Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2011 14:47

Bocian, a Ty płacisz za parkingi i zawartość koszyka w samoobsługowym :?: ...czy dajesz w długą :?: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.07.2011 15:09

slapol napisał(a):Bocian, a Ty płacisz za parkingi i zawartość koszyka w samoobsługowym :?: ...czy dajesz w długą :?: :lol:

W życiu nie płaciłem za parking bo zawsze staje na kopercie dla niepełnosprawnych, tam nie ganiają, i nie kupuje nic w sklepach bo wszystko mam z domu, ziemniaki, wodę , piwo, 32 metry srajtaśmy... no ogólnie wsio :) Nic nie jem w knajpach bo to badziewie, lody są z proszku, wino to ocet, poza tym wszędzie kradną i oszukują... I nikt mnie tam na tym Pleljeszaku czy jak to się nazywa, w bambuko nie zrobi, kolego... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2011 16:47

Tak właśnie myślałem...to może zacznij sobie jeździć na urlop do Montenegro co :?: ....przynajmniej nie będziesz nam w Crolandii obciachu robił (oczywiście mówię o parkowaniu, bo PL-owe kartofle możesz spoko wpieprzać i popijać Żywcem - nic mi do tego). :roll:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 21.07.2011 17:52

Znajomi wybrali się na wycieczkę do Splitu, a tam spotkała ich
ogromna niespodzianka.
Ich samochód został odcholowany na policyjny parking nie ze względu
na to, że nie zapłacili za parkowanie, ale za to, że samochód stał mniej
niż 1 metr od betonowego słupka przy chodniku. Policja na pytanie za co
mandat 300 kun, stwierdziła, że musi być miejsce żeby można było
swobodnie przejść. Ja bym na to poprostu nie wpadła....na taki pomysł.
No trzeba sobie jakoś radzić.... tak więc uważajcie na słupki.
Pozdrawiam aga.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 22.07.2011 06:46

Cóż. To nic nowego. My też mamy taki przepis, który mówi, że parkując na chodniku należy pozostawić tyle miejsca aby nie utrudniać przejścia dla pieszych jednak nie mniej niż 1,5 m. Sam widziałem jak bezmyślnym kierowcom nasza Policja wlepiała sztraf.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2011 07:58

slapol napisał(a):Tak właśnie myślałem...to może zacznij sobie jeździć na urlop do Montenegro co :?: ....przynajmniej nie będziesz nam w Crolandii obciachu robił (oczywiście mówię o parkowaniu, bo PL-owe kartofle możesz spoko wpieprzać i popijać Żywcem - nic mi do tego). :roll:

Żywca nie pijam bo niedobry, poza tym mam w Tesco, Volta po 1,99 za puszkę. I puszeczkę też później łatwiej zgnieść i miedzy skałki wcisnąć...
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 22.07.2011 08:27

agniecha0103 napisał(a):Znajomi wybrali się na wycieczkę do Splitu, a tam spotkała ich
ogromna niespodzianka.
Ich samochód został odcholowany na policyjny parking nie ze względu
na to, że nie zapłacili za parkowanie, ale za to, że samochód stał mniej
niż 1 metr od betonowego słupka przy chodniku. Policja na pytanie za co
mandat 300 kun, stwierdziła, że musi być miejsce żeby można było
swobodnie przejść. Ja bym na to poprostu nie wpadła....na taki pomysł.
No trzeba sobie jakoś radzić.... tak więc uważajcie na słupki.
Pozdrawiam aga.


Bardzo mnie to cieszy, że dostali ten mandat, zacznął myśleć :) A Ty wpadniesz na to, jak będziesz miała małe dziecko i będziesz musiała przejść z wózkiem. Wtedy odkryjesz pomysłowość kierowców, zobaczysz jakie są utrudnienia i docenisz starania splickich policjantów :)

Nie wspomnę już o utrudnieniach dla osób na wózkach...
wkoszyk
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkoszyk » 24.07.2011 17:22

do wykasowania :)
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 28.07.2011 12:42

a ja dostalam w Zagrzebiu mandat za nie oplacenie parkingu chociaz go oplacilam tylko dwie minuty po tym jak pan wystawil mandat, nie zdazylam dobiec do niego i juz nic nie mogl zrobic ale udalysmy sie do ichniejszej strazy miejskiej wytlumaczylysmy ze musialysmy rozmienic pieniadze bo to pierwszy dzien w Chorwacji i nam anulowali, wiec idzie sie dogadac:)
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 26.10.2011 09:29

jak zawsze miło i dowcipnie :( i jak zawsze kilku kryształowych gadajacych o wstydzie obciachu itp. :(
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 26.10.2011 09:41

oj tam, oj tam. Zaraz "kryształowych".
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 28.10.2011 09:34

Czegoś tu nie rozumiem. jeśli ktoś na tym forum powie,że nie podoba mu sie "robienie wiochy" w Chorwacji,to zaraz przypina mu sie łatki "kryształwy,idealista itd.. .
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 28.10.2011 09:40

Kiedy opisałem (bez nazwy firmy) zachowanie rodaków w tym roku ,zaraz zabaczyłem ---ZMIEŃ ,. Czy naprawdę normą ma być na plaży ----fajka w pysku ,browar w ręce,wstęp przez dziurę w płocie itd...
pawkg
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawkg » 13.12.2011 07:56

Witam. Mam takie pytanie. W Rogoźnicy (ale pewnie nie tylko) stoi taki znak. Jak powinienem się zachować, co zrobić aby zaparkować zgodnie z prawem (zapłacić za miejsce)? Obrazek Dodam, że nie widziałem tam żadnej osoby, która by sprzedawała bilety.
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 13.12.2011 12:22

Z postój płaci się poprzez SMS. A Kontrolerzy chodzą i na bieżąco sprawdzają w systemie, czy samochód o danych nr rejestracyjnym widnieje w ewidencji jako aktualnie opłacony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone