Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 04.05.2017 10:33

czesiu1976 napisał(a):Jeszcze nie ale syn sprawdzał w basenie i mówił że bajka
Jest filmik na yt


mimo iż osobiście nie sprawdziłem, słyszałem same pozytywne opinie
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2017 10:48

fish74 napisał(a):https://www.decathlon.pl/maska-easybreath-id_8315702.html
może takie cudo ...?

Używam od kilku sezonów :oczko_usmiech: :mrgreen: Trochę w tym wątku o niej jest napisane :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 26.05.2017 20:31

W ramach podziękowań za wskazówkę jednego z forumowiczów, nie mogę się oprzeć żeby nie wrzucić zdjęcia maski z uchwytem na kamerkę, który udało mi się niedawno zanabyć w sklepie z maskami ;) Za niecałą dychę uwolniłem właśnie ręce od trzymania sprzętu filmującego.
Forum rządzi :mrgreen:
Uchwyt pasuje standardowo do GoPro ale i do Soniaka przejściówki się znajdą na portalu aukcyjnym.

0001.JPG


Jeszcze 20 dni do zanurzenia :boss:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.05.2017 21:26

Jestem ciekaw jak to się sprawdzi ze względu na pozycję, gdyż kamerka znajduje blisko lustra wody :roll:
Traconis
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.06.2017
Re: Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Traconis » 19.06.2017 16:37

Przepraszam za może infantylne zapytanie - ale czy możecie polecić jakies niedrogie zestawy do snurkowania w wersji dla doroslego i dziecka 11 lat? Zeby nie rozbiło banku no i nie zepsuło sie za pierwszym razem :). Nigdy tego nie robiliśmy - na razie zaczelismy cwiczenia z poradniak ABCw basenie bez sprzetu (tylko w okularach :)). W sierpniu jedziemy do Chorwacji (wybralem glownie z tego powodu ze na tym forum znalazlem mase relacji ze zdjeciami i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony - dotychczas myslalem ze nie ma lepszego miejsca w Europie od Hiszpanii :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 19.06.2017 17:08

Kupcie sobie jakiś standardowy zestaw :) jeśli macie zamiar nurkować to ważne aby rurka miała zaworek :) łatwiej wydmuchać wodę :)
Traconis
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.06.2017
Re: Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Traconis » 19.06.2017 17:17

KrzychuZiom napisał(a):Kupcie sobie jakiś standardowy zestaw :) jeśli macie zamiar nurkować to ważne aby rurka miała zaworek :) łatwiej wydmuchać wodę :)

czyli taki za 60zl starczy?
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 19.06.2017 17:18

Myśle ze na pływanie amatorskie spokojnie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2017 19:11

Ja z synem mamy ten zestaw (odpowiednik): https://www.decathlon.pl/zestaw-maska-f ... 81909.html i jeden ma 9 lat, a drugi 7. Nic się nie dzieje.
My zawsze podjeżdżamy na jakieś dzikie plaże ze skałkami, siup do wody i po metrze zawsze coś w wodzie jest do pooglądania :papa:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 20.06.2017 13:36

Ja pływam na klasycznej fajce i rurce, w dodatku rurkę mam bez zaworka. Najpierw pływam po powierzchni i lustruję dno, a jak chcę coś wyłowić to nabieram powietrza wypluwam rurkę i idę do dna. Może to bardziej kłopotliwe bo po wynurzeniu musze rurkę przedmuchać z wody ale jakoś się tak przyzwyczaiłem i ni cholery nie umiem inaczej :).
Ten zestaw co tak reklamujecie z decathlonu, fajnie wygląda ale ta rurka jakaś krótka. Czasami jak płynę po powierzchni to zdarza mi się patrzeć pod siebie i obawiam się, że wtedy w tej masce mógłbym mieć chwilowa przerwę w dostawie powietrza hehe.
Najważniejsze to, żeby maska miała powiększenie i nie przeciekała. Bez tego żadna przyjemność.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 20.06.2017 13:47

AdamZ napisał(a):W ramach podziękowań za wskazówkę jednego z forumowiczów, nie mogę się oprzeć żeby nie wrzucić zdjęcia maski z uchwytem na kamerkę, który udało mi się niedawno zanabyć w sklepie z maskami ;) Za niecałą dychę uwolniłem właśnie ręce od trzymania sprzętu filmującego.
Forum rządzi :mrgreen:
Uchwyt pasuje standardowo do GoPro ale i do Soniaka przejściówki się znajdą na portalu aukcyjnym.

0001.JPG


Jeszcze 20 dni do zanurzenia :boss:

Wydaje mi się ,że właśnie ze względu na ta bliskość kamerki do lustra wody, efekt będzie WOW
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 20.06.2017 23:46

sdolas napisał(a):U mnie maska jak parowała tak paruje.
Owszem nie jest najwyższych lotów bo jest z Lidla z zestawu z płetwami, szybka szklana.
Wyczytałem o myciu w ludwiku, bez efektu.
Poczytałem i zastosowałem plucie na szybkę, też lipa.
Pilnuję jak diabli i nie puszczam powietrza nosem, oddycham tylko przez rurkę ustami.
Ciągle paruje.

Kuzaj nurkuje, ma tą samą maskę, ocenia ją mega pozytywnie, w ogóle mu nie paruje.
Również polecił ludwik i plucie ....

Może ktoś ma jakieś uwagi czy porady :roll:



Porada od moich znajomych, którzy nurać lubią.
Dobrze wykonana działa w 100% Sprawdzone w Jadranie i w Czerwonym Morzu.

Maskę wysmarować tanią (bez dodatków) pastą do zębów.
Zostawić do wyschnięcia.
Umyć pastę. - Najłatwiej prysznicem.
Operację można powtórzyć. (Nawet należy powtórzyć, gdy nie skutkuje.)


Wchodząc do wody nacieram śliną szkło maski i płukam wodą morską.
Maska na twarz i nie ma prawa parować. Pływam z maską długo (nawet kilka h) i nie zdarzyło mi się by zaparowała.

Nieważne czy wypuszczasz powietrze nosem. Przy nurkowaniu przecież trzeba wyrównać ciśnienie - właśnie nosem ;)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.06.2017 14:52

pkucaba napisał(a):
sdolas napisał(a):U mnie maska jak parowała tak paruje.
Owszem nie jest najwyższych lotów bo jest z Lidla z zestawu z płetwami, szybka szklana.
Wyczytałem o myciu w ludwiku, bez efektu.
Poczytałem i zastosowałem plucie na szybkę, też lipa.
Pilnuję jak diabli i nie puszczam powietrza nosem, oddycham tylko przez rurkę ustami.
Ciągle paruje.

Kuzaj nurkuje, ma tą samą maskę, ocenia ją mega pozytywnie, w ogóle mu nie paruje.
Również polecił ludwik i plucie ....

Może ktoś ma jakieś uwagi czy porady :roll:



Porada od moich znajomych, którzy nurać lubią.
Dobrze wykonana działa w 100% Sprawdzone w Jadranie i w Czerwonym Morzu.

Maskę wysmarować tanią (bez dodatków) pastą do zębów.
Zostawić do wyschnięcia.
Umyć pastę. - Najłatwiej prysznicem.
Operację można powtórzyć. (Nawet należy powtórzyć, gdy nie skutkuje.)


Wchodząc do wody nacieram śliną szkło maski i płukam wodą morską.
Maska na twarz i nie ma prawa parować. Pływam z maską długo (nawet kilka h) i nie zdarzyło mi się by zaparowała.

Nieważne czy wypuszczasz powietrze nosem. Przy nurkowaniu przecież trzeba wyrównać ciśnienie - właśnie nosem ;)

moja corcia miala maske z lidla co ciagle parowala. Wyrzucilismy ja na smietnik i kupilismy nowa maske cresi ... i juz nie paruje . :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.06.2017 17:55

Ja wyrzuciliscie to raczej już nie paruje :lol:
Ja już próbowałem wszystkiego, coli, płynu do mycia naczyń, plucia...na razie efekt żaden, paruje jak parowała.
Może faktycznie najlepiej pomyśleć o czymś markowym.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 22.06.2017 18:01

sdolas napisał(a):Ja wyrzuciliscie to raczej już nie paruje :lol:
Ja już próbowałem wszystkiego, coli, płynu do mycia naczyń, plucia...na razie efekt żaden, paruje jak parowała.
Może faktycznie najlepiej pomyśleć o czymś markowym.

MASKA NURKOWA OCEAN CRESSI to juz za 59.99 zl w decathlon
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone