Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.09.2016 21:53

czasem po prostu nie ma co kombinować, tylko postawić na "tańszym" płatnym i mieć spokój, takiej jest moje podejście;
Sol-Wagon napisał(a):ani parkomatu, ani biletowego...fakt..."coś" pisało parking zone 4...aut było mnóstwo

podobną sytuację miałem w Hallstatt, dość szybko się zwinęliśmy, co by nas nam samochodu nie zwinęli
el_guapo
Cromaniak
Re: Mandat z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 04.12.2016 11:41

Sol-Wagon napisał(a):
el_guapo napisał(a):Też dostałem mandat za rzekome złe parkowanie - 300kn od miasta Trogir.
Zastanawiam się nad zapłaceniem bo parkowałem tu:
https://goo.gl/maps/DkD6f6UPoe22
jak ta czerwona Skoda.

Nie ma znaku "zakaz parkowania", nie ma chodnika, auta nie stoją na jezdni, a z tłumaczenia mandatu wynika, że jest za: utrudnianie ruchu aut lub pieszych.

dostałeś kwitek (paragon) na miejscu, czy przyszedł pocztą?

Kwiatek za co i blankiet wpłaty
pablo150
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 04.12.2016 12:14

W Nin był parking żwirowy 50m od plaży oznaczony niebieskim znakiem P bez żadnego dopisku, że płatny, bez żadnego regulaminu, bez cennika tylko z dwoma cwaniakami którzy kasowali 40kun za parkowanie bez względu na czas. Jak ktoś wjechał od razu podlatywali do auta. Było to całkowite bezprawie. Oczywiście do mnie podlecieli juz z wydrukowanym paragonem, a jeszcze nie zdążyłem zaparkować. Gościu nie znał angielskiego, ale z tego co zrozumiałem to powiedział, że muszę zapłacic bo on już bilet wydrukował. Zacząłem z nim dyskutować jakim prawem, gdzie sa oznaczenia itp. Po chwili stwierdził, że nie uda się ode mnie kasy wyciągnąć i z tym biletem poleciał do Słowaka, który widział nasza dyskusje i tez zaczął dyskutować. W między czasie ten drugi skasował 3 innych, a kilku innym udało sie wjechać zaparkować i udać się na plaże bez płacenia. Ja oczywiście nie płaciłem i ten Słowak też nie i nic nam nie zrobili nie mieli nawet żadnych druków karnych. Trochę sie bałem o auto i obserwowałem je z plaży, ale tylko przez chwilę bo po 0,5godz chłopaki sie wynieśli, ale z tego co zaobserwowałem to co 5 kierowca nie płacił bo albo zdążył zaparkować i oddalił sie od auta, albo olał gości. Dodam, że był to dośc duzu parking i śmiesznie to wyglądało jak oni biegali.
śmigacz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 04.12.2016 14:12

Wszędzie są osoby które próbują zarobić na niewiedzy obcokrajowców. Podobnie jest u nas.
mumka
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumka » 23.05.2017 11:51

Proszę, odpowiedzcie na moje pytanie.
W zeszłym roku w Makarskiej dostałam mandat za złe parkowanie. Miałam zapłacić go w Polsce, ale zgubiłam tą karteczkę. Myślałam, że dojdzie pocztą, ale nic nie przyszło. Byłam pożyczonym od brata autem, a teraz, za kilka dni brat wybiera się do Chorwacji i obawiam się, że będą go na granicy czekać nieprzyjemności. W jaki sposób mogę zapłacić i co, jeżeli nie zdążę zapłacić przed podróżą brata? Dodam że brat jedzie innym autem, niż tym na który został wystawiony mandat. Napisałam do konsulatu z prośbą o informacje, ale nie dostałam odpowiedzi.
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.05.2017 14:15

mumka napisał(a):Proszę, odpowiedzcie na moje pytanie.
W zeszłym roku w Makarskiej dostałam mandat za złe parkowanie. Miałam zapłacić go w Polsce, ale zgubiłam tą karteczkę. Myślałam, że dojdzie pocztą, ale nic nie przyszło. Byłam pożyczonym od brata autem, a teraz, za kilka dni brat wybiera się do Chorwacji i obawiam się, że będą go na granicy czekać nieprzyjemności. W jaki sposób mogę zapłacić i co, jeżeli nie zdążę zapłacić przed podróżą brata? Dodam że brat jedzie innym autem, niż tym na który został wystawiony mandat. Napisałam do konsulatu z prośbą o informacje, ale nie dostałam odpowiedzi.

Osobiście nigdy nie słyszałem o sytuacji aby ktoś miał problemy na granicy z powodu niezapłaconego mandatu za parkowanie. No ale może się mylę? Niech się wypowie ktoś, kto znalazł się kiedyś w takiej sytuacji. Podejrzewam jednak, że nikt taki się nie znajdzie :wink:
anakin
Junior Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.05.2017 15:32

greenrs napisał(a):Osobiście nigdy nie słyszałem o sytuacji aby ktoś miał problemy na granicy z powodu niezapłaconego mandatu za parkowanie. No ale może się mylę? Niech się wypowie ktoś, kto znalazł się kiedyś w takiej sytuacji. Podejrzewam jednak, że nikt taki się nie znajdzie :wink:

W trakcie pierwszego pobytu nie zapłaciłem i nie miałem rok później najmniejszych problemów na granicy (choć jechałem z lekkimi obawami).
A nie zapłaciłem, bo pokazałem go gospodarzowi z pytaniem gdzie mam to zapłacić, na co ten wziął go ode mnie i....potargał. 8O :lol:
Z tego co pamiętam to jakieś 160 HRK z Zadaru.
mumka
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumka » 24.05.2017 14:21

Tak mi odpisał konsulat:
Szanowana Pani,

zdarza się, że osoby zostają zatrzymane na granicy i odprowadzane na posterunek policji w celu wyjaśnienia sprawy. Powyższe wynika głównie z faktu, że w dniu 7 kwietnia nastąpiła zmiana w przepisach Kodeksu Granicznego Schengen zaostrzająca procedury stosowane przy odprawach.

Mianowicie, dotychczas osoby korzystające z prawa do swobodnego przemieszczania się na mocy prawa UE, czyli m.in. obywatele polscy, podlegały tzw. odprawie minimalnej. Od piątku 7 kwietnia każda osoba przekraczająca granicę zewnętrzną we wszystkich przejściach granicznych, zarówno drogowych, morskich, jak i w portach lotniczych, będzie poddawana szczegółowej odprawie. Zaostrzenie przepisów oznacza, że oprócz weryfikacji tożsamości i obywatelstwa osoby przekraczającej granicę strefy Schengen oraz weryfikacji autentyczności i ważności dokumentu podróży uprawniającego do przekroczenia granicy, każdy podróżny będzie sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych, w celu potwierdzenia, że nie jest uznany za osobę stanowiącą zagrożenie dla porządku publicznego, bezpieczeństwa wewnętrznego, zdrowia publicznego lub stosunków międzynarodowych któregokolwiek z państw członkowskich UE. Zaostrzenie przepisów będzie miało wpływ na czas trwania odprawy granicznej i może ją wydłużyć.

Strasznie sie teraz martwie, brat jedzie z malutkim dzieckiem i nie govori nista i mało speak english.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.05.2017 20:12

mumka napisał(a):

Strasznie sie teraz martwie, brat jedzie z malutkim dzieckiem i nie govori nista i mało speak english.

a coś przeskrobał konkretnie, mandatów za parkowanie nałapał i nie opłacił???
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.05.2017 20:16

mumka napisał(a):Strasznie sie teraz martwie, brat jedzie z malutkim dzieckiem i nie govori nista i mało speak english.

To go tylko będą ręce bolały o tłumaczenia na migi :wink: No chyba że kredki dziecku zabierze i rozrysuje mini rozmówki. A tak na poważnie nie martw się na zapas, jak brat niewinny to do "tiurmy" go nie zamkną. Będzie OK.
jbasia
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 12.08.2017 21:56

Sol-Wagon napisał(a):Ja dostałem dzisiaj w Dubrowniku 600 kun za parkowanie w Zonie 4...jest tylko 1 taka strefa w tym mieście...trzeba mieć mega pecha...

i co zapłaciłeś ten mandat? bo ja też miałam pecha, też tam parkowałam ale poza tym kupiłam bilet parkingowy na 6 godzin za 240 kun i mandat za szybą był jak przyszłam na 600 kun
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.08.2017 15:54

jbasia napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):Ja dostałem dzisiaj w Dubrowniku 600 kun za parkowanie w Zonie 4...jest tylko 1 taka strefa w tym mieście...trzeba mieć mega pecha...

i co zapłaciłeś ten mandat? bo ja też miałam pecha, też tam parkowałam ale poza tym kupiłam bilet parkingowy na 6 godzin za 240 kun i mandat za szybą był jak przyszłam na 600 kun

Skoro zapłaciłaś to skąd ten mandat? Przekroczony czas czy o co chodzi bo nie rozumiem?
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

Mandat za parkowanie - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018