Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i ..

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasikowa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasikowa » 02.07.2012 23:06

Edzia a mogłabys podesłac jakies fotki na e-mail ? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Byłabym bardzo wdzięczna. W zeszlym roku byliśmy na wyspie Ciovo, w tym roku kolezanka bardzo zachwalała Marinę. Przeraża mnie troszkę dojście do plaży. Na Ciovo było strasznie stromo czy w Marinie tez tak jest ?
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 03.07.2012 09:24

Właśnie, Edzia gdybyś miała zdjęcia tej promenady to proszę prześlij mi też na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 02.08.2012 09:03

Witam. Czytałem wasze wypowiedzi na temat Mariny i Viniszcza.
To co sie komu podoba to zawsze było kwestią gustu. Wszystko zależy od tego co sie lubi i jaką formę ma przyjąc odpoczynek i na jak długo sie jedzie. Wpływa na to jeszcze wiele innych czynników. Pisząc, że Marina jest do niczego jest mocno przesadzone i troche niesmaczne. Podobnie mógłbym napisać o Vodicach czy Baśce Voda gdzie plaże są przeładowane - ludź na ludzi ludzia popycha. Nie wspomnę już o wodzie, gdzie sutery, łodki , pontony i inne wynalazki powodują, że jest gęsto i głośno. Jak wsppomniałęm - wszystko zależy od tego kto co praferuje.
Viniszcze - ciekawe ale ma jeden minus który juz zauważyliśmy dużo wcześniej - wąski przesmyk tworzący zatokę z kiepską wymianą woy , która śmierdzi. Najbardziej wieczorem. jak sie dobrze przyglądnąć widac dużo rur odpływowych wokół. To nie tylko moje spostrzeżenie ale także i innych. Reszta to spokój i odludzie. Cisza. Jest bardzo miło.
Marina - ma to co nie ma większośc miejscowości - przeładowania. Ładne plaże żwirowe, dosyć ciekawie ukształtowane wybrzeże za latarnią - już czerwoną :-) - bogata przyroda w tym rejonie - wieczorami bez problemu można było namierzyć ładne jaszczurki - duże nie te małe, modliszki , patyczaki czy raz nawet złapaliśmy małego skorpionika. Szlaki rowerowe, ciekawe miejsca dołowienia ryb i nurkowania.
Jeżeli jednak ktoś lubi gwar, knajpy, zabudowania betonowe pełno ludzi to sie mocno zawiedzie na Marinie. My spędzamy bardzo aktywnie czas - jeździmy tam na niecały misiąc corocznie i zawsze jest to za krótko. Brakuje tego czasu na zrealizowanie wszystkich zamierzeń.
Kasikowa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasikowa » 02.08.2012 09:20

Venom555 napisał(a):Marina - ma to co nie ma większośc miejscowości - przeładowania. Ładne plaże żwirowe, dosyć ciekawie ukształtowane wybrzeże za latarnią - już czerwoną :-) - bogata przyroda w tym rejonie - wieczorami bez problemu można było namierzyć ładne jaszczurki - duże nie te małe, modliszki , patyczaki czy raz nawet złapaliśmy małego skorpionika. Szlaki rowerowe, ciekawe miejsca dołowienia ryb i nurkowania.
My spędzamy bardzo aktywnie czas - jeździmy tam na niecały misiąc corocznie i zawsze jest to za krótko. Brakuje tego czasu na zrealizowanie wszystkich zamierzeń.


Venom masz napewno jakieś sprawdzone kwatery w Marinie mógłbyć coś polecić ?
I ja bym bardzo bardzo prosiła o jakieś fotki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 09:32

atomic napisał(a):Moim zdaniem Marinę i Vinisce należy ominąć szerokim łukiem bo jest cała masa o wiele ciekawszych miejsc i to pod każdym względem

Jestem tego samego zdania :D
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 02.08.2012 10:39

[/quote]Jestem tego samego zdania :D[/quote]

Napisałeś tez, że z prawdziwą Chorwacją nie ma nic wspólnego - napisz coś więcej czy podziel się gdzie jest ta prawdziwa Chorwacja czy co rozumiesz pod tym pojęciem i jakie masz doświadczenie w eksploracji tego kraju.
Napisałem po krótce o zaltach i wadach tej miejscowości notabene , których podobnego typu jest od groma w całej Dalmacji wzdłuż choćby Jadranki.
Kasikowa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasikowa » 02.08.2012 10:46

Venom masz dużo racji w tym co piszesz. O gustach się nie dyskutuje, każde miejsce zawsze będzie miało swoich zwolenników i wrogów, bo wszystko zależy od tego co kto szuka!

Ja chcę ciszy i spokoju więc wybrałam Marinę i z opinii ludzi, którzy na wczasach szukają tego samego co ja, wnioskuję, że się nie zawiodę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 10:58

Sorki, ale nie zamierzam zdradzać gdzie jeżdżę...nie ma tam tłumów i niech tak zostanie :wink:
Marinę omijam łukiem ale w tym roku na szczęście nie zobaczę jej nawet na oczy :D
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 02.08.2012 11:05

Jak Ci w Marinie za spokojnie zawsze możesz jechać w jedną czy drugą stronę - masz do wyboru Trogir. Ciovo, Omiś a w nim rafting Cetiną, Split w którm tez jest co robić , później riwierę Makarską a w drugą stronę najbliżej Stary Trogir, Sevid, Rażanj, Rogoźnicę, Primoszten, Vodice-przepełnione do granic-nie polecam bo leża nawet na chodniku ale zobaczyć można, nastęnie Sibenik i mury obronne , po drodze dalej wodospady rzeki Krka - fajny wypadzik na słodką wodę i ładne widoki aż po sam Zadar jak Ci sie chce jechać. To tylko niektóre propozycje jakie możesz sobie zafundować będąc w Marinie. Wszystkie do około 100 km w jedną stronę. To wycieczki , które możesz sobie zafundować od popołudnia po sjeście do pólnocy.
Jak masz zacięcie to mozesz wstać o 5tej rano i wybrać sie na zwiedzanie np Dubrovnika czy Puli i w jej okolicach innych miast ale to już wypady na cały dzień do pónej nocy czy ranka. Odległości około 260 km. Na istrie autostradą a do Dubrovnika Jadranką.

Pytałaś o kwatery - to też kwestia gustu. Nad samym morzem nie ma ich wiele. Unikaj tych przy drodze - jednak hałas aut i skuterów jest na dłuższą metę drażniący. Delikatnie w głebi znajdziesz na pewno coś dla siebie.
Jak chcesz na plażę - to ładujesz w auto wszystko co masz od lezaków po lodówki i jazda na plażę jedną czy drugą.


Alessanrdo - nie pytałem gdzie jeździsz. Poprosiłem tylko o opisanie co rozumiesz pod pojęciem prawdziwa Chorwacja.
Poz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 18:01

Venom555 napisał(a):Alessanrdo - nie pytałem gdzie jeździsz. Poprosiłem tylko o opisanie co rozumiesz pod pojęciem prawdziwa Chorwacja.

Wszystko co nie przypomina brzydotą takich miejscowości jak Marina czy Poljica :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.08.2012 18:54

alessandro1977 napisał(a):Wszystko co nie przypomina brzydotą takich miejscowości jak Marina czy Poljica :D

Zaraz takie mocne słowo :roll: po prostu miejsca ładne inaczej :wink:
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 02.08.2012 19:03

alessandro1977 napisał(a):Wszystko co nie przypomina brzydotą takich miejscowości jak Marina czy Poljica :D


No i już wypowiedziałeś się, obraziłeś parę osób, a teraz zakładaj temat "PRAWDZIWA CHORWACJA" i pisz zdrów.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.08.2012 19:31

infob napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Wszystko co nie przypomina brzydotą takich miejscowości jak Marina czy Poljica :D


No i już wypowiedziałeś się, obraziłeś parę osób, a teraz zakładaj temat "PRAWDZIWA CHORWACJA" i pisz zdrów.

infob wymień ich nicki i niech alessando przeprasza :D
"Prawdziwa Chorwacja" - już takie dyskusje są, np tym temacie :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 19:55

infob napisał(a):No i już wypowiedziałeś się, obraziłeś parę osób, a teraz zakładaj temat "PRAWDZIWA CHORWACJA" i pisz zdrów.

Przepraszam :oops: ...zapomniałem do tego zestawu jeszcze Ciovo dodać :wink:
PRAWDZIWA CHORWACJA - po co mam zakładać skoro Mariny w tym wątku nie będzie :wink: ...
Ostatnio edytowano 02.08.2012 19:59 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2012 19:56

pasażer napisał(a): wymień ich nicki i niech alessando przeprasza

I niech jeszcze napisze, w którym momencie obraziłem bo jakoś nie przypominam sobie abym to robił :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i .. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone