Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Mandat- uwaga łapią w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.08.2013 12:38

Witam,
jak w tytule...wracaliśmy we wtorek przez Austrię do domu. Będąc już za Wiedniem niedaleko granicy z CZ jest zwężenie autostrady...Oczywiście nie widać ich wcale nawet z bliskiej odległości.
Sprawdzili czy jest trójkąt, apteczka i kamizelka.
Przejrzał dokumenty i ....70EUR za przekroczenie prędkości. Jechałem 120 km/h w miejscu gdzie ograniczenie do 80 km/h.
Tak więc miejcie się na baczności :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.08.2013 13:07

artur77 napisał(a):Witam,
jak w tytule...wracaliśmy we wtorek przez Austrię do domu. Będąc już za Wiedniem niedaleko granicy z CZ jest zwężenie autostrady...Oczywiście nie widać ich wcale nawet z bliskiej odległości.
Sprawdzili czy jest trójkąt, apteczka i kamizelka.
Przejrzał dokumenty i ....70EUR za przekroczenie prędkości. Jechałem 120 km/h w miejscu gdzie ograniczenie do 80 km/h.
Tak więc miejcie się na baczności :wink:

To Cię trafili,mnie w zeszłym roku tam zgarnęli lecz prędkości tam nie przekroczyłem tylko na obwodnicy Wiednia,mają wszystko nagrane z kamer które są przy obwodnicy-więc trzeba uważać na prędkość przy jej pokonywaniu,póżniej na zwężce tylko wyłapują delikwentów.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 05.08.2013 21:06

Trzeba uważać :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 21:29

artur77 napisał(a):Witam,
jak w tytule...wracaliśmy we wtorek przez Austrię do domu. Będąc już za Wiedniem niedaleko granicy z CZ jest zwężenie autostrady...Oczywiście nie widać ich wcale nawet z bliskiej odległości.
Sprawdzili czy jest trójkąt, apteczka i kamizelka.
Przejrzał dokumenty i ....70EUR za przekroczenie prędkości. Jechałem 120 km/h w miejscu gdzie ograniczenie do 80 km/h.
Tak więc miejcie się na baczności :wink:


Tam nie ma zwężenia autostrady, tam się kończy autostrada i są ogromne znaki ograniczenia prędkości :!:

Austriacy są bardzo przepisowi. :!:

Po prostu jechać zgodnie z przepisami, tolerancja +10 km/h poza miastami, w miastach 50 km/h i nic nikomu nie zrobią :!:

I nie dyskutować, jak złapią :wink:


To nie są Czechy, gdzie z Ołomuńca do Vyskova jest ograniczenie do 100 km/h a wszyscy grzeją 130, a niektórzy ze 150 :wink:
Ja też grzałem, ale ten numer w Austrii nie przejdzie 8)
Ostatnio edytowano 05.08.2013 22:55 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kazzam79
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazzam79 » 05.08.2013 21:49

w temacie, jako debiutant zaparkowałem w zonie parkingowej w Omisiu po 21:00 skąd mogłem wiedzieć, że w takiej metropolii, zwłaszcza o tej porze są parkometry (potem to już je zauważałem zawsze, ale jakoś pierwszego dnia nie), no i dostałem mandat za wycieraczkę 120kn, jakie są wasze doświadczenia, płacić?, olać?, przyślą coś do domu? aresztują na granicy drugim razem :) ?, póki co wożę go w schowku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 21:59

Omis to chyba nie jest w Austrii :?: :wink:

Pomijając geografię, to kto wystawił ten mandat i co na nim jest napisane :?:
kazzam79
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazzam79 » 05.08.2013 22:01

miejscowe służby parkingowe, jest mój nr. rejestracyjny i chyba napisane jest że brak opłaty za parking
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.08.2013 22:07

Olać, nie ma jurysdykcji jeszcze, ponoć od listopada, ale nie wiem czy parkingi tez pod to podepną
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 22:10

Wszystko rozchodzi się o to słowo "ponoć" :wink:

Póki co Chorwacja nie jest w Schengen i jak ci z Omisa to zgłoszą do ich bazy danych, to może być zonk na granicy :?

Ja bym zapłacił, będziesz chodził cały w nerwach do końca pobytu, a potem się martwił, czy na granicy cię nie mają na czarnej liście :?:
Załóżmy, że nie złapią.
I za rok pojedziesz i będziesz się zastanawiał, czy nadal jesteś na czarnej liście :?:

Dzieciom obciąć wydatki na lody i colę, tylko im wyjdzie na zdrowie :wink:
Ostatnio edytowano 05.08.2013 22:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.08.2013 22:16

Lednice napisał(a):Wszystko rozchodzi się o to słowo "ponoć" :wink:

Póki co Chorwacja nie jest w Schengen i jak ci z Omisa to zgłoszą do ich bazy danych, to może być zonk na granicy :?

W najgorszym wypadku zapłaci na granicy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 22:20

No, to takie trochę obciachowe jest, być zatrzymanym na granicy :roll:

Wszyscy inni jadą bez problemu i pokazują paluchami: o :!: Patrzcie :!: Przemytników złapali :!:

Gdyby szło o 1200 kun, to byłby ciężki orzech do zgryzienia :?
Ale w przeliczeniu na nasze, 70 złotych
kazzam79
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazzam79 » 05.08.2013 22:24

wiem że chodzi o 72zł, ale tak tylko się zastanawiam czy ktoś płacił, bo mandaty wystawnie przez policję trzeba uregulować na miejscu i nie ma zmiłuj, ale takie spod wycieraki, poza tym w przyszły roku będzie inny samochód, inna tablica rejestracyjna
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 22:30

No, ale pamiętaj, że Chorwacja jest w Unii i że przystępuje do systemu Schengen.

A to oznacza dostęp do polskiej bazy danych z numerami rejestracyjnymi :roll:

Wszystko w Unii zmierza w takim kierunku, żeby mandat wystawiony np. w Portugalii musiał być zapłacony w Polsce.
O ile oczywiście komuś się będzie chciało wklepywać do bazy danych mandaty za złe parkowanie :roll:
Nie wiem, czy na dzień dzisiejszy to mogą robić w przypadku parkowania, ponoć nie. Ale sprawa jest niestety rozwojowa :?



Mogą sprzedać te mandaty np. Krukowi :roll:
Wszystko legalnie, w Unii. A ten zacznie straszyć :roll:
Ty się nie przestraszysz, ale żona już tak :|
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 05.08.2013 22:36

Jeżdżę trochę po Europie, nigdy nic nie dostałem, nie ma jeszcze prawa wspólnotowego w tym zakresie, ponoć ma coś się zmienić w listopadzie, jedyne kto może Ci uprzykszać życie to Szwajcarzy i Skandynawowie. A tu mówimy o parkingu, bez przesady :mrgreen:
kazzam79
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazzam79 » 05.08.2013 22:37

Polak zawsze kombinuje i to kombinatorstwo trochę przeze mnie przemawia, (Niemiec zapłaciłby następnego dnia na poczcie), ale jak się upomną to zapłacę :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone