Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.02.2014 21:05

anakin napisał(a):Wiem, że nie powinno się cytować zdjęć, ale dosyć...intrygująca rzeźba. :oczko_usmiech:


Widać że Chorwaci są na luzie ,u nas nie do pomyślenia ,zaraz jakieś partie powołali by sztaby dochodzeniowe :wink:
...a księża i babcie w nocy by burzyli :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2014 23:36

Rafles278 napisał(a):
Trzeba się pakować i wracamy
Żegnamy Chorwację


I tak od wakacji do wakacji.
Ale już bliżej jak dalej :wink:


Rafale , to jedyny słuszny kierunek jest :wink:
Chyba że czas nam odwrócą :roll:


Póki co , czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam
Piotr
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2014 21:07

Rafles278 napisał(a):
Trzeba się pakować i wracamy
Żegnamy Chorwację


I tak od wakacji do wakacji.
Ale już bliżej jak dalej :wink:


Rafles278 negocjuję z żoną może tą kuchnię przełożymy na przyszły rok :wink: a wtedy wakacje w Chorwacji nadal byłyby możliwe. Żona widzę że mocno tęskni za Hvarem, więc może się uda.


anakin napisał(a):
Wiem, że nie powinno się cytować zdjęć, ale dosyć...intrygująca rzeźba. :oczko_usmiech:


Anakin wiedziałem że skomentujesz ten... czekałem na to, tylko tak jakoś delikatnie :D


krasiu666 napisał(a):To i ja zasiadam w czytelni. Jak to mówią lepiej późno niż wcale.


Witam serdecznie choć to już właściwie koniec


mervik napisał(a):Widać że Chorwaci są na luzie ,u nas nie do pomyślenia ,zaraz jakieś partie powołali by sztaby dochodzeniowe :wink:
...a księża i babcie w nocy by burzyli :lol:


A to chyba jakaś forma promocji jest bo za rozwartą panią knajpka ma swoją lokalizację. Być może wieczorami ze źródełka wino płynie :mrgreen:


piotrf napisał(a):
Rafles278 napisał(a):
Trzeba się pakować i wracamy
Żegnamy Chorwację


I tak od wakacji do wakacji.
Ale już bliżej jak dalej :wink:


Rafale , to jedyny słuszny kierunek jest :wink:
Chyba że czas nam odwrócą :roll:


Póki co , czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam
Piotr



Ciąg dalszy już tuż tuż :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2014 21:09

danielZS napisał(a):Anakin wiedziałem że skomentujesz ten... czekałem na to, tylko tak jakoś delikatnie :D

Delikatnie skomentowałem czy delikatnie na to czekałeś? :mrgreen:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2014 21:27

anakin napisał(a):Delikatnie skomentowałem czy delikatnie na to czekałeś? :mrgreen:


Nie no, czekałem z zapartym tchem :lol:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2014 22:09

Opuszczamy Chorwację i nasze ukochane Marusici. Do Szczecina mamy spory kawałek, postanawiamy więc aby po drodze gdzieś się zatrzymać. Odpowiedniego miejsca szukałem już na kilka dni przed powrotem . Dla odmiany chciałem wracać przez wysokie góry. W poprzednie lata jechaliśmy przez Graz, tamte krajobrazy już nam spowszedniały.

Wybrałem Słoweńskie miasteczko Szkofja Loka. Dość dobrze zlokalizowane, niedaleko autostrady. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest ono w całkiem dużym zainteresowaniu forumowiczów.

Wynajęliśmy kwaterę w:
http://www.booking.com/hotel/si/turizem ... a89;dcid=1

Obrazek


Polecam, bardzo dobre warunki. Miła rodzinna atmosfera. Pensjonat prowadzi małżeństwo. Pokoje czyste, nowocześnie umeblowane, świeże obfite śniadanka, nie ma problemu aby przygotować sobie coś na drogę. Lokalizacja 10 minut piechotą od centrum.

Do szkofji Loki przyjechaliśmy około 16.00. Mieliśmy więc trochę czasu na pozwiedzanie. Jako ciekawostkę wyczytałem że w 1511 r.miasteczko legło w gruzach w wyniku trzęsienia ziemi. Na szczęście w trakcie naszej wizyty nie odczuliśmy nawet najmniejszego wstrząsu :D

Popatrzmy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.02.2014 23:26

danielZS napisał(a):
walp napisał(a):
danielZS napisał(a):W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym słoweńskim miasteczku, ale o tym w kolejnej odsłonie...

Ciekawe, czy w tym samym, co my :?: :)

No nie wiem, to się wkrótce okaże :wink:

No i się okazało, że w innym. Myślałem, że pojechaliście wzdłuż wybrzeża słoweńskiego.
Škofja Loka nie znane mi do tej pory. :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.02.2014 00:51

Bardzo fajne i ciekawe zdjęcia z ciekawego miejsca :)
Škofja Loka ma w sobie to "Coś" , co przyciąga bardzo , zwłaszcza po sezonie , gdy można się powłóczyć zupełnie pustymi ulicami 8)

Pozdrawiam
Piotr
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 20.02.2014 14:34

Jak dobrze, że zajrzałam do tej relacji :D Zdjęcia mnie powaliły - super!
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.02.2014 21:05

walp napisał(a):No i się okazało, że w innym. Myślałem, że pojechaliście wzdłuż wybrzeża słoweńskiego.
Škofja Loka nie znane mi do tej pory. :wink:


Walp, a gdzie ty w takim razie się zatrzymałeś?


piotrf napisał(a):Bardzo fajne i ciekawe zdjęcia z ciekawego miejsca :)
Škofja Loka ma w sobie to "Coś" , co przyciąga bardzo , zwłaszcza po sezonie , gdy można się powłóczyć zupełnie pustymi ulicami 8)

Pozdrawiam
Piotr


Coś ma w sobie faktycznie. Dla tego wybrałem się na wieczorną przechadzkę z aparatem.


Olisia napisał(a):Jak dobrze, że zajrzałam do tej relacji :D Zdjęcia mnie powaliły - super!


Witam serdecznie lepiej późno niż wcale :D
Cieszy mnie że obrazki się podobają :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.02.2014 21:14

danielZS napisał(a):
walp napisał(a):No i się okazało, że w innym. Myślałem, że pojechaliście wzdłuż wybrzeża słoweńskiego.
Škofja Loka nie znane mi do tej pory. :wink:

Walp, a gdzie ty w takim razie się zatrzymałeś?

Tutaj :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.02.2014 22:52

Walp fajne miejsce wybrałeś na odpoczynek, nam byłoby to trochę nie po drodze.


Jak już wspomniałem wcześniej. Wieczorem ponownie wybrałem się do centrum Škofja Loka, byłem bardzo ciekaw jak miasteczko jest oświetlone. Poza tym zastanawiało mnie czy tętni tam życie nocne, czy raczej jest spokojnie. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że były to ostatnie dni sierpnia liczyłem się z tym, że nie odzwierciedlę stanu jaki panuje w pełni sezonu.

Coś mnie ciągnęło do miasteczka pomimo, że nikt nie wyrażał takiego zainteresowania, może to, że Škofja Loka jest jednym z najstarszych miast Słowenii. W takich miejscach zawsze mocno czuć ducha czasu. W dzień pięknie prezentował się kamienny most zwany kapucyńskim, jak czytałem jeden z najstarszych tego typu w Europie Środkowej. W jego centralnym punkcie posąg św. Jana Nepomucena. Musiałem to zobaczyć w świetle lamp.

Na rynku w centrum trwała zabawa, ale nie jakaś tam wielka impreza. Po prostu w knajpie grała kapela, ludzie siedzący przy stolikach bawili się i śpiewali, był miły nastrój. Uliczkami przemykały pojedyncze pary. Wszystko to ostatnie pomruki letnich wakacji - szkoda :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jutro będziemy w domu :papa:
mewa88
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewa88 » 22.02.2014 13:10

Witam, mógłbym prosić autora relacji o kontakt w sprawie apartamentów Tiho. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.02.2014 13:25

danielZS napisał(a):Walp fajne miejsce wybrałeś na odpoczynek, nam byłoby to trochę nie po drodze.

To był tylko epizod podczas tranzytu Cro-Italia, ale polecam choćby przejazd drogą 111 i krótkie odwiedziny w nadmorskich miastach Słowenii.

Piękne te Twoje fotki, szczególnie te ostatnie wieczorową porą. :wink:
mewa88
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewa88 » 22.02.2014 17:13

mewa88 napisał(a):Witam, mógłbym prosić autora relacji o kontakt w sprawie apartamentów Tiho. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Niestety ale nie mam uprawnień do pisania PW także proszę o kontakt na maila
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2013 i co nieco w okolicy II - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone