Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2016 18:06

szaki17 napisał(a):
witia napisał(a):
walp napisał(a):Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?

Warto nabyć easybreath?


. Nie wyrównasz ciśnienia i prawdopodobnie nacisk na twarz będzie trochę "dyskomfortowy".



Blisko, ale nie do końca. Wyrównuje się ciśnienie w uszach. Nie wyrównane ciśnienie w uszach może doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej, a w najlepszym wypadku do silnego bólu w uszach.
W pełnych maskach są specjalne noski (coś jak na okularach) i poprzez dociśnięcie maski do twarzy jest możliwość "przedmuchania" nosa, w tej masce nosków nie widzę, więc może być problem, ale do pływania po powierzchni w zupelności wystarczy. :papa:


No przecież napisałem dokładnie to samo: Nie wyrówna ciśnienia i (dodatkowo) nacisk na twarz będzie dyskomfortowy.
Przecież to oczywiste, że chodzi o ciśnienie w uszach, a nie na twarz :) . Ten nacisk na twarz to sprawa osobna i związana jest z kształtem tej maski i ciśnieniem wody na większej głębokości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 19:23

Oczywiste dla ciebie, ale nie dla wszystkich >
Co do ciśnienia w masce, to na głębokości do jakiej jest przeznaczona jest to niemal nie odczuwalne
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 15.06.2016 20:24

Agawa. napisał(a):zatem do snurkowania polecam serdecznie :D


Agawa. jak sobie radzicie z wyrównaniem cisnienia?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 15.06.2016 22:41

Akc3nt napisał(a):
Agawa. napisał(a):zatem do snurkowania polecam serdecznie :D


Agawa. jak sobie radzicie z wyrównaniem cisnienia?


Maska służy przede wszystkim do snurkowania więc z ciśnieniem nie ma problemu, do głębszego nurkowania moja rodzinka używa innych masek :) Próbowaliśmy początkowo z tą ale nacisk jest zbyt duży i przy większej głębokości po prostu się nie da. Polecam ją do delektowania się podwodnym światem. Dobrze dopasowana maska nie paruje, kąt widzenia jest dużo większy niż w zwykłej i przede wszystkim oddycha się w niej swobodnie nosem lub ustami jak kto woli. Przy nurkowaniu (oczywiście na niewielka głębokość) pływak znajdujący się w niej zatyka rurkę i tym samym zabezpiecza przed wlaniem wody, a gdy woda w jakiś sposób i tak się przedostanie wystarczy mocniej dmuchnąć i wodę wypchniemy.

Osobiście jestem z niej bardzo zadowolona, ale powtarzam nie jest to maska do głębokiego nurkowania. :papa:
Minia 1
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia 1 » 15.06.2016 23:13

Czy do do 3-4 metrów ta maska da radę?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2016 23:18

Da radę, ale nurtuje się z nią ciężej niżw zzwykłej masce
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2016 09:51

Minia 1 napisał(a):Czy do do 3-4 metrów ta maska da radę?


Ja twierdzę że nie, nie przedmuchasz uszu, co przy głębokości 2-3 m może doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej.
Zresztą w opisie stoi : "MASKA POWIERZCHNIOWA DO SNORKELINGU" .
Przeznaczenie: "do uprawiania snorkelingu na powierzchni".
Więc nie do snurkowania :!: żeby nie było że nie ostrzegałem.
Oczywiście jest metoda na przedmuchanie uszu bez zatykania nosa, ale to wyższa szkoła "jazdy".
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.06.2016 18:15

Od wczoraj w Lidlu są wspominane zestawy, te same co w zeszłym roku.
Niestety tylko dla dorosłych, a chciałem jeszcze jeden zestaw nabyć dla dzieciaków :(
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 18.06.2016 19:02

Dzięki za informacje! Właśnie czekalem na ten zestaw :D
blindman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blindman » 18.06.2016 19:25

A ja polecam zestaw Mares'a z Decathlona. Kupiłem w ubiegłym roku (płetwy kaloszowe, fajka no i maska x-vision), kapitalny i porządny zestaw. Widzialem kilka dni temu, że jest w obniżonej do 199zł cenie. Ja mam nieco inną maskę (z dwoma szkłami), ale podejrzewam, że i ta znakomicie da radę. Mam nadzieję, że mój zestaw będzie służył mi wiele lat.
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 20.06.2016 16:27

sdolas napisał(a):Od wczoraj w Lidlu są wspominane zestawy, te same co w zeszłym roku.
Niestety tylko dla dorosłych, a chciałem jeszcze jeden zestaw nabyć dla dzieciaków :(


Dla dzieciaków mają być od 27.06.
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 06.07.2016 15:16

Kupiłam maski easybreath, dla nas i dzieci. Na Chorwacji będziemy za dwa tygodnie, ale wypróbowane w basenie i faktycznie komfort jest ogromny. Nie nurkujemy głęboko, najwyżej po muszelki, ale rewelacyjna do oglądania rybek i jeżowców. Jestem przekonana, że w tym roku nie będą ściągane. Dla amatorów, takich, jak my polecam bardzo! :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.07.2016 11:53

Też będę testował w tym roku Easybreath.
Największą bolączką była sól w ustach i nosie.
W tradycyjnej masce obsmarkany wychodziłem z wody z wyczyszczonymi zatokami :)
O smaku w ustach nie wspominam.
Teraz mam nadzieję ten problem zniknie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.07.2016 12:42

kaeres napisał(a):Też będę testował w tym roku Easybreath.
Największą bolączką była sól w ustach i nosie.
W tradycyjnej masce obsmarkany wychodziłem z wody z wyczyszczonymi zatokami :)
O smaku w ustach nie wspominam.
Teraz mam nadzieję ten problem zniknie.


Mogę Cię zapewnić że że problem zniknie :mrgreen:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 07.07.2016 22:26

dids76 napisał(a):
kaeres napisał(a):Też będę testował w tym roku Easybreath.
Największą bolączką była sól w ustach i nosie.
W tradycyjnej masce obsmarkany wychodziłem z wody z wyczyszczonymi zatokami :)
O smaku w ustach nie wspominam.
Teraz mam nadzieję ten problem zniknie.


Mogę Cię zapewnić że że problem zniknie :mrgreen:

Ja również :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone