Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat na granicy - jak się wita turystów!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2016 18:27

piekara114 napisał(a):
maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:

Myślę, że chyba nie, bo by udowadniał, że pogranicznicy są w błędzie, a poza tym na forum jest od 2008 r....
No i ma jedno małe dziecko (z innych postów to wynika), a T. miał większe dzieci....

Od lipca 2016.
Co do ilości dzieci to nie pamiętam.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.08.2016 18:39

Belvoir napisał(a):Po co zabieracie ze sobą gaz pieprzowy do Chorwacji :?:

Czy wcześniej ktoś was pobił, okradł, zwyzywał do najgorszych, itd. :?:
Jak się coś takiego zabiera, to się wcześniej sprawdza, czy jest w danym kraju dozwolone.

Musicie budzić wielką nieufność służb mundurowych, skoro Słoweńcy, którzy w 99 przypadkach na 100 niczego u nikogo nie sprawdzają akurat was zatrzymali, żeby sprawdzić numer VIN 8)
Chorwaci też są bardzo tolerancyjni i jak się do czegoś przyczepią, to jest ostatnia ostateczność.
Może była wielka awantura na granicy z powodu tego gazu, pyskówka ze służbami, itp. :?:
No i skończyło się,jak się skończyło.
Rzuciłem okiem na twoje posty na forum i łączy je jedno: agresja, jeśli rzeczywistość tobie nie pasuje 8)

Na forum jest dużo ludzi dobrodusznych, co każdemu wierzą.
Był tu na forum taki jeden, co twierdził, że dostał mandat za niewinność w Austrii, bo przekroczył prędkość o 11 km/h
na autostradzie przed ograniczeniem i że fotoradar był źle ustawiony :wink:
A potem się okazało, że grzał 62 km/h w centrum wioski

Nie wiem kim jesteś ale wiesz, kto to był Piekarski ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2016 18:40

maniust napisał(a):
piekara114 napisał(a):
maniust napisał(a):
walp napisał(a):ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ...
Tadeusz :roll: powrócił pod nowym nickiem. :oczko_usmiech:

Bingo! :mrgreen:

Myślę, że chyba nie, bo by udowadniał, że pogranicznicy są w błędzie, a poza tym na forum jest od 2008 r....
No i ma jedno małe dziecko (z innych postów to wynika), a T. miał większe dzieci....

Od lipca 2016.
Co do ilości dzieci to nie pamiętam.

Ty pomyślałeś o Belvoir , a ja o autorze wątku :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 18:42

Nie znam Tadeusza Piekarskiego 8)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.08.2016 19:15

valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.08.2016 19:20

Arek napisał(a):voilà !
Ustawa o broni


No super, teraz będę czytał kilkadziesiąt artykułów ustawy w serbochorwackim :))))
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.08.2016 20:20

zmichal napisał(a):Na przejściu granicznym słoweńsko-chorwackim spotkała nas bardzo nieprzyjemna sytuacja, kiedy do wlepiono nam karę 2100 Kuna za posiadanie w aucie gazu pieprzowego...
Pani tłumaczyła nawet, że w Polsce i na Słowenii posiadanie takiego gazu jest legalne, ale w Chorwacji już nie. Niestety gaz nam skonfiskowano i żądano zapłaty w gotówce 2100 Kuna lub jako mandat kredytowy ale już 3100 Kuna.

Rozumiem rozgoryczenie, bo portfel boli.
Nie rozumiem zdziwienia, że wyegzekwowano w stosunku do Ciebie przepisy prawa.
Generalnie potraktuj to jak Twój osobisty wkład w nasze wyjazdy do Cro, bo generalnie mało kto słyszał, że takich przedmiotów nie wolno tam wwozić.
Dzięki Tobie kilka osób uniknie pewnie takiego drenażu kieszeni.
Winkelried.cro.pl. :wink:
Dziękujemy.... :D
zmichal napisał(a):Czy orientuje się ktoś czy w Chorwacji istnieje jakaś izba turystyki czy stowarzyszenie odpowiadające za turystykę? 7 raz jestem z cro, zostawiam co roku tam worek pieniędzy, a na granicy okradziono mnie za posiadanie gazu do obrony siebie i swojej rodziny... :(

A po co Ci ona?
Ta izba, znaczy się?
Twoje worki pieniędzy zostawiane tam co roku nie są na pewno żadnym argumentem w rozmowie z nikim, a już na pewno z Izbą Turystyki.
Mam przeczucie (graniczące z pewnością), że tamtejszej Służby Celnej czy Policji to też nie wzruszy...
Weź na klatę i tyle w temacie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.08.2016 20:35

Belvoir napisał(a):Nie znam Tadeusza Piekarskiego 8)


Czy wspomniałem o imieniu Tadeusz ? :mrgreen:
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 31.08.2016 21:02

W nawiązaniu do mandatów.
Wczoraj chcąc usprawnić sobie pakowanie auta w okolicach Novali ,podjechałem bliżej apartamentu ,i zaparkowałem już za zakazem zatrzymywania , Nie było już żadnej drogi ,poprostu dwa schodzące się chodniki, zaparkowałem między nimi, nie zastawiając ani cm. Po 20 minutach podjeżdża starsza czerwona panda bez oznaczeń , i dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia, jestem obok ale o nic nie pytają . podszedłem grzecznie , (bagażnik otwarty , walizy obok) i tłumaczę że ciężko dźwigać aby zrozumieli sytuację , praktycznie w naszym rodzimym języku ,coś w stylu tak, tak, akurat, parkujesz tu długo i koniec ...mandat kredytowy na 250 kun do ręki ,,bez mojego podpisu . Mam pytanie , ściągają to zza granicy ? czy do kosza z nim ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.08.2016 21:23

aquavita napisał(a):dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia..

Ale kto?
Policja, Straż Miejska czy Leśna?
SOK-istów tam raczej nie było...
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 31.08.2016 21:34

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 2100x0.64=======1344 zł :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.08.2016 21:35

anakin napisał(a):
aquavita napisał(a):dwóch mundurowych zaczyna robić zdjęcia..

Ale kto?
Policja, Straż Miejska czy Leśna?
SOK-istów tam raczej nie było...

Czerwona Panda...
Może strażacy?
:oczko_usmiech:
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 31.08.2016 21:38

na pewno ta
Przechwytywanie.PNG
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 31.08.2016 21:55

Na Bałkanach dość ostro traktują wszelkie akcesoria militarne, pamiętam jak na granicy z BiH przy kontroli paszportu dziecka i dowodów dorosłych, pogranicznik zauważył tuż przy moim siedzeniu drewnianą rączkę zakończoną takim owalem żeby się np. nie wyślizgnął z ręki, rączkę od szczotki do odśnieżania samochodu w zimie :D , leżała tam bo mi nie przeszkadzała i była pod ręką, w lato nieprzydatna a pogranicznik z ręką na kaburze od pistoletu kazał pokazać co to jest, dopiero jak zobaczył szczotkę to zdziwiony pyta po co mi to :?: no to tłumaczę że w Polsce jest zima ze śniegiem i odśnieżam tym samochód uśmiechnął się i po sprawie. pewnie myślał że to jakiś "bejsbol" hehe lub jakieś inne niebezpieczne narzędzie. myślę że to po wojnie takie przeczulenie na te sprawy
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 31.08.2016 22:01

wajheczka napisał(a):na pewno ta
Przechwytywanie.PNG


Chyba ta sama :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Mandat na granicy - jak się wita turystów! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone