Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2012 09:46

Iggy napisał(a):Hehe - ten hełm byłby doskonały. Zdaje się, że z tym pancerzem na głowie byłbym w stanie nawet zejść pod wodę głębiej, niż na 30 cm ;-)

Zatem tak... Muszę znaleźć specjalistyczny sklep z akcesoriami, liczyć, że sprzedawca wie, o czym mówi i wtedy maskę bez problemu można mierzyć na sucho.

Dzięki za dotychczasowe porady, ale chętnie poczytam jeszcze :-)
Np. odnośnie wyboru rurek. Są lepsze i gorsze, czy po prostu rura to rura i koniec?

Jak ze wszystkim, są rury i rury :):) Jak to w życiu :) Ja używam od lat takiej z podwójnym zaworem ale mój przyjaciel z Borka który żyje z morza ma taka zwykła za parę złotych :) Ta moja ma jeszcze zabezpieczenie wylotu żeby woda się nie wlewała.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 18.04.2012 09:48

Iggy napisał(a):Aha... Rozumiem z tego, że po prostu trzeba wsadzić łeb pod wodę i przymierzanie "na sucho" jest zgubne...

Co do skórek - w weekend majowy będę miał więcej czasu i podgonię z robotą. Jak widzę skórki do 6.9b i 6.10b nie różnią się praktycznie niczym (w każdym razie używam w 6.10 skórki z poprzedniej wersji).

Na sucho jak najbardziej można - tak jak Roxi opisała.

W centrum nurkowym obsłuży Ciebie nie ekspedient/sprzedawca a osoba z doświadczeniem i wiedzą.

ps. Africa Black Panorama - najlepsza skórka jaka ukazała się na AM.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 18.04.2012 09:51 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.04.2012 09:51

Iggy napisał(a):Dzięki za dotychczasowe porady, ale chętnie poczytam jeszcze :-)
Np. odnośnie wyboru rurek. Są lepsze i gorsze, czy po prostu rura to rura i koniec?


Może ten temat Cię zainteresuje.
:wink:

Pozdrav
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 18.04.2012 11:22

Iggy napisał(a):Jest tu jakiś nurkujący wąsacz, żeby mnie wspomógł swą wiedzą i doświadczeniem?

Cześć Wąsaczu :wink:
Ja mam taki patent, że jedynie podgalam nieco wąsiska od nosa w dół, tak by silikon przylegał elegancko. Pomaga, że nie wspomnę o dizajnie twarzoczaszki :lol:

Pozdrav
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 12:37

Super, dzięki za poradniki i info o tuningowaniu zarostu - przetestuję :-)

@taurus
Właśnie tę mam zrobioną, bo sam z niej korzystam :-)
W 2 wersjach: z górną belką (standard) i bez niej.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 18.04.2012 17:50

Iggy napisał(a):@taurus
Właśnie tę mam zrobioną, bo sam z niej korzystam :-)
W 2 wersjach: z górną belką (standard) i bez niej.


No to proszę jak będzie gotowa, wrzuć na stronę ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.04.2012 18:43

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.04.2012 19:33

Na allegro nie ma co kupować maski. Jest duża szansa, że będzie niedopasowana i będzie przeciekała.

Sklep z akcesoriami nurkowymi i szafa gra.
Jeżeli chodzi o fajkę, to podwójny zaworek i osłona na górze, żeby się woda nie wlewała.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 18.04.2012 20:19

Roxi napisał(a):Sklep z akcesoriami nurkowymi i szafa gra

Jest w Lublinie (gdzie mieszkam) skelp nurkowy: Lubelskie Centrum Nurkowe Moana. Zatem tam się udam. I Decathlon...

@taurus w niedzielę wrzucę obie na moją stronkę ze skórkami. W sobotę je dopracuję :-)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 21.04.2012 13:54

Ha! Byłem, proszę ja Was, dziś w tym Centrum Nurkowym i kupiłem sobie wypasiony zestaw do snurkowania (czy jak to się nazywa) :-)

Piękna maska z hartowanego szkła, przylegająca do mej wąsatej fizjonomii bez najmniejszych problemów. Oraz zarąbista fajka z zaworami, klipsami itd. Za całość dałem 180zł. Do tego wziąłem jeszcze jakieś mazidło w spraju przeciwko parowaniu (za 10 zł).

Zestaw jest marki Technisub.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 21.04.2012 16:55

Iggy

Najlepsze mazidło do szkieł maski to własna ślina - przed zamoczeniem , napluj do maski, rozprowadź ślinę po szkle i wypłucz wodą morską.

A, i jeszcze jedno - nowe maski zawsze paruję ponieważ pozostaje na nich warstwa silikonu poprodukcyjnego. Po kilku nurkach problem praktycznie znika.

Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 21.04.2012 17:00

taurus napisał(a):Iggy

Najlepsze mazidło do szkieł maski to własna ślina

Tak też i mówił spec z tego sklepu :-)
Mówił jeszcze, by na początek wymyć szkło... pastą do zębów. Po wejściu do wody właśnie napluć na szybę i wypłukać morską wodą.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 21.04.2012 17:11

Do nowej maski dobry też jest "Ludwik".

Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.04.2012 20:29

Iggy napisał(a):
taurus napisał(a):Iggy

Najlepsze mazidło do szkieł maski to własna ślina

Tak też i mówił spec z tego sklepu :-)
Mówił jeszcze, by na początek wymyć szkło... pastą do zębów. Po wejściu do wody właśnie napluć na szybę i wypłukać morską wodą.

I trzeba schłodzić maskę w wodzie morskiej, żeby wyrównać różnice temperatur.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 21.04.2012 22:23

Część tych tricków mam przećwiczone z okularami do pływania, bo tych używam od dawna :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone