Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.12.2016 14:47

Marusici to nie jest miasteczko, to wioska, trochę gwarniejsza latem. 2-3 knajpy, dwa sklepiki i tyle.

Położenie i widoki piękne, ale bardzo duża stromizna. Można mieszkać blisko morza, ale trzeba się wtedy liczyć z fascynującymi zjazdami autem do kwatery ;) albo nie bać się o blacharkę i lusterka, ale nasapać się przy wchodzeniu i schodzeniu.

Jak dla mnie podobne plaże są w Medici/Mimicach, albo dalej w stronę Omisa, a jednocześnie nie jest tak stromo.




slams napisał(a):W przyszłym roku, po raz czwarty, planuję wyjazd do Chorwacji,
wybór padł na małą miejscowość Marusici - głównie za spokojną okolice
i piękne plaże (przynajmniej tak wychodzi ze zdjęć), w związku z tym
poszukuję więcej informacji o tym miasteczku ale niestety nic nie mogę znaleźć.
Czy jest jakaś strona internetowa, czy inne miejsce gdzie można poszukać
informacji wart uwagi?
Może jakaś mapa?

Z góry dziękuję za pomoc.
Rafał
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 19.12.2016 18:48

mnie tam te 300 schodów nie przeszkadzało, rekompensata była na plaży. zresztą przed wyjazdem poczytałem i wiedziałem na co się piszę, w mojej ocenie im gorsze zejście tym lepiej bo nie ma tłumów i to się tam sprawdziło.
Zapewne tam wrócę jeszcze kiedyś. Polecam czytać relacje i fotorelacje (NP: Marusici 2015 i okolice (Split, Omis, Makarska)) :D z miejsc które się chce odwiedzić i dzielić opisy przez pół ponieważ każdy może mieć inne odczucia co do tego samego miejsca.
Pozdrawiam Cromaniaków
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 20.12.2016 15:57

Jugosławia ok :) napisał(a):mnie tam te 300 schodów nie przeszkadzało, rekompensata była na plaży. zresztą przed wyjazdem poczytałem i wiedziałem na co się piszę, w mojej ocenie im gorsze zejście tym lepiej bo nie ma tłumów i to się tam sprawdziło.
Zapewne tam wrócę jeszcze kiedyś. Polecam czytać relacje i fotorelacje (NP: Marusici 2015 i okolice (Split, Omis, Makarska)) :D z miejsc które się chce odwiedzić i dzielić opisy przez pół ponieważ każdy może mieć inne odczucia co do tego samego miejsca.
Pozdrawiam Cromaniaków


A najlepsze są plaże w ogóle niedostępne od lądu, tam to w ogóle nie ma ludzi :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Apartament KATE Marusici

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.12.2016 14:23

slams napisał(a):Szukam apartamentu na przyszły rok 2017 i wybór padł na Apartament Kate w Marušići.
Może z forumowiczów ktoś był na miejscu i może napisać coś więcej, zawsze lepiej podpytać przed
wpłaceniem zaliczki.

Pozdrawiam
Rafał


Wpis sprzed lat ale położenie domu się nie zmieniło.
opis "lui" > apartamenty-silvana-w-marusici-t14581.html#p205803
> marusici-t15225.html#p206936

Polecam brać PIMM lub domy w Capula!

Odbierz pocztę! :wink:
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008
Re: Apartament KATE Marusici

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 30.08.2017 14:58

slams napisał(a):Szukam apartamentu na przyszły rok 2017 i wybór padł na Apartament Kate w Marušići.
Może z forumowiczów ktoś był na miejscu i może napisać coś więcej, zawsze lepiej podpytać przed
wpłaceniem zaliczki.

Pozdrawiam
Rafał



Z uwagi na to iż nie znalazłem za dużo informacji odnośnie apartamentu KATE w Marusici chciałem napisać opinię z własnej autopsji.

Jeżeli chodzi o samo miasteczko jest ono położone na zboczu masywu górskiego (powyżej i poniżej „Jadranki”). Jest jeden sklep dość dobrze zaopatrzony w którym można płacić karta płatniczą oraz dwie restaurację. Sam apartament znajduje się poniżej drogi, do którego prowadzi dość stromy zjazd. Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona gdyż z jednego placu korzystają 4 apartamenty (plus mieszkańcy) więc mogło się zdążyć że kogoś się zastawi, ale w przeciągu 10 dni w szczycie sezonu nie było to tak wielkim problemem jak by się to mogło wydawać.
Zejście na plaże jest głównie po betonowych schodach które są usytuowane obok apartamentu, i prowadzą nad samą plażę. Schodzenie i wchodzenie 2 razy dziennie (rano i popołudniu) nie było uciążliwe, choć dla niektórych może stanowić to jakiś problem. Sam trud schodzenia rekompensują widoki którą są przepiękne, sama plaża też wygląda bardzo ładnie. Drobnie kamyki na których można leżeć posiłkując się karimatą lub ręcznikiem.
Odnośnie apartamentu składa się on z dwóch osobnych. My byliśmy w dwie rodziny(2+1, 2+2) więc zajęliśmy oba i właśnie najlepiej wynajmować dwa (dwie rodziny). Ma to swoje plusy gdyż przy jednym z apartamentów jest duży stół na zewnątrz oraz dostęp do grilla z którego można korzystać.
Jeden z apartamentów jest większy(widok na może), ma dwie osobne sypialnie, drugi mniejszy (nie ma widoku na może) też posiada dwie sypialnie ale jedna jest przechodnia (trzeba przez nią przejść żeby wejść do drugiej). Oba wyposażone w klimatyzację (w cenie) wifi oraz w pełni wyposażoną kuchnię, chociaż u nas brakowało np. czajnika elektrycznego, był tylko jeden na dwa apartamenty. Wystrój pomieszczeń nie jest najnowszy ale było czysto i schludnie. Właścicielka mieszka na górze, jest bardzo miła i kontaktowa choć mówi tylko po chorwacku ale udawało się nam z nią jakoś dogadywać. Ze dwa, trzy razy dostaliśmy wino, dzień przed wyjazdem nawet upiekła ciasto.

Reasumując byliśmy bardzo zadowoleni i mam nadzieję że kiedyś tam wrócimy.

Rafał
czusowa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) czusowa » 10.02.2018 22:50

a można namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone