Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cookie4Ever
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cookie4Ever » 07.05.2018 17:48

Ja mam taką sytuacje, że w zeszłym roku dostałem mandat w wysokości 80e, 3 listy i sprawa ucichła.
Mam teraz w planie jechać przez Austrię i ciekawi mnie jakie są konsekwencje gdy mnie zatrzyma teraz policja? Czy wystarczy zapłacić nieuregulowany mandat?
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 07.05.2018 17:53

Mandat + odsetki + 10 dni paki...
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 07.05.2018 18:29

Cookie4Ever napisał(a):Ja mam taką sytuacje, że w zeszłym roku dostałem mandat w wysokości 80e, 3 listy i sprawa ucichła.
Mam teraz w planie jechać przez Austrię i ciekawi mnie jakie są konsekwencje gdy mnie zatrzyma teraz policja? Czy wystarczy zapłacić nieuregulowany mandat?

Przypuszczam że ci nie odpuszczą, wyślą do polskiego sądu i oni to załatwią.https://www.autofakty.pl/poradniki/prze ... w-austrii/.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 20:38

Opłata mandatu po terminie skutkuje wszczęciem postępowania administracyjnego. Analogicznie do nieopłacenia go wcale... Wszystko jest w korespondencji z LPD. Przypadkowa kontrola zakończy się nieprzyjemnie a konsul/ambasada umyje ręce.
Cookie4Ever
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cookie4Ever » 07.05.2018 22:12

Szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej, bo chciałbym sobie mały wypoczynek w alpach zrobić... Jakieś pomysły jak to załatwić?
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2018 23:06

Pytanie ;)

Pstrykło nam z kolegą we Wiedniu, było 80km/h mieliśmy nie więcej niż 95km/h. Z tego co wiem nie zajmują się mandatami poniżej 70 euro. Macie może jakieś inne informacje na ten temat ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2018 08:10

Prezes1981 napisał(a):Pytanie ;)

Pstrykło nam z kolegą we Wiedniu, było 80km/h mieliśmy nie więcej niż 95km/h. Z tego co wiem nie zajmują się mandatami poniżej 70 euro. Macie może jakieś inne informacje na ten temat ;)


No, nie wiem - ja miałem właśnie takie przekroczenie prędkości i dostałem najpierw bodajże na 35 EUR a potem z czasem to urosło bo się ociągałem. Także między bajki można sobie wsadzić to ich niezajmowanie się niższymi mandatami ;) Jeżeli było to ograniczenie na zwężeniu (albo nie daj Boże, I-GL), to raczej nie będą pobłażliwi - oni nie są ;)

Przekroczenia prędkości w Austrii, poza terenem zabudowanym - zależy, kto wystawia mandat:

Teren niezabudowany: przekroczenie między 1 a 30 km/h:
Anonymstrafverfügung: €56-90
Organmandate: €50

Przekroczenie prędkości na autostradzie między 1 a 20 km/h:
Anonymstrafverfügung: €45
Organmandate: €30

Źródło: Strafenkatalog - Verkehrsstrafen in Österreich

Cookie4Ever napisał(a):Szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej, bo chciałbym sobie mały wypoczynek w alpach zrobić... Jakieś pomysły jak to załatwić?


Nie wiem, co Ci mam odpowiedzieć. Teraz to już po ptokach. Wszak ja sam jeździłem po Austrii PRZED zapłaceniem mandatu i nic złego mnie nie spotkało ale gdy widziałem radiowóz jadący za mną albo stojący na stacji benzynowej czy przy przejeżdżaniu przez granicę, to robiło się mi gorąco :mrgreen:

Jeżeli do nich napiszesz i odpalą postępowanie administracyjne, to zapłacisz tylko tyle, ile było na ostatnim wezwaniu. Złapany na miejscu, może być trochę inaczej (np. w sytuacji, gdy uparty glina zabierze Ci dokumenty, "zaaresztuje" auto i nie daj Boże zaciągnie na komendę a w efekcie za stawianie się, przed sąd). Rób jak uważasz, uważaj jak robisz.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.05.2018 08:44

Prezes1981 napisał(a):Pytanie ;)

Pstrykło nam z kolegą we Wiedniu, było 80km/h mieliśmy nie więcej niż 95km/h. Z tego co wiem nie zajmują się mandatami poniżej 70 euro. Macie może jakieś inne informacje na ten temat ;)

Zapomnij, przed dwoma laty przyszedł mi mandat na 30euro :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 08.05.2018 09:31

dids76 napisał(a):
Prezes1981 napisał(a):Pytanie ;)

Pstrykło nam z kolegą we Wiedniu, było 80km/h mieliśmy nie więcej niż 95km/h. Z tego co wiem nie zajmują się mandatami poniżej 70 euro. Macie może jakieś inne informacje na ten temat ;)

Zapomnij, przed dwoma laty przyszedł mi mandat na 30euro :wink:

Mariusz, możemy sobie podać ręce :oczko_usmiech: W 2015 po 2 miesiącach od przyjazdu z CRO przyszła i do mnie pamiątka... i też 30 Euro.
Nie zapłaciłem od razu :mrgreen: to po kolejnych 2 miesiącach przyszło "przypomnienie".
Trzeba było zrobić przelew :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.05.2018 10:08

Cookie4Ever napisał(a):Ja mam taką sytuacje, że w zeszłym roku dostałem mandat w wysokości 80e, 3 listy i sprawa ucichła.
Mam teraz w planie jechać przez Austrię i ciekawi mnie jakie są konsekwencje gdy mnie zatrzyma teraz policja? Czy wystarczy zapłacić nieuregulowany mandat?

Nic nie ucichło, czeka w kolejce.

Pääkäyttäjä napisał(a):Opłata mandatu po terminie skutkuje wszczęciem postępowania administracyjnego. Analogicznie do nieopłacenia go wcale... Wszystko jest w korespondencji z LPD. Przypadkowa kontrola zakończy się nieprzyjemnie a konsul/ambasada umyje ręce.

Myślę, że trochę przesadzasz. Wystarczy opłata z ostatniego wezwania, kontakt z LPD i wszystko będzie dobrze.

PS. Ja pomimo iż zapłaciłem w terminie bez żadnego ociągania to i tak wożę przy sobie potwierdzenie przelewów, sam mandat i pismo aby uniknąć ew. problemów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2018 10:15

kaeres napisał(a):Myślę, że trochę przesadzasz. Wystarczy opłata z ostatniego wezwania, kontakt z LPD i wszystko będzie dobrze.

PS. Ja pomimo iż zapłaciłem w terminie bez żadnego ociągania to i tak wożę przy sobie potwierdzenie przelewów, sam mandat i pismo aby uniknąć ew. problemów.


Nie przesadzam - widziałem w sądzie, co jest w papierach na wypadek, gdybym jednak odmówił przyznania się i zapłacenia - mandat w Austrii się nie przedawnia.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.05.2018 13:26

No ale podpinasz opóźnione zapłacenie pod niezapłacenie go wcale.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2018 13:41

kaeres napisał(a):No ale podpinasz opóźnione zapłacenie pod niezapłacenie go wcale.


Nie wiem, jak dokładnie wczytywałeś się w korespondencję z austriacką policją, ale na którymś wezwaniu (bodajże ostatnim) jest napisane, że wpłata pieniędzy na ich konto po terminie skutkuje tak czy siak uruchomieniem procedury administracyjnej - cokolwiek to znaczyło. Zaś przesłane pieniądze zostaną wtedy zwrócone na konto.

Naprawdę, wiem co piszę - przerabiałem to.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 11.05.2018 22:52

Drodzy Koledzy i Koleżanki.
Może ktoś pomoże , jak z tego wybrnąć.

Otóż mam taką sytuację. Dostałem listem fotkę z Niemiec z nakazem zapłaty 30E. Wystawioną na mnie, ze zdjęciem, zrobionym od przodu . Widoczny kierowca. Wskazane, ze kierujący samochodem marki renault o moim numerze rejestracyjnym przekroczył prędkość.
Problem w tym, że na zdjęciu to nie ja, zdjęcie tak wykadrowano, że właściwie widać tylko kierowcę za szybą. Facet ma okulary a jedyne jakie ja czasem noszę to słoneczne, a zdjęcie zrobione nocą w Hamburgu. Nie byłem w tym czasie w Hamburgu, mój samochód też tam nie był a na dodatek mój samochód ma na imię Ford. Mondeo. Raczej trudno go pomylić z renaultem, zwłaszcza, że jeśli się przyjrzeć zdjęciu to samochód na nim to dostawczy, bo za kierowcą widać ścianę grodziową, a kawałek blachy nad szybą czołową wygląda na kolor biały lub inny jasny. Nadmieniam , że mondeo jest czerwone i na zdjęciu raczej by wyszło ciemno szare.
Poprosiłem znajomą, żeby w ichniejszym języku napisała im wyjaśnienia. Opisała w liście zwrotnym , że to jest pomyłka, że to nie ja ani nie mój samochód, że marka się nie zgadza, że mnie ani mojego samochodu tam nie było, ani w ogóle na terenie Niemiec w tym czasie. Ze swej strony dodałem jeszcze zdjęcie mojego mondeo z widocznymi tablicami rejestracyjnymi, żeby mieli porównanie i wysłałem to wszystko poleconym za potwierdzeniem odbioru za całe ponad 16zeta.
Dziś dostałem odpowiedź, i jak sobie przetranslatowałem to wynika, że w ich mniemaniu dalej jestem winny i moje wyjaśnienia są nieprawidłowe.

Nadmienię jeszcze fakt, coś , o czym im teraz nie wspomniałem w odpowiedzi. Na początku 2016 roku faktycznie byłem swoim samochodem, tyle że pod Berlinem i dostałem wtedy z tamtąd pamiątkę w postaci zdjęcia i i opłaty za nie 15 E. Zapłaciłem za to przewinienie niezwłocznie, więc mają mnie w jakiejś swojej ,,bazie danych" . Gdyby byli tacy akuratni to by się zorientowali i naprawili swój błąd.

No i co wg Was mam uczynić??? Wiem, że dla świętego spokoju mógłbym zapłacić, ale w imię czego, skoro jedyną opcją jest pomyłka z ich strony???
Wiem też , że porada prawna jakiegoś adwokata, który się na tym zna może więcej kosztować niż 30 E, jestem w kropce. Skoro zdjęcie mojego samochodu i wyjaśnienia nie pomogły to co pomoże?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2018 15:57

Jak napisałeś wyjaśnienie to czekaj na odpowiedź. Sam dostałem mandat z Niemiec w pobliżu Jeny - bylo na nim widać mnie, auto od przodu i wykadrowaną tablicę rejestracyjna. Myślę, że to powinno wystarczyć...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone