Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 23.01.2011 22:18

Jak się ma sprawa punktów karnych za granicą. Czy otrzymujac mandat np w Austrii otrzymam tylko kwote w do zapłaty punktów chyba nie dostane zgadza się? Tak mi sie wydaje ale pewien nie jestem dlatego piszę.

Niestety dziś zostałem "szczęśliwym" posiadaczem kolejnych 6pkt i na chwilę obecną mam ich 14 a pierwsze 8 punktów zredukuje mi sie dopiero w lipcu :(
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.01.2011 22:30

Za granicą punktów karnych nie otrzymujesz tylko pieniążki do zapłaty gotówką na miejscu. Tym niemniej kup sobie taką tabliczkę i uspokój jazdę żebyś do tego lipca dotrwał :wink:
Marcin2131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2131 » 23.01.2011 22:53

wojciechmw napisał(a):Niestety dziś zostałem "szczęśliwym" posiadaczem kolejnych 6pkt i na chwilę obecną mam ich 14 a pierwsze 8 punktów zredukuje mi sie dopiero w lipcu :(


Mnie obdarowali odwrotnie - 6 w sierpniu i 8 we wrześniu.

Co do wyjazdów, to 4 razy i czyste konto. W zeszłym roku za Brelą na szczęście uprzejmy pan z Niemiec uratował mój portfel. Spieszyło mu się bardziej niż mnie i akurat wyprzedził przed zakrętem z niespodzianką :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 24.01.2011 07:25

Mi też narazie jakoś sie udaje bez mandatu w Cro.Choć na banie z Wiednia do Grazu pogroziła mi policja ale na tym sie skonczyło :D
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 24.01.2011 10:22

z tą tabliczką to niezły pomysł, no nic trzeba teraz uważać i stosowac do obowiązujących ograniczeń prędkości...
Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.01.2011 10:47

Mnie przedwczoraj znikło 8 punktów z konta :D za to przejeżdżając przez Bośnię dwa razy mnie chcieli skasować raz skasowali 30 E :? a drugim razem nagrali mnie na kamerę i chcieli 52 E, ale się wyłgałem a miałem już ciepło jak zobaczyłem że zaczęli wypisywać papiery cyrlicą :devil: ale ze 20 minut mnie męczyli :D nie chcieli złotówek a miałem 200 zł to to samo co 50 E ;) O żadnych punktach nie było nawet mowy.

Hehehe Bośniacy nauczyli mnie poszanowania przepisów :devil:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 25.01.2011 00:05

Mnie dwa lata temu podczas powrotu z CRO zatrzymali na autostradzie na Słowenii, środek nocy, zerowy ruch, akurat wyjechałem z parkingu po małej czarnej, tempomat jak zwykle na 110km/h i po 3min sygnał...okazało sie że to teren zabudowany i jest ograniczenie do 90km/h, 100euro w plecy!!! :evil:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.01.2011 20:48

wojciechmw napisał(a):Jak się ma sprawa punktów karnych za granicą. Czy otrzymujac mandat np w Austrii otrzymam tylko kwote w do zapłaty punktów chyba nie dostane zgadza się? Tak mi sie wydaje ale pewien nie jestem dlatego piszę.

Niestety dziś zostałem "szczęśliwym" posiadaczem kolejnych 6pkt i na chwilę obecną mam ich 14 a pierwsze 8 punktów zredukuje mi sie dopiero w lipcu :(
Dla kierowcy z rocznym stażem jest możliwość redukcji 6pkt raz na pół roku.Wystarczy zgłosić się do WORD na stosowne szkolenie(płatne lecz bez egzaminu)Jeśli wejdzie ustawa o kierujących pojazdami czeka nas w mała rewolucja tzn.znikną egzaminy a zastąpią je kosztowne szkolenia właśnie w WORDach :roll:
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 30.01.2011 13:17

Mandat w Budapeszcie, sierpień 2010

start: 250 euro x 3 samochody
po negocjacjach: 3 x 70 euro
po dalszych negocjacjach: 1x70 euro, mandat kredytowy- oczywiście zapłaciłem po powrcie do domu
bez punktów
aha,mandat za wjazd w strefę tylko dla taxi i autobusów w centrum Budapesztu :)
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 30.01.2011 14:56

lukasz22i napisał(a):Mnie dwa lata temu podczas powrotu z CRO zatrzymali na autostradzie na Słowenii, środek nocy, zerowy ruch, akurat wyjechałem z parkingu po małej czarnej, tempomat jak zwykle na 110km/h i po 3min sygnał...okazało sie że to teren zabudowany i jest ograniczenie do 90km/h, 100euro w plecy!!! :evil:


No ładnie. Teren zabudowany na autostradzie :lool:
I pewnie było jeszcze przejście dla pieszych
:oczko_usmiech:

CYTAT

Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
Halo, tu ;Brzoza, tu ;Brzoza;! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... ;Matka siedzi z tyłu! Tak powiedział!
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 30.01.2011 15:22

Może kolega nie zauważył,że to nie autostrada.art.2 kodeksu drogowego się kłania plus znaki drogowe :wink:Nigdzie w europie w obszarze zabudowanym nie występuje 90km/h z wyjątkiem kiedy by to zostało wprowadzone znakiem drogowym dotyczy wówczas motocykli i samochodów o dmc do 3,5t :lol:
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 31.01.2011 20:53

[quote="anubis2423"]Mi też narazie jakoś sie udaje bez mandatu w Cro.Choć na banie z Wiednia do Grazu pogroziła mi policja ale na tym sie skonczyło :D[/quote

No nie zawsze na tym się kończy, w czasie jazdy do Cro w 2010r. znajomi jadący za mną zarobili we Wiedniu zdjęcie i przed Gwiazdką przysłali im prezent -100 euro mandacik więc to taka niespodzianka po czasie...
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 02.02.2011 11:19

Ja nie płacę mandatów. Ja je zjadam :twisted:
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 02.02.2011 12:53

zonatyfacet1 napisał(a):Ja nie płacę mandatów. Ja je zjadam :twisted:


Smacznego, oby tylko nie było po tym perturbacji z żołądkiem......
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Mandat z Wiednia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 05.02.2011 21:21

Do mnie przyszedł w styczniu (listem poleconym)mandat z policji w Wiedniu Podobno jechałem 110 na ograniczeniu do 80.Werdykt 80euro.Tak było napisane ale zdjęć z fotoradaru nie raczyli dołączyć.Może bym to zapłacił dla świętego spokoju przy ewentualnej kontroli w Austrii,ale pan policjant zapomniał wpisać nr.konta i banku do którego mam to wpłacić.Nie będę jechał do Wiednia żeby zapłacić mandat.Olałem to.Mandat przedawnia się po roku od doręczenia(informacja ze strony policji austryjackiej) więc w tym roku trzeba jechać przez Węgry mimo że wolę trasę przez Austrię.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone