Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mapa do oceny-wyjazd Wrocław

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 24.07.2012 10:22

bm_pl I Chyba tak zrobię. Kupowałeś może winiety na Czechy i austrię w PZMOT na Niskich Łąkach we Wrocławiu?
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 24.07.2012 11:51

ja winietę na Czechy kupię albo w PZMOt albo na comeon.pl, będę wyjeżdżał 8 września tak 17-18 jadąc przez Boboszów i jakoś nie zamierzam latać i się stresować że albo coś zamknięte albo że nie ma( tak 2 lata temu latałem od stacji do stacji i wkońcu całe Czechy bez winiety przejechałem)....na Austrię kupię na 1 stacji....no i oczywiście omijam słowenię jadąc na Mureck...
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 24.07.2012 13:47

Naprawdę nie ma czym się stresować z winietami - na Czechy w Zabrehu/Mohelnicach są zawsze na którejś stacji - jeżdżę od 10 lat i nigdy nie miałem problemu z winietami.

W Austrii na 1 OMV też są zawsze i kupują tam wszyscy ;).
kalemi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalemi » 24.07.2012 16:12

Cały objazd przez Ptuj ma koło 60 km także bardzo szybko się mija, a przy okazji można zwiedzić kilka wiosek słoweńskich, także jest ciekawiej niż na autostradzie :)
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 25.07.2012 22:02

hunter_jacek - nie miałem okazji,a co polecasz?

ja mam pytanie do kierowców z autkami na LPG, jadąc trasą Wrocław Makarska jak polecacie tankować? Wiem że w Mikulovie jest LPG ale co później? Zasięg butli ok 450km.

edit: znalazłem info ża na 'objeździe' w Ptuju jest.
(Witam!Czy ktoś może potwierdzić stacje z LPG na Słowenii w Ptuju?
BS PTUJ (I)
Address: ORMOŠKA CESTA 26B , PTUJ)
czy ktoś to potwierdza?
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 25.07.2012 23:12

bm_pl napisał(a):hunter_jacek - nie miałem okazji,a co polecasz?

ja mam pytanie do kierowców z autkami na LPG, jadąc trasą Wrocław Makarska jak polecacie tankować? Wiem że w Mikulovie jest LPG ale co później? Zasięg butli ok 450km.

edit: znalazłem info ża na 'objeździe' w Ptuju jest.
(Witam!Czy ktoś może potwierdzić stacje z LPG na Słowenii w Ptuju?
BS PTUJ (I)
Address: ORMOŠKA CESTA 26B , PTUJ)
czy ktoś to potwierdza?

Ktoś gdzieś tutaj, na forum, pisał właśnie o tej stacji.
Także raczej pewne.
450km?! Pozazdrościć :roll: Ja się wybieram z 300km zasięgiem.. To będzie dopiero częste tankowanie...
Jak zatankujesz przed granicą CZ-A, nie wystarczy do najbliższej stacji w Cro? Na Słowenii drogie LPG, nie warto. Już chyba lepiej na polskiej PB kawałek podjechać.
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 26.07.2012 07:27

w A drożej niż w SLO,z tego co się orientuje.
Tankuje we Wro, później w Mikulovie,a poźniej wypada mi gdzieś właśnie koniec SLO/początek Cro,ale raczej w Ptuju zaleje,trudno. Ważne że jest ta opcja.

poczytałem i mocno się zastanawiam czy nie kupić na miejscu tych viniet, zawsze to mniej zatrzymywania się,a trasa dość długa...
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 26.07.2012 09:13

bm_pl
Ja mam zasięg nas LPG - ok. 250km !!!! Tankuję w Mikulowie , potem w Austrii gdzieś przed Grazem, potem starczy mi chyba do pierwszej stacji w Cro, po objeździe płatnej drogi wSłoweni. :D
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 26.07.2012 09:34

hunter_jacek ok dzieki za info.jakoś damy radę ;D
jeszcze tylko 6 tygodni do wyjazdu ;p
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 26.07.2012 09:39

hunter_jacek napisał(a):bm_pl
Ja mam zasięg nas LPG - ok. 250km !!!! Tankuję w Mikulowie , potem w Austrii gdzieś przed Grazem, potem starczy mi chyba do pierwszej stacji w Cro, po objeździe płatnej drogi wSłoweni. :D
Musze Cie zmartwic z tym tankowaniem w Austrii oni nie maja gazu a jak maja to bardzo niewiele stacji wiec mozesz miec problem. Chyba ze cos sie zmienillo :)
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 26.07.2012 11:42

Chciałem zatankować w Austrii w Loipersdorf na stacji AGIP i niestety LPG brak (tzn. dystrybutor jest, gazu ni ma). Moje tankowania wypadły więc na: Kudowa, Mikulov, Ptuj (Petrol za rondem), Cro.
Dodam, że w Mikulovie lepiej samemu sobie nalać gazu (stacja Benzina) niż czekać aż ktoś podejdzie. W Ptuju też można samemu nalać.
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 26.07.2012 13:04

Spróbuję może zatankować przed Wiedniem parę litrów LPG, zawsze to parę km więcej przejadę.
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012
winety platne drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 26.07.2012 13:36

nie robcie sobie zmartwienia z winetami, winety bez problemu kupicie na kazdej stacji paliw a przerwa na kawe zawsze sie przyda :)
co do platnych drog to moim zdaniem nie warto ich omijac i jechac bocznymi.
zwlaszcza w sloweni, jadac autostrada i tunelami pokonuje sie srednio 130 km w ciagu godziny, omijajac platne tracisz na kretych gorskich drogach, wioskach itp. w godzine przejedziesz 60km i wieksze zuzycie paliwa. moim zdaniem nie kupujac winet jest to tylko pozorna oszczednosc pieniedzy i czasu.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: winety platne drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 26.07.2012 13:41

del_sol napisał(a):co do platnych drog to moim zdaniem nie warto ich omijac i jechac bocznymi.
zwlaszcza w sloweni,


a moim zdaniem warto :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: winety platne drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2012 13:47

del_sol napisał(a):nie robcie sobie zmartwienia z winetami, winety bez problemu kupicie na kazdej stacji paliw a przerwa na kawe zawsze sie przyda :)
co do platnych drog to moim zdaniem nie warto ich omijac i jechac bocznymi.
zwlaszcza w sloweni, jadac autostrada i tunelami pokonuje sie srednio 130 km w ciagu godziny, omijajac platne tracisz na kretych gorskich drogach, wioskach itp. w godzine przejedziesz 60km i wieksze zuzycie paliwa. moim zdaniem nie kupujac winet jest to tylko pozorna oszczednosc pieniedzy i czasu.


Jeśli jedziesz na Istrię lub to niema sensu jechać bocznymi drogami. Jeśli do Dalmacji to już taki sens jest.
Wszystko zależy od tego co kto lubi ;) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mapa do oceny-wyjazd Wrocław - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone