Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 03.05.2012 21:58

a jakies firmy maske (i rurke:) ) poelcacie? jedziemy pierwszy raz do Chorwacji,chcemy nurkowac ale tylko powierzchniowa. Juz w Egipcie troche nurkoalismy, mielismy pozyczony sprzet i byl spoko,nie przeciekal, a nie byl zaden firmowy. Chodzi nam o cos co nie przecieka i nie paruje :) Najlepiej za rozsądną cenę. polecacie coś konkretnego?
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.05.2012 22:43

olciap6 napisał(a):a jakies firmy maske (i rurke:) ) poelcacie?

Ja doświadczenia żadnego nie mam, ale facet w centrum nurkowym polecił mi zestaw Technisub (maska i rurka).

Znaczy się najpierw przymierzyłem kilka masek, a z tych, które zostały polecił właśnie tę firmę. Cenowo wyszło tak pośrodku...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.06.2012 14:23

olciap6 napisał(a):... Najlepiej za rozsądną cenę. ...

maska, rurka, płetwy - w Lidlu od 28 czerwca - 69zł

gazetka "MODA" strona 17 klik


Raz tylko kupiłem maskę w Cro, po roku przeciekała - w słońcu na targowisku, w słońcu na plaży plus słona woda i silikon szybko się robi twardy. Później właśnie w lidlu świeżutkie jak masełko. :wink:
Ostatnio edytowano 19.06.2012 14:25 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 19.06.2012 14:24

dla nas to juz za pozno, w sobote wyjezdzamy :roll:
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 19.06.2012 14:58

Maskę trzeba przymierzyć.Nie kupuj żadnych zestawów z Lidli,czy Biedronek,przeciekają najczęściej od razu.W CRO,w sklepie sportowym kupisz w podobnej cenie to co u nas z fachowym doradztwem.Chyba że zdążysz odwiedzić taki sklep w Polsce.Technisub,czy Mares,to najpopularniejsze,godne polecenia firmy.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.06.2012 22:24

mums71 napisał(a):Maskę trzeba przymierzyć.Nie kupuj żadnych zestawów z Lidli,czy Biedronek,przeciekają najczęściej od razu.W CRO,w sklepie sportowym kupisz w podobnej cenie to co u nas z fachowym doradztwem.Chyba że zdążysz odwiedzić taki sklep w Polsce.Technisub,czy Mares,to najpopularniejsze,godne polecenia firmy.

Przymierzyć, wiadoma rzecz. Jak? - sposób opisany wcześniej w tym temacie.
Dlaczego nie z Lidla? Przywożą świeże prosto z taśmy. Silikon bardzo dobrze przylega.
Przykład.
Panoramiczna maska z czterema szybami AQUA-SPEED model Lexus na allegro nowa 130zł.
Identyczna była w Lidlu tylko pod nazwą Pegaso za około 50zł.
Wypływałem się w niej w Cro, przed następnym sezonem sprzedałem ze sporym zyskiem, a na kolejne wakacje kupiłem nową.
Żadna nie przeciekała choć nie ręczę co teraz przywiozą.

Można zainwestować w TUSA, Technisub czy Aqua Lung . Można. Ja wolę co roku nową. Miałem też droższą Maresa i lepiej mi się nie pływało. Dla tych kilku dni w roku amatorskiego pływania z zanurzoną głową mi wystarcza.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.06.2012 23:27

Wg mnie , rzeczy "markowe" sprzedawane w marketach to padaczka. Słyszałem, nie wiem czy to prawda, ale wyroby do marketów wykonywane są nie tak dobrze, choć są "markowe" Nigdy bym nie kupił np deski czy nart w Tesco, a były takie czasy gdy były dostępne, jeszcze gdy to był Hit.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.06.2012 10:21

Bocian napisał(a):....Nigdy bym nie kupił np deski czy nart w Tesco. ...

To zupełnie inna para kaloszy. Tu mowa o sprzęcie za około 50-70zł. Moja pani maskę w Cro założyła może 3razy i uznała, że jej nie pasi. W takim przypadku warto inwestować? Ja używam codziennie i kupuję tanią. Rzucę na skałkę i się nie martwię czy się porysuje czy w inny sposób uszkodzi, a jak okaże się, że będzie przeciekać to kupię na miejscu drugą tanią. "Profesjonalna" również może okazać się nieszczelna ale kto bogatemu zabroni.

p
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 20.06.2012 11:48

Moje 3 grosze....

Maskę zawsze należy przymierzyć - i taka za ponad 100zł w centrum nurkowym, i taką za 25 zł w np. Decathlonie - ostatnio kupiłem Tribord MSK100 dla dzieci.

Nie kupuję moim dzieciom drogich masek bo głowy im rosną ale wiem z doświadczenia, że przymiarka musi być.

W Lidlu często można otworzyć opakowanie i przymierzyć to i owo.

Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.06.2012 12:23

A ja se kupiłem i młodej taką w Konzumie w cenie lepszego wina, jakaś "Akcia" była. 2 lata temu i jest git :D Mi czasem przecieka jak mam mordę tydzień nie goloną, ale wtedy to i żoncia marudzi że wyglądam jak lump więc są 2 motywacje żeby się oszkrobać przynajmniej z grubsza :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2012 12:32

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):....Nigdy bym nie kupił np deski czy nart w Tesco. ...

To zupełnie inna para kaloszy. Tu mowa o sprzęcie za około 50-70zł. Moja pani maskę w Cro założyła może 3razy i uznała, że jej nie pasi. W takim przypadku warto inwestować? Ja używam codziennie i kupuję tanią. Rzucę na skałkę i się nie martwię czy się porysuje czy w inny sposób uszkodzi, a jak okaże się, że będzie przeciekać to kupię na miejscu drugą tanią. "Profesjonalna" również może okazać się nieszczelna ale kto bogatemu zabroni.

p

Mam swoja maskę i rurkę już chyba z 8 lat. Co roku pływam w niej w Cro. Po wyjeździe nawet jej nie płucze tylko wrzucam do walizki i leży do następnego roku w piwnicy. W Cro maska leży albo na słońcu albo ciągle w wodzie. W tym czasie miałem tez kilka masek "dekatlonowo-gosportowych" i ślad po nich już zaginął. Ciekły, parowały, to było w porównaniu do mojego technisuba, badziewie. W dobie lansowanego na forum oszczędzania po 2.50 PLN na kursach i wymianach walut uważam, że to była dobra inwestycja, bo jakbym miał tak co roku kupować po 50 zeta maskę to rachunek jest prosty...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.06.2012 13:26

Bocian napisał(a):Mam swoja maskę i rurkę już chyba z 8 lat. Co roku pływam w niej w Cro.


Dawno wyszła z mody i tylko siarę robisz :devil: Ja mam co 2-3 lata nową i jestem trendi :sm: :coool: :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.06.2012 13:35

Bocian napisał(a):... W dobie lansowanego na forum oszczędzania ...

Gdybym co roku jeździł do Cro (jak Ty) to zapewne również bym zainwestował w "górną półkę", bo te za 50zł max dwa sezony szczelna. Lansowaniem można by nazwać zakup solidnej, drogiej maski technisuba i założenie jej 3 razy. Jeżeli Ty wykorzystujesz jej funkcje, a do tego służy tyle czasu to pogratulować udanego zakupu.
Każdy kupuje według potrzeb.
p
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2012 15:04

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):... W dobie lansowanego na forum oszczędzania ...

Gdybym co roku jeździł do Cro (jak Ty) to zapewne również bym zainwestował w "górną półkę", bo te za 50zł max dwa sezony szczelna. Lansowaniem można by nazwać zakup solidnej, drogiej maski technisuba i założenie jej 3 razy. Jeżeli Ty wykorzystujesz jej funkcje, a do tego służy tyle czasu to pogratulować udanego zakupu.
Każdy kupuje według potrzeb.
p

Jak ktoś ma zamiar nad Jadranem założyć maskę 3 razy to lepiej niech sobie kupi wiadro ze szklanym dnem... :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.06.2012 15:49

Albo przezroczysty materac :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone