Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010
Mandat za parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.05.2011 18:36

W ubiegłym roku po wjeździe na Chorwację i po obiedzie, w miejscowości chyba CAKOVAC znalazłem na szybie mojego autka mandat za parkowanie bez opłaty w wysokości 60 kun. Kwota jakaś niewielka, ale oczywiście z powodu lenistwa nie zapłaciłem go. Teraz znowu wybieram się na ukochaną Chorwację...i zastanawiam się czy z powodu wymienionego "lenistwa" będą jakieś z tamtego zdarzenia konsekwencje??
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.05.2011 18:46

W PL tez byś z lenistwa nie zapłacił?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.05.2011 19:27

VONPLES napisał(a):W ubiegłym roku po wjeździe na Chorwację i po obiedzie, w miejscowości chyba CAKOVAC znalazłem na szybie mojego autka mandat za parkowanie bez opłaty w wysokości 60 kun. Kwota jakaś niewielka, ale oczywiście z powodu lenistwa nie zapłaciłem go. Teraz znowu wybieram się na ukochaną Chorwację...i zastanawiam się czy z powodu wymienionego "lenistwa" będą jakieś z tamtego zdarzenia konsekwencje??

Płatność na granicy plus opłaty administracyjne.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.05.2011 20:12

a opłaty administracyjne, to ...?????
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.05.2011 20:18

VONPLES napisał(a):a opłaty administracyjne, to ...?????


Koszty holowania samochodu,wyżywienia dla całej rodziny w miejscu odosobnienia i takie tam...
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 26.05.2011 20:19

VONPLES napisał(a):a opłaty administracyjne, to ...?????

to opłaty administracyjne pisz do ambasady
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.05.2011 20:32

a jeśli jestem...ambasadorem??
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.05.2011 20:51

VONPLES napisał(a):a jeśli jestem...ambasadorem??

ambasador nic nie płaci! immunitet i lektyka czeka...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2011 22:30

znajomy popełnił ten błąd co Ty, też nie zapłacił mandatu za złe parkowanie (z Dubrownika) i przy następnym wjeździe do Cro, zatrzymali go na granicy, nic nie mówiąc o co chodzi kazali zjechać na bok, przetrzepali auto, (zabrali mu cały wurst na 3 tygodnie wczasów). Dokumenty sprawdzali chyba z 25 minut, na każde pytanie po angielsku odpowiadali po swojemu, więc ni w ząb nie kumał o co chodzi. zanim się dowiedział o co chodzi i ile go to będzie kosztować zeszło się 2 godziny...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.05.2011 22:42

VONPLES napisał(a):W ubiegłym roku po wjeździe na Chorwację i po obiedzie, w miejscowości chyba CAKOVAC znalazłem na szybie mojego autka mandat za parkowanie bez opłaty w wysokości 60 kun...

Może to dlatego, że najechałeś na ich Kraj :?: . Zamiast wjechać do niego. :coool:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2011 06:59

mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.05.2011 07:05

moze to pomoze

znajomy popełnił ten błąd co Ty, też nie zapłacił mandatu za złe parkowanie (z Dubrownika) i przy następnym wjeździe do Cro, zatrzymali go na granicy, nic nie mówiąc o co chodzi kazali zjechać na bok, przetrzepali auto, (zabrali mu cały wurst na 3 tygodnie wczasów). Dokumenty sprawdzali chyba z 25 minut, na każde pytanie po angielsku odpowiadali po swojemu, więc ni w ząb nie kumał o co chodzi. zanim się dowiedział o co chodzi i ile go to będzie kosztować zeszło się 2 godziny...


Myślę, że powodem tej procedury nie jest kara za parkowanie :?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 27.05.2011 08:56

Dzięki za informację, od razu mi lepiej!!! Pozdrawiam!
Robson36
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 08.05.2011
Mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robson36 » 27.05.2011 10:10

Najlepiej telefon teraz do ambasady wytłumacz o co chodzi a oni dalej Cię po kierują jedno jest pewne stracisz tylko trochę złotówek a zaoszczędzisz sobie stresu i swojej rodzinie bo przecież jedziecie odpocząć :) pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27.05.2011 11:46 przez Robson36, łącznie edytowano 1 raz
explode
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) explode » 27.05.2011 10:21

"Parkowanie bez opłat" jest czymś innym niż "nieprawidłowe parkowanie". Co prawda nie orientuję się jakie niuanse prawne panują w Cro ale w Polsce nie poniósłbyś żadnej odpowiedzialności przy kolejnej wizycie. Spowodowane to jest tym, że w Polsce opłaty za parkowanie pobierane są przez służby wyznaczone przez wojewodę/prezydenta miasta/starostę i nie są to służby "specjalne" które posiadają ujednolicony system danych. Oczywiście przedstawiciel takiej służby może wnieść wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia np na policję i wtedy policja rozpoczyna swoje procedury. Jednak mimo ich wszczęcia nie ma możliwości aby poinformować SG aby na granicy (w razie przyjazdu do kraju) rozliczyły delikwenta. Zwłaszcza, że wykroczenie od chwili ujawnienia jest ścigane rok czasu w PL.

Osobiście wątpię aby cokolwiek niemiłego Cię spotkało ale nie wykluczam, że Cro jest bardziej skrupulatna w tej sprawie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone