Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 26.04.2018 10:22

kaeres napisał(a):Nie jestem święty ale weź Ty powiedz mężowi żeby nie cebulaczył.


Mówię mu to od 10 lat ale ciężki charakterek ma - niestety!

w zeszłym roku dostaliśmy mandat w Niemczech za złe parkowanie. Oczywiście uważał że trzeba to olać. Ja dałam mandat i pieniądze koleżance w Niemczech i ona zapłaciła. On do dziś o tym nie wie, nawet nie zauważył że euro z portfela zniknęło ;)
Gdybym dostała do ręki to pierwsze wezwanie do zapłaty (mandat z Austrii) to nie było by w ogóle tematu bo bym to załatwiła po swojemu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.04.2018 10:38

bluesman napisał(a):Pierwszy raz kiedy ktoś docenia organy ścigania :mrgreen: BRAWO


Ja od zawsze doceniałem i pomimo że święty nie jestem, uważam że jak złapali to zapłacić trzeba. Dla mnie to taki fair play 8)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.04.2018 10:43

Rysio napisał(a):
bluesman napisał(a):Pierwszy raz kiedy ktoś docenia organy ścigania :mrgreen: BRAWO


Ja od zawsze doceniałem i pomimo że święty nie jestem, uważam że jak złapali to zapłacić trzeba. Dla mnie to taki fair play 8)


Też tak uważam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2018 11:42

Rysio napisał(a):
bluesman napisał(a):Pierwszy raz kiedy ktoś docenia organy ścigania :mrgreen: BRAWO


Ja od zawsze doceniałem i pomimo że święty nie jestem, uważam że jak złapali to zapłacić trzeba. Dla mnie to taki fair play 8)


Zaś niektórzy tu zebrani, mylą swawolę z wolnością i potem czytamy teksty pełne jadu, jak to ktoś się w szranki na drodze stawał albo podtekstem dawał do zrozumienia, że przestrzegający przepisów są frajerami.

Ja święty nie jestem, nie mam potrzeby zapierdzielania i udowadniania czegokolwiek komukolwiek na publicznej drodze, bo nie jestem tam sam - cztery zarobione jak dotąd mandaty, z czego dwa za przekroczenie prędkości (jeden Austria a drugi... w zasadzie 10 km od domu, pewną listopadową noc nad ranem - oba z przekroczeniem prędkości w okolicy 25 km/h) - złapali mnie? To się po męsku przyznam do błędu i wezmę na klatę mandat. Ale jak oglądam Pirata czy Police Interceptors, wymówki zawsze są i zamiatanie ogonem przed panem władzą... "widocznie nie byłeś taki dobry, że cię złapali bo byle małpa potrafi przycisnąć gaz do dechy".

Koniec offtopowania.
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 26.04.2018 11:53

Mogę jeszcze dodać że mandat jest za przekroczenie prędkości o 9 km, więc nie było szaleństwa.
Mąż wiedział że trzeba jechać przepisowo. Tu był zjazd z autostrady na krajową, chwila nieuwagi i niestety fotka.
Więc co do jego jazdy nie mam zastrzeżeń, tylko do podejścia do tematu w spawie zapłaty za mandat.
Mam nadzieje, ze w tym roku nie będzie żadnych mandatów :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.04.2018 12:01

aisa80 napisał(a):Mogę jeszcze dodać że mandat jest za przekroczenie prędkości o 9 km, więc nie było szaleństwa.
Mąż wiedział że trzeba jechać przepisowo. Tu był zjazd z autostrady na krajową, chwila nieuwagi i niestety fotka.
Więc co do jego jazdy nie mam zastrzeżeń, tylko do podejścia do tematu w spawie zapłaty za mandat.
Mam nadzieje, ze w tym roku nie będzie żadnych mandatów :)
O tym radarze na drodze 69 szeroko pisaliśmy z fotkami, filmikami. Niewielka kwota za mandat tym bardziej do szybkiego zapłacenia i zapomnienia.
Jak myślisz co planuje dalej mąż w kwestii mandatu?
Kolega Pääkäyttäjä opisał swoją austriacką przygodę. Warto się zapoznać z treścią. :)
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 26.04.2018 12:36

Myślę, że teraz pójdzie po rozum do głowy i zapłaci, tym bardziej, że wybieramy się latem do Chorwacji :)
O tym radarze doczytałam na forum ale już po fakcie niestety.
Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2018 12:48

endryu napisał(a):Kolega Pääkäyttäjä opisał swoją austriacką przygodę. Warto się zapoznać z treścią. :)


Dla przypomnienia - moje trzy grosze są tutaj. Przypominam też, że w Austrii mandaty się nie przedawniają i w papierach widnieje zawsze nazwisko właściciela pojazdu i zmiana pojazdu nic może nie dać.

Serio, jako inżynier odrobiłem lekcje i dokształciłem się i... naprawdę, nie warto się kopać. Bo jak się nie ma kasy, to założą areszt na pojazd a delikwentowi zabiorą dokumenty lub wsadzą do aresztu a między bajki można włożyć opowieści o pomocy konsulatu/ambasady, że dokumentów nikt Wam zabrać nie może, bla bla bla - w przypadku przewinienia, jest to uzasadnione działanie i nikt Wam nie pomoże... a chyba w drodze na urlop kopać z miejscową policją i sądem szkoda.
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 26.04.2018 13:08

Pääkäyttäjä napisał(a):
endryu napisał(a):Kolega Pääkäyttäjä opisał swoją austriacką przygodę. Warto się zapoznać z treścią. :)


Dla przypomnienia - moje trzy grosze są tutaj. Przypominam też, że w Austrii mandaty się nie przedawniają i w papierach widnieje zawsze nazwisko właściciela pojazdu i zmiana pojazdu nic może nie dać.

Serio, jako inżynier odrobiłem lekcje i dokształciłem się i... naprawdę, nie warto się kopać. Bo jak się nie ma kasy, to założą areszt na pojazd a delikwentowi zabiorą dokumenty lub wsadzą do aresztu a między bajki można włożyć opowieści o pomocy konsulatu/ambasady, że dokumentów nikt Wam zabrać nie może, bla bla bla - w przypadku przewinienia, jest to uzasadnione działanie i nikt Wam nie pomoże... a chyba w drodze na urlop kopać z miejscową policją i sądem szkoda.


Na pewno to przekażę mojej charakternej drugiej połówce ;)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 26.04.2018 13:38

"Każdy" :wink: pracownik stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafi , za to jest wynagradzany pensją lub dodatkowo premią . Policjanci nie są tu wyjątkiem . Przekroczenie prędkości tylko o 10km/h , jest podobnym wykroczeniem (nie mówię o skali powodowanego zagrożenia) jak wyprzedzanie na ciągłej , czy nieprzepuszczenie pieszego na przejściu.
Wszystko fajnie wygląda gdy nie dotyczy to nas lub nam bliskich , gorzej gdy zagrożenie brawurą dotyka nas samych lub naszych bliskich , wtedy punkt widzenia się zmienia o 180 stopni :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.04.2018 15:03

Rafi70 napisał(a):"Każdy" :wink: pracownik stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafi , za to jest wynagradzany pensją lub dodatkowo premią . Policjanci nie są tu wyjątkiem .

Zapewniam Cię, że z tą premią jest dokładnie tak samo jak z Yeti.
Legend tyle narosło w tym temacie, że pewnie zdania nie zmienisz.
Ja mówię jak jest - Ty wierz w co chcesz. :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.04.2018 15:10

anakin napisał(a):
Rafi70 napisał(a):"Każdy" :wink: pracownik stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafi , za to jest wynagradzany pensją lub dodatkowo premią . Policjanci nie są tu wyjątkiem .

Zapewniam Cię, że z tą premią jest dokładnie tak samo jak z Yeti.
Legend tyle narosło w tym temacie, że pewnie zdania nie zmienisz.
Ja mówię jak jest - Ty wierz w co chcesz. :mrgreen:


Co do premii zgoda, natomiast w jakiś sposób przełożeni próbują mierzyć efektywność i mylą pojęcia bo to nie zakład produkcyjny :) Mam na myśli np. pion prewencji czy ruch drogowy :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2018 15:12

Pieniądze z mandatów wystawione przez policję, trafiają najpierw do państwowej kasy... Teraz sciagalnoscia należności w Polsce zajmuje się US Opole :mrgreen:

Zaś jak poczytasz założenia rządowego programu poprawy bezpieczeństwa, to jest tam punkt o wystawianiu jak największej ilości mandatów :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.04.2018 15:41

Pääkäyttäjä napisał(a):Pieniądze z mandatów wystawione przez policję, trafiają najpierw do państwowej kasy... Teraz sciagalnoscia należności w Polsce zajmuje się US Opole :mrgreen:

Zaś jak poczytasz założenia rządowego programu poprawy bezpieczeństwa, to jest tam punkt o wystawianiu jak największej ilości mandatów :mrgreen:


Do mnie pisałeś ? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2018 16:08

Nie nie, "ogólnie" :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone