Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czornyangel
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2018
Parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) czornyangel » 21.07.2018 18:04

Witam dostałem za szyba bilecik z nr rejestracyjnym
Do oplaty 80 kun płacić czy nie?dzis wyjeżdżam jest godzina ze nawet nie wiadomo gdzis udać sie by zapłacić ow mandat czy macie podobne ??przedawnia sie to jakos??miejscowosc murter

Dzięki
Łukasz12345
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz12345 » 27.07.2018 20:41

Dzidek_S napisał(a):
AB17FFA5-2216-48E9-9375-CE63FBB2F9F3.jpeg
Witam
Dzisiaj za wycieraczka znalazłem „mandat” 300 kn za parkowanie w sposób utrudniający ruch pieszym itd na poboczu drogi gdzie w rządku stało serki aut. Na druczku napisane jest ze jeżeli zapłacę w przeciągu 3 dni wtedy tylko polowe tej kwoty. Takie same druczki znajdowały się za wycieraczkami aut tylko na obcych nr rejestracyjnych. Zastanawiam się czy nie jest to jakaś ściema na wyłudzenie szybkiej kasy ??? Na druczku brak tłumaczenia, brak adresu telefonu meila służb które to wystawiały itd. W załączeniu zdjęcie.


Cześć,

ja dzisiaj dostałem taki sam mandat, ale z Trogiru i w identycznych okolicznościach. Mandaty były wystawione tylko na samochodach z obcą rejestracją. Nie było żadnedo znaku zakazu i strefy płatnego parkowania. Dodatkowo samochód był zaparkowany na poboczu. Brak jakiegokolwiek chodnika. Czy starłeś sie odwolać od tego mandaut czy go opłacileś ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2018 21:04

Dzidek_S napisał(a): Na druczku napisane jest ze jeżeli zapłacę w przeciągu 3 dni wtedy tylko polowe tej kwoty.

W życiu nie słyszałem o takiej "promocji".
Mandat jest w określonej kwocie i w tej kwestii nie ma żadnych ustępstw.
Jeżeli popełniłeś wykroczenie za 300 HRK (przykład) to masz zapłacić 300 i tyle w temacie.

Olej to po prostu.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 27.07.2018 21:34

Łukasz12345 napisał(a):
Dzidek_S napisał(a):
AB17FFA5-2216-48E9-9375-CE63FBB2F9F3.jpeg
Witam
Dzisiaj za wycieraczka znalazłem „mandat” 300 kn za parkowanie w sposób utrudniający ruch pieszym itd na poboczu drogi gdzie w rządku stało serki aut. Na druczku napisane jest ze jeżeli zapłacę w przeciągu 3 dni wtedy tylko polowe tej kwoty. Takie same druczki znajdowały się za wycieraczkami aut tylko na obcych nr rejestracyjnych. Zastanawiam się czy nie jest to jakaś ściema na wyłudzenie szybkiej kasy ??? Na druczku brak tłumaczenia, brak adresu telefonu meila służb które to wystawiały itd. W załączeniu zdjęcie.


Cześć,

ja dzisiaj dostałem taki sam mandat, ale z Trogiru i w identycznych okolicznościach. Mandaty były wystawione tylko na samochodach z obcą rejestracją. Nie było żadnedo znaku zakazu i strefy płatnego parkowania. Dodatkowo samochód był zaparkowany na poboczu. Brak jakiegokolwiek chodnika. Czy starłeś sie odwolać od tego mandaut czy go opłacileś ?

a może stanąłeś blisko skrzyżowania, na krawędzi jezdni itp.?? gdzie było przejście dla pieszych. myślę, że to raczej nie wyłudzenie (zresztą wygooglaj numer konta). A co do promocji, to spotkałem się z tymi praktykami od ichniejszej straży miejskiej. I ciesz się, ze nie odholowali Ci auta bo doszłoby kilka stówek.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 27.07.2018 22:00

Nie płaćcie tych mandatów zza szyby a w szczególności z Trogiru. Od tego roku zaczęli kombinować z wkładkami za szybę. To ta sama firma, która zabiera auta na lawetę a nie ma nic wspólnego z Policją.
Wywalić to do kosza. Nic nie zrobią bo nie mają mocy prawnej i jadą na tym procederze na partyzantkę.
Bazują w temacie "zapłaci i zapomni" a zapłata równa się z przyznaniem do winy.
Pzdr.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 27.07.2018 22:17

Venom555 napisał(a):Nie płaćcie tych mandatów zza szyby a w szczególności z Trogiru. Od tego roku zaczęli kombinować z wkładkami za szybę. To ta sama firma, która zabiera auta na lawetę a nie ma nic wspólnego z Policją.
Wywalić to do kosza. Nic nie zrobią bo nie mają mocy prawnej i jadą na tym procederze na partyzantkę.
Bazują w temacie "zapłaci i zapomni" a zapłata równa się z przyznaniem do winy.
Pzdr.

A jak odzyskać auto, które zostało odholowane na parking?
Gdybyś mógł podaj sposób postępowania.
Łukasz12345
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz12345 » 28.07.2018 07:30

Pojechałem na policje z tym mandatem i jak zwykle chorwacka policja nic nie chce miec z tym wspólnego "to nie oni". Jedynie co, to policjant potwierdził, że ten mandat jest prawdziwy i wystawiony przez miasto oraz że tam nie ma zakazu zatrzymywania, ale mandat jest wystawiony z powodu utrudnienia organizacji ruchu - cokolwiek to znaczy !!! Co do wyjaśnień to powiedział, że należy się kontaktować z ich urzedem miasta.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 28.07.2018 19:46

klopot napisał(a):A jak odzyskać auto, które zostało odholowane na parking?


Pisałem o tym. Nie wiem w jakim temacie - podzieliłem sie swoimi spostrzeżeniami.
W tym roku cisza w temacie. Interes był zamknięty. W budce nie było nikogo. Parking pusty.
Idą z postępem czasu-po co mają się użerać z klientami jak w w/w sposób można więcej kasy wyciągnąć a ludzi przestraszonych czy niedoinformowanych nie brakuje. Płacą bo gdzie mają niby iśc z reklamacją ? Jak ktos napisał - Policja nie ma z tym nic wspólnego. Umywają ręce.
Czyli nie jest to wciągane w system graniczny a co za tym idzie można ich olać. Po prostu nie cierpię cwaniactwa.
Moov
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moov » 28.07.2018 21:24

Witajcie,

dzisiaj w nocy wróciłem z Chorwacji z Crikvenicy, wczoraj - w piątek na pożegnanie dostałem coś jakby mandat za złe parkowanie. Wystawiony nie przez policję tylko coś z nimi współpracującego "Upravni odjel za komunalni sustav". Na początku ulicy na której stało moje auto zaczynali już odholowywać auta z tymi papierkami za szybą. Szczerze mówiąc trochę mnie to zirytowało bo mandat jest za utrudnianie ruchu a auto stało tam codziennie przez cały mój pobyt i w całości na chodniku jak wszystkie inne auta po obu stronach ulicy a tylko po jednej wystawili mandaty.
Papierek nosi nazwę "Obavijest o pocinjenom prekršaju broj 0xxxxx" wystawiony na kwotę 150kn i o ile wyjeżdżając miałem w planach to opłacić to po przeczytaniu waszych wpisów zaczynam mieć wątpliwości.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 28.07.2018 23:33

Policja nie ma z tym nic wspolnego.

Opisze na przykladzie Swinoujscia. Urzad miasta wyznacza strefe platnego parkowania i robi przetarg na znalezienie firmy ktora zajmie sie montazem parkometrow i bedzie dbala o wypisywanie mandatow.

To nic nadzwyczajnego ze dostajecie mandaty od firm "trzecich", to tylko posrednicy.
Pomijam fakt ze ci "posrednicy" sa nadgorliwi i dowalaja mandaty kazdemu komu moga za przyslowiowe "byle gowno".
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.07.2018 08:41

a ktoś z Was pytał Chorwatów (właścicieli apartamentów czy campingów) co to sa z wezwania (bo to nie mandaty) i czy płacić, nie płacić? Przecież oni najlepiej wiedzą i doradza co to jest i jak postępować.
Moov
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moov » 29.07.2018 10:00

Ja nie dostałem za tego mandatu za parkowanie w strefie bez ważnego biletu, tam nie było obowiązku kupowania bilecików.
Pytałem właściciela domu u którego mieszkałem, to on powiedział mi że to nie jest z policji tylko od służb miejskich, ale że to prawie to samo. Sam do końca nie rozumiał za co ten mandat, radził żeby zapłacić, powiedział że dopóki Chorwacja nie była w UE to można to było wyrzucić do kosza ale że teraz lepiej zapłacić bo i w sumie nie wiedział czemu.
Mówił że trzeba do banku albo na pocztę w Chorwacji jechać zapłacić bo nie wie czy na policji się da.
Generalnie ja byłem już spakowany i wyjeżdzałem a że winiety kończyły mi się z końcem dnia to się spieszyłem, podjechałem na policję ale tam były w kolejce 3 osoby i nie mogłem czekać.
Chciałem przelać to kwotę ale nie mogę zrobić przelewu w kunach (kn) :) może w euro ale wg. jakiego kursu i ile :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2018 09:05

zablo napisał(a):a ktoś z Was pytał Chorwatów (właścicieli apartamentów czy campingów) co to sa z wezwania (bo to nie mandaty) i czy płacić, nie płacić? Przecież oni najlepiej wiedzą i doradza co to jest i jak postępować.


To jest wezwanie do zapłaty za nie opłacony postój w strefie płatnego parkowania - analogicznie, podobny dostaniesz np. w Katowicach gdy nie zapłacisz za parking. W Krku przy plaży Porporela łaził parkingowy, który sprawdzał opłaty a jak ktoś nie miał świstka za szybą, na szybciora drukował z terminala takie wezwanie.

Nie wiem, jak jest ze sciagalnoscia takich rzeczy ale pewnie to nic trudnego...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2018 07:37

Mnie się wydaje, że mówimy tutaj o mandatach za parkowanie w niedozwolonych miejscach, a nie nieopłaconych parkingach.
Przynajmniej @zablo o tym pisze.
I sądzę, że owszem, dla takiej firemki zajmującej się tym w danym mieście (wkładaniem za szyby tych druczków) to jest akcja niemożliwa aby ściągać należność za takie "mandaty" od zagranicznych turystów.
Skorpion
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skorpion » 14.08.2018 15:31

Też dostałem mandat za parkowanie utrudniające jakiś ruch w Trogirze na 300kn od miasta. Sytuacja dziwna bo nie bylo tam zadnego zakazu skrzyżowania przejścia dla pierwszych.
Samochod stal na poboczu drogi poza droga. I jest ta informacja o 3 dniowej znizce o 50 %. I teraz dylemat płacić czy nie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone