Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marzenia się czasem spełniają... Holiday Village Zaton 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008
Marzenia się czasem spełniają... Holiday Village Zaton 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 10.06.2009 22:25

Wstęp:

Tym razem postanowiłam zobaczyć północną i część środkowej Dalmacji. Do tego pomysłu szybko przekonałam moich współtowarzyszy. O wyborze miejsca to ja miałam zadecydować, więc dali mi wolną rękę. Chciałam początkowo wybrać apartament, ale później pomyślałam, że lepszy będzie camping... Ha... Tylko jaki? :-) Myślałam o Pagu i campingu Straško . Jednak zdecydowałam, że będzie Holiday Village Zaton. Pomyślałam, że i tak nie jedziemy w sezonie, więc hałasu nie będzie, a moja córcia Karolcia będzie miała sporo atrakcji.

Forum mnie wciągnęło i przez okres zimowy zbierałam mnóstwo cennych informacji i opinii. Jednak do ostatniej chwili nie byłam pewna czy dobrze wybrałam i czy w ogóle pojedziemy? Nie mogliśmy się zgrać z terminem. Na szczęście udało się! Wszyscy dostali wolne, nawet Karolcia w przedszkolu. Wychowawczyni niepocieszona, bo zbliżał się dzień Matki, a Karolcia miała recytować "Lokomotywę" J. Tuwima. My jednak postanowiliśmy uczcić to święto i Dzień Dziecka w Cro. :-)

Klamka zapadła. Jedziemy do "Holiday Village Zaton" ze względu na Karolinkę i moją osobę. Ostatnie dni do wyjazdu moi współtowarzysze spędzali na szykowaniu autka do drogi, kupienia euro i trochę jedzonka. Ja pochłonięta byłam czytaniem przewodników, historii miast starożytnego Rzymu. Planowałam wycieczki, co moglibyśmy zobaczyć i co przywieźć do domu. :-) Bardzo mnie interesują antyczne ruiny. Z wypiekami na twarzy czytałam historię cesarza Dioklecjana.. Widziałam Grecję, Turcję, Włochy, pora na szukanie antyku w Chorwacji! ;-) Już snułam wizje jak wygląda pałac Dioklecjana? Czy się nie rozczaruję? W ogóle bardzo chciałam zobaczyć Zadar, Trogir i Split.. To moje cele tego urlopu, ale mieliśmy w planie wodospady Krka i Kornaty..... A co z tego wynikło?

Musiałam się dobrze przygotować do tych wakacji, bo niestety od 4 lat mam problem ze swobodnym poruszaniem się. Jestem osobą niepełnosprawną, nie wszędzie mogę dotrzeć, nie wszytko mogę zobaczyć, nie każdy apartament jest dla mnie. Zresztą Chorwacja w ogóle jest nie przygotowana na niepełnosprawnych gości. Jeszcze do niedawna sama nie zwracałam uwagę na krawężniki, wysokie progi, schody. To co dla osób niepełnosprawnych jest nie do przejścia dla "zdrowych" osób jest łatwe i proste.
Początkowo cała ta sytuacja bardzo mnie załamywała, ja taki niespokojny duch i w dodatku uziemiony, ale postanowiłam nie poddawać się, realizować choć po części swoje marzenia i plany.
W 2008 zobaczyłam w końcu Plitvice. :-)
Mam przecież wspaniałą córkę, której chcę pokazać piękno tego świata, przyrodę i zabytki. Dlatego jako bazę wybrałam "Holiday Village Zaton".

Karolinka bardzo przeżywała nasz wyjazd i jeszcze jak zobaczyła filmik reklamujący ośrodek to już o niczym nie myślała i śnił się Jej po nocach. Robert opracował trasę, autko pakowaliśmy w sobotę i niedzielę, naklejka "cro.pl" przyklejona i gotowi do startu.
Niedziela 24.05 upłynęła na pełnym relaksie, spotkaniach z naszymi Mamami, ale już byliśmy wszyscy podekscytowani. Tak naprawdę to mogliśmy już wsiadać i jechać, czekaliśmy jednak na Dorotę, która musiała pokonać 365 km z Koszalina do Głogowa. Przyjechała o 21.30. Tradycyjnie jak to przed wyjazdem posiedzieliśmy, poplanowaliśmy i 24.00 grzecznie do łóżeczek, bo przed nami wyczekane wczasy! :-)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 10.06.2009 22:33

Witaj anjas!
Właśnie się zastanawiałem dlaczego Cię nie widać na forum.
Teraz wiem i czekam na relację. Zaczyna się bardzo ciekawie.
Pozdrawiam :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.06.2009 23:27

Aniu - mam nadzieję,że fotki będą ...
Pisz dużo i szybko,bo ja za tydzień wyruszam na wakacje i mam ochotę przed wyjazdem jeszcze Cię trochę poczytać :D
:papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.06.2009 00:27

Zapisuję się do czytelni i czekam na ciąg dalszy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Marzenia się czasem spełniają... Holiday Village Zaton 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2009 01:22

anjas napisał(a):Niedziela 24.05 upłynęła na pełnym relaksie


Witaj Anjas :D
Ale ten czas szybko leci 8O
Ledwo wróciła, już relację kleci :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 11.06.2009 03:36

Przeczytam z ogromną chęcią .Świeże nowinki mile widziane :)
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 11.06.2009 06:14

Zapowiada się ciekawie, no i zdjęcia...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.06.2009 06:41

też się przysiadam... :)
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 11.06.2009 08:25

Przysiadam się i czekam na więcej ... :)
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 11.06.2009 08:49

Aniu, z niecierpliwością czekam na cd :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 11.06.2009 09:29

Dziękuję Wszystkim za ciepłe słowa :!: :D
Jestem mile "podbudowana" i obiecuję, że będzie już dzisiaj ciąg dalszy okraszony fotkami.
Życzę miłego i przede wszystkim pogodnego dnia. 8)
Pozdrawiam.
Ania.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 11.06.2009 09:54

i my czekamy na relacyjke i na fotki :wink: :wink:
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 11.06.2009 10:01

Ja też zasiadam do czytania, zapowiada się kolejna ciekawa relacja :D

Pozdrawiam
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 11.06.2009 10:18

:D no ja też chętnie poczytam te wspomnienia :wink: , może nawet wyprostuje chwilami np., że towarzysze podróży wolną rękę dali.... taaa.... pod ścianą postawieni zostali i wiele do gadania nie mieli :lol: . Ale.... warto czasami dać Ani wolną rękę, bo wybór był znakomity. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 11.06.2009 10:35

Czytam z podwójnym zainteresowaniem, ponieważ moja żona jest również osobą niepełnosprawną. Na szczęście nie musi korzystać z wózka, ale z chodzeniem bywa różnie. Górki i wertepy zdecydowanie odpadają, schody niemile widziane itd itp.
Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marzenia się czasem spełniają... Holiday Village Zaton 2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone