Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici - Dubrownik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012
Marusici - Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 11.06.2012 14:30

W sierpniu udaję się na wakacje do Marusici i oczywiście w planach mam obowiązkowy Dubrownik ;)
Powiedzcie mi, ile mniej więcej kilometrów ma trasa Marusici-Dubrownik i ile trwa?
Da się to przejechać z małym dzieckiem na pokładzie?

Pozdrowienia :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.06.2012 14:42

Pokazuje mi 174 km i czas 3:04

Myślę, że jest to spokojnie do pokonania.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.06.2012 14:52

Oj Jacku, nie byłbym tak optymistycznie nastawiony. Owszem jeśli wyjazd nastąpi zanim Riva się obudzi i wytrzeźwieje to możliwe. Jeśli wyjazd rozpoczniecie w okolicach 8 rano to nie sądzę byście dotarli przez południem. Najlepiej ruszyć przed świtem powiedzmy o 4-5 rano. Wtedy zdążycie przed tłumem i upałem a w tych warunkach i mury się lepiej zwiedza :wink:
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 11.06.2012 15:25

ehhh....czyli mówisz, że ciężko...

A może wypowie się ktoś, kto przejechał tę trasę z dzieckiem? :)

Kurczę, no muszę zobaczyć Dubrownik w tym roku! :D
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 12.06.2012 07:53

Trzeba być o dziewiątej na parkingu pod murami starego miasta. Później to problemy z miejscem do parkowania, upałem itd. Ja jadąc z Igrane wyjechałem o piątej.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2012 09:29

Eee, no czemu nie masz dać rady, toż to tylko coś koło 170 km, bez przesady. Pewnie, że lepiej wyjechać jak najwcześniej, mniejszy ruch na drodze, mniejszy upał, lepiej się zwiedza już sam Dubrownik. Ale bez przesady. W Dubrowniku jest całkiem spory podziemny parking, nie trzeba od razu parkować pod samymi murami. Dacie radę. Wycieczka na cały dzień, ale za to jaka ciekawa.
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 12.06.2012 11:09

A nie zastanawiałeś się nad tym, żeby zrobić sobie dwu albo nawet trzydniową wycieczkę (np. w drodze powrotnej) i zebrać kilka fajnych lokalizacji na południu (Ston, może Korcula, wspomniany Dubrownik i np. Mostar w BiH). Będąc w okolicy Omisa mnie osobiście nie chciałoby się jechać do Dubrovnika - wybrałbym coś na odcinku od Krka przez Szybenik, Split po Mostar (może ew jeszcze Hvar lub Korcule).
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.06.2012 11:48

mariasez napisał(a):ehhh....czyli mówisz, że ciężko...

A może wypowie się ktoś, kto przejechał tę trasę z dzieckiem? :)

Kurczę, no muszę zobaczyć Dubrownik w tym roku! :D


Witaj!
W zeszłym roku byłem w Dubrowniku z synem (4lata). On akurat w aucie czuje się świetnie, więc nie było problemów. Wyjechaliśmy o 7 rano - wyjeżdżałem z Pisaka 4 km od Maruśki - na parkingu przed starym miastem byłem około 11:40. Jechałem busem bez żadnych szaleństw, dużo gorszy był powrót - zajął ponad 5 godzin. Jeżeli jeszcze kiedyś się tam wybiorę z pewnością wyjechał bym maks. o 5:00 rano, nie chodzi może o pustą drogę, ale o temperaturę w jakiej zwiedzaliśmy mury - było około 40 stopni i pot z czoła lał się niemiłosiernie. :wink:
Życzę miłego zwiedzania - już Ci zazdroszczę.
Pozdrav
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.06.2012 11:50

christo1250 napisał(a):A nie zastanawiałeś się nad tym, żeby zrobić sobie dwu albo nawet trzydniową wycieczkę (np. w drodze powrotnej) i zebrać kilka fajnych lokalizacji na południu (Ston, może Korcula, wspomniany Dubrownik i np. Mostar w BiH). Będąc w okolicy Omisa mnie osobiście nie chciałoby się jechać do Dubrovnika - wybrałbym coś na odcinku od Krka przez Szybenik, Split po Mostar (może ew jeszcze Hvar lub Korcule).


Dwa lata temu znajomi byli z trzylatkiem zrobili w jeden dzień Dubrownik i Mostar. Spokojnie da się liznąć oba miejsca. W Mostarze wydajemi się, że spokojnie wystarczą 2 - 3 godzinki - zależy dla kogo oczywiście :wink:
Pozdrav
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 12.06.2012 12:32

Maruśići -Dubrovnik wyjazd o 6.00 przyjazd po około 3 godz. dziecko 3 lata , fakt w aucie klima. Rodzinka dosypiała , ja sobie spokojnie jechałem. Widoki wspaniałe , parkowałem koło jednego z wejść , pod murem. Było bardzo ciepło , ale daliśmy spokojnie radę. Wy też to przejdziecie , spokojnie jedźcie , w drodze powrotnej , jedzie się dłużej , ale warto , bo widoki piękne.
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 12.06.2012 13:00

dzięki za wszystkie cenne odpowiedzi ;)

wiem, że jest to do przejechania, martwiłam się jedynie, że jeśli wyjedzie się za późno to nie ma już po co tam jechać.
Myślę, że zrobimy tak ja mówicie, wyjazd koło 6 rano i na spokojnie będziemy jechać.

dzięki raz jeszcze!
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 12.06.2012 14:51

Nie jedź tylko w weekend. Wybierz sobie jakiś wtorek czy inną środę i jazda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 20:40

Dwa lata temu znajomi byli z trzylatkiem zrobili w jeden dzień Dubrownik i Mostar. Spokojnie da się liznąć oba miejsca. W Mostarze wydajemi się, że spokojnie wystarczą 2 - 3 godzinki - zależy dla kogo oczywiście :wink:
Pozdrav


Liznąć to dobrze powiedziane 8), na sama jazdę musieli zużyć ok 6 godzin :hut:
mariasez
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariasez » 28.08.2012 14:59

Wróciłam już z Chorwacji. Dubrownik zaliczony ;)
Ponieważ jechaliśmy na kilka dni do Czarnogóry, to Dubrownik zwiedziliśmy w drodze do. Wyjechaliśmy z Marusici o 9 :D i w Dubrowniku byliśmy tak koło 13. Ruch na drodze niewielki, za to widzieliśmy przed granicą z BiH od strony Dubrownika korek na 5km...masakra ;/ Zaparkowaliśmy na parkingu podziemnym. Fakt, zwiedzaliśmy miasto w największym upale, ale daliśmy radę ;) niestety na mury nie weszliśmy bo czekała na nas Czarnogóra :( ale przynajmniej jest coś na następny rok :) hehe

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone