Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mapa szczególowa Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.05.2013 15:21

mysza73 napisał(a): Potter, przeca do Orebiča miałaś jechać 8O ,


Jadę, jadę ... Ale może tak na parę dni w okolicach "koścółka dla bardzo wierzących" bym se wpadła :mrgreen: .
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 31.05.2013 15:23

Potter napisał(a):Co prawda pytasz Myszowatą, ale ja wtrącę swoje 3 grosze - WARTO !
A na kiedy masz te 2+1 ? Bo jak byś rezygnował to może chętnie wezmę :lol: ...

.


Wszyscy wrzucajcie swoje 3 grosze...będzie mi miło :) im więcej tym lepiej. A rezerwację wstępną mam na przełomie lipca i sierpnia, ok 11dni.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.05.2013 15:28

lukasz22i napisał(a):
Potter napisał(a):Co prawda pytasz Myszowatą, ale ja wtrącę swoje 3 grosze - WARTO !
A na kiedy masz te 2+1 ? Bo jak byś rezygnował to może chętnie wezmę :lol: ...

.


Wszyscy wrzucajcie swoje 3 grosze...będzie mi miło :) im więcej tym lepiej. A rezerwację wstępną mam na przełomie lipca i sierpnia, ok 11dni.

Eeee, ... Nie pasuje :( . Od 15 sierpnia by się zdało :lol:
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 31.05.2013 22:23

lukasz22i napisał(a):...Wszyscy wrzucajcie swoje 3 grosze...będzie mi miło


Nie wiem czy wiesz, ale mieszkańcy-właściciele domów w Igrane nie zażywają na miejscu kąpieli w morzu a jeśli już to... na plaży za cyplem, tam gdzie jest hotel po prawej stronie. Nie pamiętam teraz jego nazwy (dobra poszukałem - Hotel Punta) - byłem w Igrane 2010 roku. Jeżdżą też do Żivogoste... dopóki nie wypytałem to też byłem mocno zdziwiony.

Powód jest taki, że na dnie morskim - dokładnie na plaży gdzie masz możliwość wynajęcia apartamentów ...jest ujście kanalizacji. Betonowa instalacja rur. Co wprawniejszy nos... podobno to nawet czuje - ja przyzwyczajony do Bałtyku nie wyłapałem tych niuansów.

ps.
Chcesz mieć jeszcze większy ból głowy? To ja Ci polecam wyjazd do Srima (Vodice).
Najlepsze nasze chorwackie wakacje spędziliśmy rok temu w tym właśnie miejscu. Wszędzie blisko, może trochę dalej do Dubrovnika jak z :) Igrane. W tym roku nie wiem gdzie sie zatrzymamy - pełen spontan.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 31.05.2013 22:36

dla "pocieszenia" :) taka sama instalacja ma ujście zaraz obok hotelu PUNTA - instalacje jak w większości miasteczek
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 01.06.2013 09:32

JokerSmile napisał(a):Nie wiem czy wiesz, ale mieszkańcy-właściciele domów w Igrane nie zażywają na miejscu kąpieli w morzu a jeśli już to... na plaży za cyplem, tam gdzie jest hotel po prawej stronie. Nie pamiętam teraz jego nazwy (dobra poszukałem - Hotel Punta) - byłem w Igrane 2010 roku. Jeżdżą też do Żivogoste... dopóki nie wypytałem to też byłem mocno zdziwiony.

Powód jest taki, że na dnie morskim - dokładnie na plaży gdzie masz możliwość wynajęcia apartamentów ...jest ujście kanalizacji. Betonowa instalacja rur. Co wprawniejszy nos... podobno to nawet czuje - ja przyzwyczajony do Bałtyku nie wyłapałem tych niuansów.


Byliśmy w 2012 roku z miejscówką dokładnie naprzeciwko miejskiej plaży i córka naszej gospodyni, która przyjechała do niej z dziećmi kąpała się w morzu dokładnie przy tej plaży :-) Nie jest chyba aż tak źle. My kilka razy skorzystaliśmy, ale generalnie wybieraliśmy okoliczne plaże nie ze względu na czystość wody, ale przede wszystkom ze względu na ciszę i spokój na dzikich plażach :-) Nadal uważam, że Igrane to piękne i ciche miejsce na odpoczynek wakacyjny.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 01.06.2013 13:39

JokerSmile napisał(a):
lukasz22i napisał(a):...Wszyscy wrzucajcie swoje 3 grosze...będzie mi miło


Nie wiem czy wiesz, ale mieszkańcy-właściciele domów w Igrane nie zażywają na miejscu kąpieli w morzu a jeśli już to... na plaży za cyplem, tam gdzie jest hotel po prawej stronie. Nie pamiętam teraz jego nazwy (dobra poszukałem - Hotel Punta) - byłem w Igrane 2010 roku. Jeżdżą też do Żivogoste... dopóki nie wypytałem to też byłem mocno zdziwiony.

Powód jest taki, że na dnie morskim - dokładnie na plaży gdzie masz możliwość wynajęcia apartamentów ...jest ujście kanalizacji. Betonowa instalacja rur. Co wprawniejszy nos... podobno to nawet czuje - ja przyzwyczajony do Bałtyku nie wyłapałem tych niuansów.

ps.
Chcesz mieć jeszcze większy ból głowy? To ja Ci polecam wyjazd do Srima (Vodice).
Najlepsze nasze chorwackie wakacje spędziliśmy rok temu w tym właśnie miejscu. Wszędzie blisko, może trochę dalej do Dubrovnika jak z :) Igrane. W tym roku nie wiem gdzie sie zatrzymamy - pełen spontan.


Kanalizacja nie brzmi zbyt zachęcająco ale zawsze pozostają plaże w okolicy?! Pytanie co ze świeżym powietrzem podczas wieczornych degustacji na balkonie :wink:
Srima? Może coś więcej....głowa już mnie boli :lol: ale zaczynam czytać i oglądać.
Do Dubrovnika się nie wybieram bo już byłem, cieszy to że do Srima jest zdecydowanie bliżej jak do Igrane.
Jilly
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jilly » 05.01.2014 17:22

Witam wszystkich miłośników Chorwacji :)

Czy ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się na temat atrakcyjności tej okolicy, którą pokazywał lukasz22i w tym poście? Jestem o krok od zarezerwowania apartamentu (muszę już tylko wpłacić zaliczkę) i nie ukrywam, że mina mi zrzedła, jak przeczytałam powyższą dyskusję. Czy kwestia tej kanalizacji to coś, co jest odczuwalne przez urlopowiczów?

To mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i nie chcę popełnić pomyłki już na starcie ;)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 05.01.2014 23:24

Witam.
W Igrane bylem 6 raz, w tym roku będę kolejny raz. Jeden tydzień w nowym miejscu a na jeden wracam do Igrane. O czymś to świadczy.
Jest kanalizacja burzowa, która wychodzi daleko w morze....jest również spływ potoku koło dzikiej plazy. To wszystko działa jak jest dużo wody podczas np.oberwania chmury. Lokalizacja o której piszesz jest bardzo dobra...bo jest blisko morza. Sam będę w dom obok - ap. KUMRIC W zasadzie każda lokalizacja jest dobra poza apartementami , które są położone w drodze od zjazdu z Jadranki. Tam po prostu jest daleko i to pod górę....albo z góry :D
Ostatnio edytowano 06.01.2014 01:19 przez binkowskig, łącznie edytowano 1 raz
Jilly
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jilly » 06.01.2014 01:16

Dzięki za odpowiedź :)

Zestresowana postami w tym wątku, znalazłam jeszcze wypowiedź w innym temacie, że w większości miejscowości jest ujście kanalizacja do morza, ale najgorzej jest właśnie w Igrane i jeszcze w jakiejś miejscowości, której nazwy teraz nie pomnę. Więc już nie bardzo wiedziałam co myśleć, a apartament wybrałam właśnie w miejscu opisywanym powyżej, które ma być niby najgorsze.

Ale może panika była niepotrzebna ;)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 06.01.2014 01:24

Ale może panika była niepotrzebna ;)[/quote]

NIE POTRZEBNA.
Zawsze możesz poświęcić do 10 minut i pójść na dzikie plaże w stronę Żivogośce, albo kilkanaście za HOTEL PUNTA. Oczywiście gdy plaża miejska nie spełni Twoich oczekiwań i to nie ze względu na kanalizacje ale np, ze względu na ilość ludzi.
adamonika
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamonika » 06.01.2014 01:34

Witam,
Rzadko zaglądam na forum ale podzielę się swoimi uwagami co do Igrane.
W zeszłym roku po raz 14 odwiedziłem HR i tym razem było to Igrane (apartament TOLJ http://www.igrane.com/tolj/ ) Co do apartamentu się nie wypowiadam, jednak w Igrane nie podobały mi się ceny w restauracjach. Miałem wrażenie, że właściciele knajpek zmówili się (nie jest ich tam aż tak dużo) i razem trzymali ceny wyższe niż np w Makarskiej. Najczęściej cena w Igrane za danie podawana była za same mięso czy też rybę, a frytki, surówka itp doliczano oddzielnie. W Makarskiej w restauracji na promenadzie wychodziło nam dużo taniej ze te same posiłki (Pleskavica, Cevapcici,...) niż w Igrane.

Pozdrawiam
adamonika
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.01.2014 13:43

Ja również już się wypowiadałam i zdanie swoje podtrzymuję :lol: .
Woda i plaże w Igranie są OK.
Jak znajdę to postaram się jutro wrzucić jakieś zdjęcia dzikiej plaży po prawej stronie parkingu.
My również urlop w ubiegłym roku spędziliśmy w nowym miejscu, ale na tydzień wróciliśmy do Igrane :papa: .
Jilly
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jilly » 06.01.2014 19:45

Dziękuję, Potter, czuję się nieco uspokojona :)
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 18.01.2014 18:26

Witam,my w Igrane byliśmy w 2012r i byliśmy bardzo zadowoleni.My chodziliśmy na plaże za hotelem lub na lewo od plaży miejskiej ,bo tam mieliśmy blisko z apartamentu i zawsze było mniej ludzi.Dlatego polecam bardzo :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mapa szczególowa Igrane - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone