Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 15.02.2014 00:19

No dobra Walentynka mówi żebym pisał :D

Jedziemy więc do Dubrownika. Po zjeździe z autostrady, pokonaniu krętej górzystej drogi po której większość pasażerów miała dość, posileniu się ostrygami i minięciu kilku pięknych zatoczek dojeżdżamy do Dubrownika.

Od razu widać że jesteśmy w kurorcie który jest w dużym zainteresowaniu wszelkiej maści turystów. Cumują tutaj nawet największe statki pasażerskie

Obrazek

Obrazek

Żonka od razu stwierdziła, że chciałaby takim kiedyś popłynąć. Moja wizja rejsu chyba znacznie się różni od
jej. Kilkanaście dni w jednym miejscu i w kółko to to samo Obrazek o nieeeee!!!



Jedziemy dalej zerkamy w lewo a tam piękna zatoczka z mariną. Widać wiele większych i malutkich wysepek cisnących się wokół lądu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeszcze kilka fotek na moście i wjeżdżamy do centrum miasta. Tutaj bardzo duży ruch, choć muszę zauważyć, że jak byłem w Dubrowniku pierwszy raz, a było to na początku lipca to ruch był znacznie mniejszy. Najpierw próbowałem znaleźć miejsce parkingowe w okolicach murów okalających stare miast bez sukcesu. Ruszyłem więc na parking miejski, który jest bardzo dobrze oznakowany, ale okazało się że mój Sharan z bagażnikiem dachowym nie ma szans żeby się tam zmieścił. Parking miejski to duży płatny parking podziemny, jest wprawdzie obok niego malutki parking dla wysokich samochodów, ale nie ma co liczyć tam na miejsca. Ponownie skierowałem się w stronę starego miasta i tuż przed stacja kolejki linowej znalazłem wreszcie miejsce postojowe. Praktycznie wszędzie w Dubrowniku za postój trzeba płacić kupując bilet w parkomacie na określony czas. Dobrze więc mieć przy sobie trochę bilonu.

Wycieczkę wysadziłem wcześniej, jeszcze jak byłem pierwszy raz przy starym mieście sam poszukiwałem parkingu. Umówiliśmy się że jakoś się zdzwonimy. Po zaparkowaniu zanim ruszyłem za mury najpierw skierowałem swoje kroki w miejsce startu wagonika kolejki linowej. Zaobserwowałem, że bilety kupuje się w kasach które znajdują się w przejściu podziemnym przy parkingu pod samymi murami starego miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mury obronne prezentują się bardzo okazale, nie dziwi, że podczas oblężenia miasta były nie do sforsowania. Po ostrzale artyleryjskim nie pozostało właściwie żadnego śladu. Tylko wewnątrz w którejś knajpce natrafiliśmy na wystawę fotografii prezentującą wojenne zniszczenia miasta.

Obrazek

Obrazek


Miasto za murami to inny świat, jakbyśmy przenieśli się do innej epoki...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.02.2014 13:01

danielZS napisał(a):Miasto za murami to inny świat, jakbyśmy przenieśli się do innej epoki...


Też tak myślę :roll:
..fajnie jak każdy robi inne
''''zdjęcia'' :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 15.02.2014 13:05

Nie wchodziłem za mury przez główną bramę, ale od strony parkingu i od razu znalazłem się na "górnym tarasie". W sumie dobrze bo tych miejsc jeszcze nie znałem. Natrafiłem na przykład na boisko do koszykówki, co w tych okolicznościach wyglądało dość zaskakująco. Od razu można pomyśleć że przez te wszystkie lata życie za murem dostosowało się do zaskakującej samowystarczalności. Oczywiście nie mam tu na myśli upraw ani hodowli ale inne obszary codziennej społecznej aktywności. Bo choć fortyfikowany obszar nie jest wielki, to tyle tam się dzieje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po stromych schodach w dół i dochodzę do fontanny przy bramie głównej. Wokół miasta można przejść się murami. Jest to impreza płatna. Mnie nie przypadła do gustu, raczej nie miałem takiej potrzeby, tym bardziej, że w Dubrowniku jest tyle ciekawych miejsc...

Przy fontannie spotkałem się z resztą towarzystwa. Ruszamy w głąb. Jak można było się spodziewać na dolnym poziomie tłumy turystów i każdy delektuje się urokiem i niesamowitym klimatem tego miejsca. Uliczki węższe i szersze i co jakiś czas ciemne strome schody pnące się na mury.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po spacerze głównymi uliczkami wchodzimy na wyższy poziom żeby zerknąć na morze - w tym miejscu otwarte, ale o tym za chwilę...
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 15.02.2014 13:13

mervik napisał(a):..fajnie jak każdy robi inne
''''zdjęcia'' :wink:



Fajnie, choć kilka całkiem podobnych :mrgreen:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 15.02.2014 15:46

Wspinamy się po schodkach na mury od strony morza. Pamiętałem z poprzedniej wizyty że jest tam wyjście z widokiem na morze. Wyjście prowadzi do restauracyjki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wracając natrafiliśmy na osobliwe źródełko, lecz tego dnia było nieczynne - dla czego? nie pytajcie, nie wiem :mrgreen:

Obrazek



Po drodze jeszcze ostatnie fotki ze wzgórza z widokiem na Dubrownik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



niestety nasz pobyt w Chorwacji zbliża się ku końcowi. Ostatnie dni spędzamy na plaży. W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym słoweńskim miasteczku, ale o tym w kolejnej odsłonie...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.02.2014 18:55

danielZS napisał(a):W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym słoweńskim miasteczku, ale o tym w kolejnej odsłonie...

Ciekawe, czy w tym samym, co my :?: :)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2014 13:40

walp napisał(a):
danielZS napisał(a):W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym słoweńskim miasteczku, ale o tym w kolejnej odsłonie...

Ciekawe, czy w tym samym, co my :?: :)



No nie wiem, to się wkrótce okaże :wink:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 17.02.2014 01:30

Ale żeby dziecko w wózku tak machało "rączkami" ?

Obrazek

:papa: :papa:

Gdyby ostrość poszła na gołąbka = też byłoby fajne zdjęcie :smo:
Ale weź tu człowieku tak wyceluj. :lol:

Pozdravki
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.02.2014 19:52

Darkos napisał(a):Ale żeby dziecko w wózku tak machało "rączkami" ?



:D :D :D

Odganiało gołębie :mrgreen:
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 17.02.2014 22:34

danielZS a masz jakąś kwaterę godną polecenia w MARUSICI :mrgreen: :mrgreen: Jak byś mógł to wyślij mi m-eila :papa: :papa: :papa: :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 18.02.2014 10:31

generał4101 napisał(a):danielZS a masz jakąś kwaterę godną polecenia w MARUSICI :mrgreen: :mrgreen: Jak byś mógł to wyślij mi m-eila :papa: :papa: :papa: :papa:



Polecam tę w której byłem już 3x.
Wysłałem wiadomość :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 18.02.2014 13:57

Czas nieubłaganie leci do przodu. Nasz pobyt w Chorwacji zbliża się ku końcowi.
Jeszcze ostatnie morskie kąpiele ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Ostatnia wieczerza :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba się pakować i wracamy
Żegnamy Chorwację

Obrazek

W kolejnej odsłonie miasteczko w Słowenii o którym było już na tym forum, a w którym nocowaliśmy w drodze powrotnej
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 18.02.2014 21:08

Trzeba się pakować i wracamy
Żegnamy Chorwację


I tak od wakacji do wakacji.
Ale już bliżej jak dalej :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.02.2014 21:24

danielZS napisał(a):Obrazek




Wiem, że nie powinno się cytować zdjęć, ale dosyć...intrygująca rzeźba. :oczko_usmiech:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 18.02.2014 22:00

To i ja zasiadam w czytelni. Jak to mówią lepiej późno niż wcale.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2013 i co nieco w okolicy II - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone