Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i ..

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 02.08.2012 21:09

alessandro1977 napisał(a):
pasażer napisał(a): wymień ich nicki i niech alessando przeprasza

I niech jeszcze napisze, w którym momencie obraziłem bo jakoś nie przypominam sobie abym to robił :wink:


alessandro1977 i tak nie zrozumiesz, ale mniej więcej wygląda to tak: mówisz, że masz dłuższego, ale nie chcesz pokazać. :wink:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 03.08.2012 07:55

Nie prowokujmy człowieka bo generalnie od samego początku nie napisał nic kreatywnego w tym temacie a myślę, że za dużo czasu juz się mu tutaj poświęciło-widocznie nie potrafi czy nie chce więcej napisać.
Szkoda zaśmiecać temat dziecinadą.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 03.08.2012 11:01

Venom555 napisał(a):Nie prowokujmy człowieka bo generalnie od samego początku nie napisał nic kreatywnego w tym temacie a myślę, że za dużo czasu juz się mu tutaj poświęciło-widocznie nie potrafi czy nie chce więcej napisać.
Szkoda zaśmiecać temat dziecinadą.

Popieram,
to już gdzieś było: "Prawdziwa Chorwacja", "Prawdziwi Polacy", "Prawdziwa Polska".
Są ludzie, którzy uwielbiają mieszać.
Szkoda dla nich czasu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.08.2012 19:15

Venom555 napisał(a):Nie prowokujmy człowieka bo generalnie od samego początku nie napisał nic kreatywnego w tym temacie a myślę, że za dużo czasu juz się mu tutaj poświęciło-widocznie nie potrafi czy nie chce więcej napisać.
Szkoda zaśmiecać temat dziecinadą.

Ale Cię alessandro zaszczyt spotkał :roll: tyle czasu Ci poświęcili a Ty nie chcesz nic więcej napisać :roll: same pierdołowate posty przez te lata, ale poczekamy na mistrza Venom :D :wink: :wink: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2012 23:23

Dziękuję miłośnikom Mariny za poświęcony mi czas...czuję się wręcz zaszczycony :D
Co by nie było, że jestem niewdzięczny :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2012 14:55

Akurat jestem w Marinie. Porównując tutejsze plaże (po obu stronach zatoki) do innych w okolicy, zdecydowanie najbardziej podoba mi się m. in. w Primosten i Bilo. Plaza w Vinisce (w zatoce) jest raczej nieciekawa i moim zdaniem wypada gorzej od Mariny. Samej osadzie nie mam nic do zarzucenia: spokój, cisza (w nocy bezcenna), kilka godnych polecenia knajpek, niewielki targ, Studenac (większy i mniejszy), poczta, apteka, informacja turystyczna, cukiernia, piekarnia, masarnia, bankomaty... Do tego bliskość Sibenika, Trogiru i Splitu, do których warto wybrać się zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem. Polecam odwiedzić stojące na uboczu konoby (są co najmniej trzy) przy Magistrali Adriatyckiej między Mariną a Primostenem.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 04.08.2012 20:45

A i owszem - masz racje. Plaża w Primosten jest nowa - ma zaledwie kilka lat - jest uregulowana. Wcześniej był tam spacerniak z nieczynnym basenem i skaliste nabrzeże. Obecnie ciągnie sie od centrum wokól cypla az po maleńka zatoczkę. Ale ma jedną wade czy może zaletę - jak kto woli - jest otwarte może - lekka Bora jednak wieje codziennie. Dla rodzin z dziećmi ciężka sprawa bo nie ma jak dzieciaka zainstalować na płyciźnie z jego gratami. Nie gloryfikuje Mariny - absolutnie. Po prostu lubię ją jak każda inną miejscowość - min. za ciszę i małe przepełnienie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2012 23:19

Na korzyść Mariny (w porównaniu do wymienionych przeze mnie wcześniej) przemawiają jeszcze dwie sprawy: natrysk ze słodką wodą na plaży z barem Terapija i większa niż gdzie indziej koncentracja plażujących Chorwatów, dzięki czemu można poczuć się jak w... prawdziwej ;-) Chorwacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2012 23:35

eystrasalt napisał(a):można poczuć się jak w... prawdziwej ;-) Chorwacji.

Raczej jak na kąpielisku miejskim :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.08.2012 09:56

alessandro1977 napisał(a):
eystrasalt napisał(a):można poczuć się jak w... prawdziwej ;-) Chorwacji.

Raczej jak na kąpielisku miejskim :D

Nie mam nic przeciwko przeważającej liczbie autochtonów nad turystami z państwa na "N" tudzież z "PL". Doświadczyłem tego raz. Miejscowość raczej mało popularna i mało polecana lecz atrakcyjna bardzo :roll: :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.08.2012 11:51

Fakt. Natomiast zdecydowanie więcej "prawdziwej Chorwacji" jest chyba jednak w małych knajpkach na uboczu, gdzie chadzają głównie miejscowi, niż na plażach, gdzie chadza każdy. :)
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 06.08.2012 00:38

alessandro1977 napisał(a):
eystrasalt napisał(a):można poczuć się jak w... prawdziwej ;-) Chorwacji.

Raczej jak na kąpielisku miejskim :D


No i tu się z Tobą zgadzam, to jest kąpielisko miejskie i to jedno z ładniejszych jakie widziałem - klimacik robią stare oliwki rosnące parę metrów od morza, a i Terapija - knajpa plażowa - jest niczego sobie. Takie kąpieliska mają swoich zwolenników (np. moją córkę), ja nie pozostanę na takim nawet 5 min. Kilka razy tam byłem, ale raczej na piwie niż na plaży. Już paręset metrów dalej zaczynają się dzikie plaże. Przed 2011 rokiem dojeżdżałem autem jak daleko mogłem, a później piechotą przez chaszcze na skałki, teraz drugi rok własnym pływadełkiem już bez takich ograniczeń jak samochodem. W moim zasięgu są piękne zatoczki zarówno w pobliżu Mariny jak i te dalsze na Drveniuku Velim, Solcie, Ciovo, a w sierpniu zahaczę również o Brac. Już w środę wyjazd. :D
tmcopman1976
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2012
Re: Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmcopman1976 » 23.08.2012 15:13

Witam wszystkich właśnie razem ze znajomymi wróciliśmy z Chorwacji. Przebywaliśmy w Poljicy w apartamentach Bermuda. Ostrzegam wszystkich przed pobytem w tym domu. Starsi gospodarze bardzo niemili, nieuprzejmi. Dzieci nie mogły się swobodnie bawić Wszystko było zakazywane. Brak możliwości zapalenia grila. Nie można było siedzic na zewnątrz na tarasie po godzinie 22 bo rzekomo za bardzo hałasowaliśmy. Bardzo niemile wspominam pobyt w tym miejscu. Przestrzegam wszystkich przed pobytem tam.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.09.2012 21:29

tmcopman1976 napisał(a):......


A jak Ci mówiłem żebyś tam nie jechał to nie posłuchałeś.
Będziesz się teraz słuchał? :wink:
grubcioxd73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.08.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubcioxd73 » 25.08.2013 10:47

alechandro napisał(a):
Venom555 napisał(a):Alessanrdo - nie pytałem gdzie jeździsz. Poprosiłem tylko o opisanie co rozumiesz pod pojęciem prawdziwa Chorwacja.

Wszystko co nie przypomina brzydotą takich miejscowości jak Marina czy Poljica :D


no i tak , awatara masz jako cromaniak i że nie tolerujesz znawców a sam zachowujesz się jak pępek świata , wszędzie byłem , wszystko widziałem i jestem naj. , taki narcyz
Grzecznie Cię pytają o podpowiedź a Ty opryskliwie odpowiadasz . Pewnie jeździsz sam w takie dziury którymi nie chcesz się pochwalić bo pewnie nie ma czym , ale cóż i tak bywa
Mimo wszystko pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i .. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone