Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 27.08.2017 18:49

Plany wakacyjne były różne ale i tak wypadło na Chorwację... Wybór to Vela Sollis w Marusici. Moje pytanie czy ktoś z was był w tej willi, jak sprawa z knajpkami w okolicy sklepiki itp Pozdrawiam
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 29.08.2017 09:05

Villi nie znam, ale sklep i dwie knajpki działają. Miłego pobytu!
makala
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makala » 31.08.2017 11:42

Hej ludzie...dajcie jakieś fajne namiary z pierwszej linii brzegowej...
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 01.09.2017 14:28

Polecam PIMM. Piękny widok, mili gospodarze, blisko do plaży.
makala
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makala » 01.09.2017 16:23

Nie chce marudzić,ale może coś z własną zatoczką.Pimm opinie ma dobre ale niestety plaża jest ogólna.Miałam przyjemność być w Marusici i korzystać z takiej własnej zatoczki.Z racji wyjazdu większą grupą muszę szukać czegoś nowego.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 15.01.2019 14:00

Witam, już drugi raz wybieram się do cro, w zeszłym roku byłem w Makarskiej tym razem wybrałem Marusici. Czy macie jakieś doświadczenia z tą miejscowością? na forum znalazłem parę wątków lecz chciałbym jakies aktualnie informacje. Czy znajdę tam jakieś klimatyczne zakątki z drzewami i odludnione? Chcę odpocząć od zgiełku i hałasu. W Makarskiej chodziłem na plaże dla psów w stronę Krvavicy czy znajdę tam taki spokoj? czy te schody do plaży są takie ciężkie do zdobycia? Wszystkie spostrzeżenia mile widziane.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2019 14:28

tre_k napisał(a):Witam, już drugi raz wybieram się do cro, w zeszłym roku byłem w Makarskiej tym razem wybrałem Marusici. Czy macie jakieś doświadczenia z tą miejscowością? na forum znalazłem parę wątków lecz chciałbym jakies aktualnie informacje. Czy znajdę tam jakieś klimatyczne zakątki z drzewami i odludnione? Chcę odpocząć od zgiełku i hałasu. W Makarskiej chodziłem na plaże dla psów w stronę Krvavicy czy znajdę tam taki spokoj? czy te schody do plaży są takie ciężkie do zdobycia? Wszystkie spostrzeżenia mile widziane.

Marusici to mała miejscowość, położenie i plaże są niezmienne od lat.

Obrazek

http://www.omisinfo.com/pl/omis/marusici/
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.01.2019 15:45

tre_k napisał(a):Witam, już drugi raz wybieram się do cro, w zeszłym roku byłem w Makarskiej tym razem wybrałem Marusici. Czy macie jakieś doświadczenia z tą miejscowością?
Czy znajdę tam jakieś klimatyczne zakątki z drzewami i odludnione?
Chcę odpocząć od zgiełku i hałasu. W Makarskiej chodziłem na plaże dla psów w stronę Krvavicy czy znajdę tam taki spokoj? czy te schody do plaży są takie ciężkie do zdobycia? Wszystkie spostrzeżenia mile widziane.

Dwie konoby, sklep, kościół, fabryka oliwy.
Tyle.
Praktycznie wszystkie plaże są plażami "prywatnymi", które są przynależne do apartamentów i dokąd prowadzą schody bezpośrednio z nich.
Zejścia poza wytartymi szklakami absolutnie nie polecam.

Ja akurat byłem na samym początku Marusi i jakiegoś nadzwyczajnego tłoku nie odnotowałem (pobyt w sierpniu).
Aczkolwiek sam na plaży nigdy nie byłem.
Uwierz, nie jest to jednak to co znasz z Makarskiej, więc zgiełku i hałasu tam nie uświadczysz.
Schody?
Bez przesady.
Jeżeli masz dwie zdrowe nogi i nie posiadasz przeciwwskazań do spacerów, nic Ci nie będzie.
200 schodów to żaden problem dla zdrowego człowieka.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 15.01.2019 16:17

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2019 16:35

tre_k napisał(a):Nie polecasz odwiedzanie innych plaż? ja lubię zmieniać miejsca wypoczynku i będę szukał zacisznego miejsca czy też zatoczki od gromady ludzi. Myślałem żeby na plaże iść w stronę Pisaka lub Mimic.

Brzegiem morza daleko nie dojdziesz.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 15.01.2019 16:45

Powiedz mi jeśli wiesz czy są gdzieś ścieżki laskiem? jakieś szlaki itp?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.01.2019 16:46

Nie czułem potrzeby ruszania się dalej niż 100 m od swojej.
Po pierwsze dlatego, że niespieszno mi było to większej liczby plażowiczów (Pisak), a po drugie do gipsu, bo taki spacer może być stosunkowo mało przyjemny w zetknięciu z ostrymi jak brzytwa skałami.
A ścieżka (jak już wspomniał Janusz) między miejscowościami, przebiegająca wzdłuż plaży to rzecz stosunkowo umowna.
Na tym cypelku owa ścieżka się kończyła.Ale ja (jak już mówiłem) byłem na samym początku miejscowości. Jak jest dalej nie wiem, nie byłem.
Załączniki:
IMG_2180.JPG
IMG_2162.JPG
IMG_1692.JPG
byłem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2019 16:53

tre_k napisał(a):Powiedz mi jeśli wiesz czy są gdzieś ścieżki laskiem? jakieś szlaki itp?

Nie byłem w Marusici, ale czytałem relacje na forum i znam jej położenie.
Wystarczy mi rzut oka na zdjęcie, że spacerów brzegiem morza nie ma.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 20.01.2019 19:56

Czy w lokalnym sklepie można płacić kartą?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.01.2019 20:12

Tak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone