Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.05.2011 12:37

GrzesiekBstok napisał(a):rafting gdzie wykupowałeś? jak cenowo- wiem ze jest wielu pośredników i różnie to z nimi bywa

:arrow: Rafting na Cetinie :oczko_usmiech:

GrzesiekBstok napisał(a):co do psa- po sąsiedzku Włosi mieli jamnika,ale nie widziałem żeby z nim na plazę schodzili

ten pimpek na plażę też nie chodził

Obrazek
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.01.2013 10:12

Jeszcze 183 dni :)
mtkali
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtkali » 25.01.2013 12:01

Jak z knajpkami w Marusici? Jadę tam pierwszy raz, chciałbym miejscowych specjałów pokosztować. Czy na miejscu w Marusici są fajne miejsca czy raczej trzeba jechać do Omiśa?
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 25.01.2013 12:03

W Marusici jest jeden sklep i jedna knajpka:) Takie poważniejsze specjały to prędzej w Mimicach, lub troszkę dalej w Omiszu :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.01.2013 15:53

Jeden sklep - Market IVELMA - lecz asortyment w nim wystarczający. Ma fajny klimat. Spotykają się przy nim miejscowi. W sklepiku ceny jak w Konzumie choć czasem ustalane według "widzimisie" sprzedawczyń. W sklepie zawsze zimne piwko było ale o resztę trzeba się niekiedy upominać. Obok stragan z owocami - drogo. Dziewczyny handlują dodatkowo winem i rakiją wyciąganą spod owoców.
Gdy byłem, były dwie restauracje. Wieczorami chodziliśmy na pizze, sałatki, kalmary z grilla. Bez rewelacji, a przy tym długo się czekało, więc po którymś razie zrezygnowaliśmy. Tłoku nigdy nie było. Niemcy przesiadywali tam tylko przy kawce. Może już jest lepiej, trzeba przynajmniej raz iść i sprawdzić. Ze względu na szybciej chowające się Słońce w Marusici, często przed wieczorem jeździliśmy do Baska Voda. Na makarskiej Słońce później wchodzi na plażę ale jest aż do zachodu. W Marusici trzeba wcześniej wstawać.
Sklep i restauracje, foto w tym temacie > kwatera-omis-t39994.html#p1101312
lub pokazane tak > http://goo.gl/maps/CD1pk

Ciekawsze konoby wymieniłem tu > konoby-omis-t39955.html

A po rybkę najlepiej udać się rano na targ do Omisza. Jadąc z Marusici ribarica znajduje się po prawej, za straganami. Dużo taniej i smaczniej niż w restauracji. http://goo.gl/maps/OBGbm
Osobiście polecam na grilla tłuste ryby, których nie trzeba smarować oliwą (lubin-brancin).
Więcej tu > rybki-u-rybakow-i-w-konobach-t37522-15.html#p978004
i tu > pomysl-na-obiadek-w-chorwacji-t10800-1665.html#p1044513
a jak gospodarz nie ma przydomowego grilla, to można zabrać z sobą taki > jaka-rybke-kupic-t28830-60.html#p982904 :oczko_usmiech:
mtkali
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtkali » 28.01.2013 19:29

Super! Dzięki za garść informacji :) Na pewno skorzystam ze wskazówek.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 18.02.2016 13:52

10 lipca będziemy w Marusici, nie mogę się doczekać ;)
niucho
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.03.2016
Wczasy Chorwacja 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) niucho » 06.03.2016 17:49

Witam..Wybieramy się w tym roku w lipcu do Chorwacji do miejscowości Marusici do Willi Gwendolin.Może ktoś był tam i powie mi jak tam jest tzn jakie warunki. :?:
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 01.07.2016 14:32

Nemhain napisał(a):10 lipca będziemy w Marusici, nie mogę się doczekać ;)



Jeszcze kilka dni ;)
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 03.07.2016 07:12

Wybieram się do marusici/mimice/pisak 10.08.2016 na 10 dni. Jadę w ciemno. Czy myślicie że trudno będzie znaleźć pokój lub apartament dla dwóch osób do 30 euro - jesteśmy bardzo ograniczeni budżetowo :) ????
Pozdrawiam
--gocha--
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) --gocha-- » 02.02.2017 12:13

Mam pytanko, o której mniej więcej godzinie zachodzi słońce na przełomie czerwca/lipca? w sensie kiedy
napotka nas na plaży cień. Jakie macie pobliskie plaże na które warto wybrać się popołudniu, aby cieszyć się popołudniowym słońcem? Jakie są aktualne ceny za 1l oliwy home made? Czy wino jakie chowają Panie na warzywniaku jest smaczne? Jak długo płynie prom na Brać, i ile trzeba liczyć czasu i kasy na wypad na plaże Boll samochodem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
My już odliczamy, chociaż za oknem jeszcze śnieg.
yamah
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yamah » 11.04.2017 23:20

Witam wszystkich.
Pomóżcie dobrzy ludzie :D wybieramy się pierwszy raz do Marusici i wybraliśmy takie lokum : ul.Punto 33. apartman-vlasta-marusici.com
jednak na żadnej mapie nie możemy znaleźć tej ulicy Punta 33..za każdy razem Google pokazuje Put Borka.. liczymy na pomoc bywalców i znawców tej miejscowości o pomoc :mrgreen: może widzieliście ten domek ? pomóżcie w jego lokalizacji :idea:
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 13.04.2017 10:54

yamah napisał(a):Witam wszystkich.
Pomóżcie dobrzy ludzie :D wybieramy się pierwszy raz do Marusici i wybraliśmy takie lokum : ul.Punto 33. apartman-vlasta-marusici.com
jednak na żadnej mapie nie możemy znaleźć tej ulicy Punta 33..za każdy razem Google pokazuje Put Borka.. liczymy na pomoc bywalców i znawców tej miejscowości o pomoc :mrgreen: może widzieliście ten domek ? pomóżcie w jego lokalizacji :idea:

Witam,
Znam ten apartman, mieszkałem w nim w 2013 r. Bardzo przyjemne miejsce. Położony jest w lasku sosnowym, więc przez cały dzień jest cień, co chyba jest dobre. W związku z powyższym klimatyzacja nie jest potrzebna (i jej nie ma), w pokojach stały tylko wentylatory. Lokal położony jest blisko plaży, ale trzeba mieć na względzie, że:
a) z uwagi na las, nie ma widoku na morze;
b) blisko - nie znaczy łatwo - gdyż cała droga do nieodległej plaży jest na sporym pochyleniu - najpierw ścieżka, potem co najmniej kilkadziesiąt, o ile nie sto kilka schodów. Powroty z plaży mogą być lekko męczące.
Zaletą drzew jest cień wokół domu, wadą - kapiąca żywica - trzeba uważać, jak będziecie wywieszać do suszenia ręczniki, stroje kąpielowe, itp. oraz na noszoną na sobie odzież. My po tygodniu tam spędzonym mieliśmy praktycznie wszystkie rzeczy mniej lub bardziej skapane żywicą, którą potem dość trudno usunąć.
Do sklepu i restauracji przy Jadrance też jest pod górkę, c.a. 500-600 m.
Sam lokal - jak już wspominałem - jest bardzo sympatyczny, urządzony "po domowemu"; jest schludnie, czysto i dość przestronnie. Do dyspozycji gości jest jedna, górna kondygnacja domu, apartament z dwoma wejściami, 3 obszernymi sypialniami, kuchnią, balkonem i sporym tarasem przed domem. W kuchni chyba było także 1 rozkładane łóżko. Na dole mieszkają gospodarze (bardzo mili, starsi ludzie, na stałe przebywają w Zagrzebiu, podczas ich nieobecności w domu jest tylko ich syn, Mladen - również bardzo miły). Przy dolnej kondygnacji jest też duży, kamienny grill - nie było przeszkód, żeby z niego korzystać. Przy apartamencie, na tarasie był także do dyspozycji mały, marketowy grill. Domek sąsiaduje z apartamentami Ivana (opisywany na forum dom z basenem w Marusici), więc po tym możecie zlokalizować i Vlastę. Jak potrzeba dokładniejszych informacji, linków, zdjęć, itp. - pisz na PW, postaram się pomóc.
Moim zdaniem - jeśli nie przeszkadza brak widoku na morze i pochyłość w drodze na/z plaży - to dobry wybór i również dobra relacja cena/jakość.
P.S. Dokładna lokalizacja: https://her.is/2p9nMOI
Domu nie widać, gdyż - jak już pisałem - jest w lesie :)
Ostatnio edytowano 13.04.2017 11:16 przez krempak, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2017 11:12

Może to pomoże :roll:
Obrazek

Jak widać jest to pierwszy lub ostatni zjazd. W prawo jest Makarska, w lewo Omiś.
Po za tym bardzo fajna i cicha miejscowość z jednym sklepem i restauracją. Na większe zakupy trzeba jechać autem.
yamah
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yamah » 13.04.2017 12:57

Wielkie dzięki..szukałem na mapie google dlatego nie mogłem znaleźć tego miejsca,dopiero wasza pomoc oraz wpadłem na pomysł aby zerknąć na Geoportal który także podaje dokładne lokalizacje z wielkością działek.Fajnie że trafiliśmy na domek który cieszy się dobrą opinią..tylko coś właściciele niezbyt szybko odpisuje na meile..krempak podaj email gdyż też jesteśmy ze Świętokrzyskiego :D i miałbym kilka pytań. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone