s pisała jedynie o trzech.

Dla mnie ważne, że się sprawdza i jest o wiele wygodniejsza w użytkowaniu jak maska tradycyjna i fajka.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.03.2018 22:08

Nigdy nie widziałam w D. innych kolorów niż te 3, jakie są 2 pozostałe?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.03.2018 22:23

gusia-s napisał(a):Nigdy nie widziałam w D. innych kolorów niż te 3, jakie są 2 pozostałe?


Mówisz i masz. ;-)

Dokładnie 3 minuta i 15 sekunda w/w filmu zamieszczonego przez Koleżankę Agawa.

Od lewej:
1. biało/bezbarwna* ew. biało/przeźroczysta*
2. biało/zielona*
3. biało/niebieska* ew. biało/błękitna*
4. biało/różowa* ew. biało/czerwona*
5. biało/wrzosowa* ew. biało/fioletowa*

(* - nazewnictwo koloru dowolne, wg. uznania z uwagi na możliwość ewentualnej możliwości przekłamywania barw) ;-)

Jakie akurat były dostępne w ofercie polskiego Decathlonu trudno mi powiedzieć z powodu o którym wcześniej pisałem.

Niestety ale wielokrotnie przekonywałem się już w przeszłości, iż polskie sklepy wielu znanych, zagranicznych firm mają asortyment znacznie ograniczony w stosunku do sklepów tej samej firmy w innych krajach. Pierwszy przykład z brzegu, tak na szybko, to np. firma Lego.

Istnieje więc możliwość, iż w Polsce nie była oferowana pełna paleta kolorystyczna tychże masek.
Ostatnio edytowano 08.03.2018 22:37 przez lechocz, łącznie edytowano 2 razy
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 08.03.2018 22:35

dawniej było 5 kolorów- 5 rozmiarów a teraz produkowanych jest bodajże 3 - trzy kolory .
Do nurkowania powierzchniowego świetna , polecam .Do głębszego średnio się sprawdza .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.03.2018 22:53

Ano to faktycznie, nie obejrzałam filmiku :oops: Bezbarwnej i wrzosowej w PL nie widziałam za to
lechocz napisał(a):... 2. biało/zielona* ...
... (* - nazewnictwo koloru dowolne, wg. uznania z uwagi na możliwość ewentualnej możliwości przekłamywania barw) ;-) ...
jest faktycznie błękitna :mrgreen: i tą właśnie osobiście używam i mi pasuje do bucików :mrgreen:
IMG_20170718_123237.jpg


fish74 napisał(a):... Do nurkowania powierzchniowego świetna , polecam .Do głębszego średnio się sprawdza .
Do głębszego producent nawet nie rekomenduje.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.03.2018 23:07

gusia-s napisał(a):Ano to faktycznie, nie obejrzałam filmiku :oops: Bezbarwnej i wrzosowej w PL nie widziałam za to
lechocz napisał(a):... 2. biało/zielona* ...
... (* - nazewnictwo koloru dowolne, wg. uznania z uwagi na możliwość ewentualnej możliwości przekłamywania barw) ;-) ...
jest faktycznie błękitna :mrgreen: i tą właśnie osobiście używam i mi pasuje do bucików :mrgreen:
IMG_20170718_123237.jpg


fish74 napisał(a):... Do nurkowania powierzchniowego świetna , polecam .Do głębszego średnio się sprawdza .
Do głębszego producent nawet nie rekomenduje.


I to mi się podoba. ;-)

Podejście prawdziwej kobiety do tematu.

Nawet w Jadranie trzeba fason trzymać.

Super. ;-)

Przez wzgląd na wzgląd nawet nie śmiem zapytać o kolor manikiur i pedikiur lecz mniemam, iż oczywiście zawsze odpowiednio dobrany do całości.

No bo jakże by inaczej. ;-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.03.2018 23:19

lechocz napisał(a): ... Przez wzgląd na wzgląd nawet nie śmiem zapytać o kolor manikiur i pedikiur lecz mniemam, iż oczywiście zawsze odpowiednio dobrany do całości...
Na to też jestem przygotowana ... do tej maski i bucików :mrgreen:
IMG_20170718_121754.jpg


Ale już ciiii bo to nie na temat :oops:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.03.2018 23:26

gusia-s napisał(a):
lechocz napisał(a): ... Przez wzgląd na wzgląd nawet nie śmiem zapytać o kolor manikiur i pedikiur lecz mniemam, iż oczywiście zawsze odpowiednio dobrany do całości...
Na to też jestem przygotowana ... do tej maski i bucików :mrgreen:
IMG_20170718_121754.jpg


Ale już ciiii bo to nie na temat :oops:


To już na pewno będzie OT, czego zapewne światli, bystrzy w mowie i piśmie oraz czyhający na wszelakie potknięcia koledzy mi nie przepuszczą. ;-)

Ale co mi tam. Raz się żyje. ;-)

Czyli jest tak jak podejrzewałem.

Ponadto widzę, że i nawet bransoletka dobrana pod kolor.

Tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)
mariuszeo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszeo » 19.07.2018 21:19

Dziś kupiłem maskę SUBEA w Decathlonie w Splicie, a dokładniej w Solin. Cena 189 kn. Pływa się i oddycha fantastycznie.
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 20.07.2018 07:41

Jak maska to tylko coś w tym rodzaju plus fajka

Obrazek

:)

http://spearo.prv.pl
http://www.qsl.net/sp9hzx
Obrazek
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 23.07.2018 21:45

gusia-s napisał(a):
lechocz napisał(a): ... Przez wzgląd na wzgląd nawet nie śmiem zapytać o kolor manikiur i pedikiur lecz mniemam, iż oczywiście zawsze odpowiednio dobrany do całości...
Na to też jestem przygotowana ... do tej maski i bucików :mrgreen:
IMG_20170718_121754.jpg


Ale już ciiii bo to nie na temat :oops:


A jaki kolor płetw masz?
Palermo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Palermo » 28.07.2018 09:32

Czy ktoś z Was używa szkieł korekcyjnych do maski Subea?
Można je kupić w decathlonie, ale są na jedną małą gumową przyssawkę i obawiam się że będzie się co chwila odklejać...

Alternatywą są zwykłe basenowe korekcyjne okulary do pływania plus fajka....
Taki mam dylemat z rana :roll: większy niż drobiazg braku umiejętności pływania :mrgreen:
Kasia.G
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.G » 31.01.2019 11:29

Czy ktos moze polecic maski do snorkelingu dla dzieci? Czy wogole sa dostepne. Te ktore znajduje sa dla dzieci powyzej 10 roku zycia. A co z mniejszymi dziecmi?
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone