Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2015 16:58

O...jakieś dzieciątko na forum się pojawiło...
adaskowalski
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaskowalski » 30.08.2015 16:55

Kochani, potrzebuje pomocy, mam wlasnie takie mandaty kredytowe do zaplaty.
Jest ich troche na dosyc znaczna sume i czy beda mi pisac do Polski o zaplate?

Prosze o pomoc, bo moge sie wrocic jeszcze do Cro i oplacic na poczcie.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 30.08.2015 18:13

Nie wiem ile w tym prawdy i nie chce pisac bzdur ale ludzie powiadają, ze takie nieopłacone mandaty są wprowadzane w system i jest opcja, ze można mieć pecha na granicy i przy wjeździe lub wyjeździe może być kuku. Akurat sam w to nie daje wiary.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.08.2015 18:44

Wiele razy pisane.
Np. Włochy trzymają w systemie 10 lat.
W Niemczech zatrzymali Stokłosę przy rutynowej kontroli.
Obecnie technika jest taka, że kontrolę robią Tobie w trakcie jazdy. Czytają nr, wklepują do sytemu i jesteś pozamiatany.
Chyba, że zmienisz nr rej. auta.
adaskowalski
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaskowalski » 30.08.2015 21:10

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.

Jeżeli dobrze rozumiem, mam się tym nie przejmować jeśli wyjadę z Chorwacji?
I nie ściągają z turystów jak uda im się opuścić kraj poprzez jakieś dziwne firmy windykacyjne?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 22:03

adaskowalski napisał(a):
Jeżeli dobrze rozumiem, mam się tym nie przejmować jeśli wyjadę z Chorwacji?
I nie ściągają z turystów jak uda im się opuścić kraj poprzez jakieś dziwne firmy windykacyjne?



No, moim zdaniem jest coś zupełnie innego :?

Skoro policja austriacka ściąga bez problemu swoje mandaty z Polski, to ściągnięcie w Polsce mandatów chorwackich nie będzie żadnym problemem :roll:

Twój wybór
Jak komuś się będzie chciało, to wewnątrz UE każdy mandat jest do ściągnięcia, z odsetkami 8)
Jak komuś to się będzie chciało. :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.08.2015 07:59

Lednice napisał(a):No, moim zdaniem jest coś zupełnie innego :?

Skoro policja austriacka ściąga bez problemu swoje mandaty z Polski, to ściągnięcie w Polsce mandatów chorwackich nie będzie żadnym problemem :roll:

Twój wybór
Jak komuś się będzie chciało, to wewnątrz UE każdy mandat jest do ściągnięcia, z odsetkami 8)
Jak komuś to się będzie chciało. :wink:


No toś mu doradził, teraz będzie nadzieja, że się nie będzie nikomu chciało ;)

Zapłać człowieku ten mandat i miej święty spokój tu i na granicy :)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 31.08.2015 08:08

lew napisał(a):......generalnie Chorwaci walą mandaty albo zabierają "pajakami" tylko polskie samochody; wielokrotnie widziałem wyciąganie polskich samochodów ze środka szpaleru stojącego na zakazie; w jednym przypadku uszkodzili nawet jakiś niemiecki przy okazji, bo trudno było wyjąć tego polskiego


ahh znowu nasz Narod wybrany poniewieraja, ilez my sie wycierpimy

a nie wpadla mysl ze polskie dostaja mandaty bo polskie kierwocy nie placily? jak widac w tym watku to sie zdarza a potem kombinacja placic czy nie placic
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 31.08.2015 23:18

......inteligentny inaczej mógłby tak pomyśleć, ale jak opisywałem mandaty były wypisywane tylko polskim samochodom, choć
w rządku na zakazie parkowania stało wiele innych aut, a swoistym kuriozum, było wyciąganie z olbrzymimi problemami tego polskiego auta ze środka, przecież można było zabierać zgodnie z kolejnością, ale przecież, to nie o to chodzi i tu rozumiem Chorwatów; u nas decydenci tego jakoś pojąć nie chcą
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.07.2016 09:46

Uwielbiam te krystaliczne dusze co nawet robaczka w życiu nie zabiły.
Zdarza się nie zapłacić za parkowanie i nie ważne są przyczyny zaniedbania.
Zauważyłem, że odpowiadanie na temat na forach jest dość rzadkie.
90% odpowiedzi jest nie na temat.
Zajrzałem tutaj bo mnie spotkała nieprzyjemność otrzymania mandatu.
Mandat już zapłacony i nawet się nie zastanawiałem czy nie płacić.

Ale z czystej ciekawości mam pytanie i proszę o odpowiedź na temat.
Jakie narzędzia mają służby miejskie do ściągnięcia takiej należności jeżeli padło na turystę z zagranicy, a mandat (w sumie to nawet nie mandat tylko dobowa opłata) był wsadzony za wycieraczkę ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2016 19:57

kaeres napisał(a):Jakie narzędzia mają służby miejskie do ściągnięcia takiej należności jeżeli padło na turystę z zagranicy, a mandat (w sumie to nawet nie mandat tylko dobowa opłata) był wsadzony za wycieraczkę ?


Z tego, co dowiedziałam się (dostaliśmy mandat z Niemiec) to w przypadku nie zapłacenia tego niemieckiego to w przypadku zwykłej kontroli mogą zatrzymać prawko osobie, która nie zapłaciła mandatu lub dowód rejestr. wraz z odholowaniem pojazdu.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.07.2016 23:16

Zależy kto wystawił mandat. Jeżeli policja to może być problem, jeśli służby miejskie, to nie ma możliwości ściągnięcia należności z zagranicy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2016 04:51

Tak jak wspomniałem to nie był mandat.
W Rogoźnicy parkingowy (w imieniu firmy Skovacin - bo ta się zajmuje parkingami w tym mieście) wystawia ticket całodobowy z druczkiem do zapłaty.
Ja byłem bezpośrednio u nich zapłacić.

PS. było coś o polskich tablicach. Bylem świadkiem jak sprawdzał DE i szukał biletu z każdej strony gdzie się dało. Nie znalazł i podszedł dalej. Podszedł do PL i od razu zaczął drukować gdy nie znalazł za szybą biletu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 24.07.2016 07:26

kaeres napisał(a):Tak jak wspomniałem to nie był mandat.
W Rogoźnicy parkingowy (w imieniu firmy Skovacin - bo ta się zajmuje parkingami w tym mieście) wystawia ticket całodobowy z druczkiem do zapłaty.
Ja byłem bezpośrednio u nich zapłacić.

PS. było coś o polskich tablicach. Bylem świadkiem jak sprawdzał DE i szukał biletu z każdej strony gdzie się dało. Nie znalazł i podszedł dalej. Podszedł do PL i od razu zaczął drukować gdy nie znalazł za szybą biletu.

Dwa tygodnie temu w Tribunj ktoś wsadził mi za wycieraczkę mandat na jakąś śmieszną kwotę,druk wypisany ręcznie bez pieczątki,najlepsze jest to że na podszybiu leżał kwit inwalidzki uprawniający do darmowego parkowania a taki h.j wystawia mandat,więc zrobiłem zdjęcie przedniej szyby na którym jest widoczny mandat łącznie z uprawnieniem do darmowego parkowania i oczywiście mandat poszedł do kosza.
rosa.arkadiusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rosa.arkadiusz » 09.08.2016 17:13

greenrs napisał(a):Zależy kto wystawił mandat. Jeżeli policja to może być problem, jeśli służby miejskie, to nie ma możliwości ściągnięcia należności z zagranicy.

Miałem taka sytuacje w Baska Voda, mieliśmy stanac na chwile przy plazy przy powrocie do PL, wracamy, patrze a za szyba kwitek/mandat (chyba 160 kun) za brak opłaty parkingowej. Rozejzalem sie za parkingowym, poleciałem do niego i mowie mu po ang, stary my tylko na chwile :P nie da sie z tym cos zrobic? on stanowczo nie i że moge zaplacic albo u niego albo w najblizszym banku, spuściłem głowę :( i na odchodne spytał mnie: z Polski ? ten mandat tam nie doleci, możesz jechac ale pamietaj, nie słyszales tego ode mnie :P:P:P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone