Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4911
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.02.2017 15:18

Tak jest, EasyBreath.
To jest maska, co ma wszystkie maski pod sobą.
Osobiście i z własnego (oraz Olki) doświadczenia gorąco polecam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.02.2017 15:37

subim napisał(a):
anakin napisał(a):dids76 czegoś takiego używał...


pomijając wygląd :hearts: to wychodzi, że był zadowolony :lool:

Ale czyj, mój czy maski? :evil: :oczko_usmiech: :mrgreen:
ps. z czystym sumieniem mogę polecić, w ubiegłym roku kupiłem drugą.
Aniaa007
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniaa007 » 07.03.2017 20:42

tak czytam o tych Waszych relacjach z mask i sama już nie wiem ;) najlepiej mieć i jedne i drugie :) te easy z decathlonu jak się nie chce mordki zanurzać, a zwykłe jak chce się głębiej ponurkować :) szukam czegoś na czerwcowy wyjazd do Chorwacji i narazie mam mętlik w głowie, totalnie nie wiem co wybiorę ! ;)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.03.2017 21:18

Aniaa007 napisał(a):te easy z decathlonu jak się nie chce mordki zanurzać, a zwykłe jak chce się głębiej ponurkować :)

Jest dokładnie tak jak piszesz :) W mojej decathlonowej masce kumpel się musiał mocno napracować żeby się nieco zanurzyć, to jednak jest spora bańka powietrza przypięta do dzioba :) Od kilku lat wożę zatem dwie maski, "super profesjonalną" klasyczną z zestawu lidlowego do zanurzania i decathlonową do podglądactwa powierzchniowego :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.03.2017 21:27

AdamZ napisał(a):Jest dokładnie tak jak piszesz :) W mojej decathlonowej masce kumpel się musiał mocno napracować żeby się nieco zanurzyć, to jednak jest spora bańka powietrza przypięta do dzioba :) Od kilku lat wożę zatem dwie maski, "super profesjonalną" klasyczną z zestawu lidlowego do zanurzania i decathlonową do podglądactwa powierzchniowego :)

Potwierdzam, najlepiej wozić dwie maski. Też tak robię :wink:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 07.03.2017 22:15

subim napisał(a):jak się sprawdza ? bo zastanawiałem się nad kupnem dla młodych


Jeśli Ci to coś pomoże to tu masz moje filmiki z zeszłych wakacji gdzie użytkowaliśmy namiętnie tej maski:

i
Ostatnio edytowano 24.08.2017 10:39 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.03.2017 16:57

Na filmikach i zdjęciach widać, że ludzie w tym nurkują, ale ja jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Choć muszę przyznać, na dziobie nigdy tego nie miałem.

Jednak biorąc pod uwagę "uroki" Jadrana pod wodą, bez zanurzenia wiele się z powierzchni nie zobaczy, więc fun takiej maski jest na pewno dużo mniejszy jak pływanie w niej np. w Morzu Czerwonym.

Suma summarum ja wolę tradycyjny zestaw.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.03.2017 21:40

U mnie maska jak parowała tak paruje.
Owszem nie jest najwyższych lotów bo jest z Lidla z zestawu z płetwami, szybka szklana.
Wyczytałem o myciu w ludwiku, bez efektu.
Poczytałem i zastosowałem plucie na szybkę, też lipa.
Pilnuję jak diabli i nie puszczam powietrza nosem, oddycham tylko przez rurkę ustami.
Ciągle paruje.

Kuzaj nurkuje, ma tą samą maskę, ocenia ją mega pozytywnie, w ogóle mu nie paruje.
Również polecił ludwik i plucie ....

Może ktoś ma jakieś uwagi czy porady :roll:
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 20.03.2017 22:08

Spróbuj wyszorować całe wnętrze i szybki pastą do zębów i po zaschnięciu najlepiej na drugi dzień zmyj pastę. Pasta nie powinna mieć drobinek ściernych bo przy plastikowych szybkach łatwo je porysować. Możesz zalać maskę Coca Colą i na następny dzień wypłukać. Można także zastosować obie metody. Istnieją także specjalne preparaty zapobiegające parowaniu np. www.cnoctopus.pl/chemiczne-artykuly/128 ... atech.html. Bezpośrednio przed nurem polecam jednak ślinę.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.03.2017 11:24

dareksi napisał(a):Spróbuj wyszorować całe wnętrze i szybki pastą do zębów i po zaschnięciu najlepiej na drugi dzień zmyj pastę. Pasta nie powinna mieć drobinek ściernych bo przy plastikowych szybkach łatwo je porysować. Możesz zalać maskę Coca Colą i na następny dzień wypłukać. Można także zastosować obie metody. Istnieją także specjalne preparaty zapobiegające parowaniu np. http://www.cnoctopus.pl/chemiczne-artyk ... atech.html. Bezpośrednio przed nurem polecam jednak ślinę.

plucie tylko na sucha maske, u mnie sprawdza sie w 100%
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 04.05.2017 10:15

czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 04.05.2017 10:21

Takie cudo już mam 2x zobaczymy jak się sprawdzi :Da do tego cuda można dokupić mocowanie do GoPro cena jak pamiętam chyba 15 zł
Ostatnio edytowano 04.05.2017 10:24 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 04.05.2017 10:23

czesiu1976 napisał(a):Takie cudo już mam 2x zobaczymy jak się sprawdzi :D

jeszcze nie używałeś ? budzi zaufanie ? mam zamiar zakupić toto dla dzieciaków...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Co zabieracie na plażę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 04.05.2017 10:28

Jeszcze nie ale syn sprawdzał w basenie i mówił że bajka
Jest filmik na yt
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2017 10:31

Posty przeniesione - o maskach jest właściwy wątek. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone