Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tozy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tozy » 28.08.2017 18:39

Witam, mam właśnie za sobą udany urlop w CRO 99% drogi jechałem przepisowo max + 10km/h w jednym tylko miejscu na trasie Trogir-Knin-Slunj i to jeszcze w terenie zabudowanym przekroczyłem prędkość o ok 20-30 km/h Czy w Chorwacji występują stacjonarne fotoradary z których pamiątkowe foto przysyłane jest do domu? Czy obcokrajowcy karani są tylko w momencie ujawnienia wykroczenie na gorąco? Pozdrawiam
mumin30
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.06.2011
mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 09.08.2018 18:32

Witam, może ktoś się orientuje jak obecnie wygląda sprawa mandatów ? Otrzymałem mandat za prędkość. Auto ma właściciela oraz współwłaściciela, mandat przyszedł oczywiście na właściciela. Przekroczyłem już termin spłaty mandatu, co w tym przypadku robić ? jakie są konsekwencje ? Czy płacić po terminie ? czy są jakieś instrumenty prawne pozwalające ściągnąć niezapłacony mandat ?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2018 20:16

Ale w czym problem?
Robisz przelew i zapominasz
mumin30
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.06.2011
Re: mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 09.08.2018 20:40

Nie do końca, miałem 8 dni na wpłatę o czym dowiedziałem się dwa tygodnie po odebraniu mandatu. Poszedłem krok dalej i napisałem do CRO policji przy czym dostałem odpowiedź, że terminowa spłata mandatu kończy sprawę, a jak już wspomniałem termin minął. Ciężko się z nimi dogadać i tak naprawdę nie wiem co dalej.... więc Garo&Justa nie tak zwyczajnie zapominasz, a w czym problem napisałem na wstępie: "Przekroczyłem już termin spłaty mandatu, co w tym przypadku robić ?".
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015
Re: mandat za prędkość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 09.08.2018 21:43

W PL termin ustawowy masz 7 dni. Jak zapłacisz za 3 tyg nic się nie stanie. Zakładam że u nich system wygląda podobnie więc się nie stresuj. Wplac ile masz na blankiecie i zaczekaj. Jak się nie odezwą to sprawa zamknięta :wink:
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 10.08.2018 08:09

A jeśli się ktoś odezwie to raczej nie oni tylko polska strona. W takim przypadku odeślesz skan/zdjęcie pokwitowania i po sprawie. Nie można 2x karać za ten sam czyn.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2018 14:53

po jakim czasie od powrotu przyszedł mandat?
mumin30
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 11.08.2018 15:20

Sol-Wagon jakieś 3 miesiące. Z tego co pamiętam 500kn. Mandat ten nie został zapłacony i ponownie przyszedł z tym, że teraz 2000kn :) Teraz nie wiem czy płacić po terminie czy czekać na jakieś kolejne pismo...
Fotka ze śmietniczka przy drodze, oczywiście zdjęcia nie dołączyli. Niby na 60-tce wyszło im 76km
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.08.2018 15:34

mumin30 napisał(a):Sol-Wagon jakieś 3 miesiące. Z tego co pamiętam 500kn. Mandat ten nie został zapłacony i ponownie przyszedł z tym, że teraz 2000kn :) Teraz nie wiem czy płacić po terminie czy czekać na jakieś kolejne pismo...
Fotka ze śmietniczka przy drodze, oczywiście zdjęcia nie dołączyli. Niby na 60-tce wyszło im 76km

2.000 kun to już śmiesznie nie jest...
ja dostałem za wycieraczkę za parkowanie w Dubrowniku we wrześniu 2016r., do domu nic nie przyszło...
ale przyznam, że "trochę" się boję teraz co będzie na granicy...czy nie jest zaewidencjonowany w jakichś systemach...
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.08.2018 18:03

Cze!
Mają już bazę danych kierowców...a właściwie pojazdów z niezapłaconymi mandatami...wg tego artykułu
https://www.antenazadar.hr/clanak/2017/ ... ako-jeste/
ale to tylko dla chorwackich pojazdów/kierowców.
pozdro
fly
sensonat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.08.2021
Fotoradar D8 Podaca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sensonat » 25.08.2021 18:03

Witam, dawno mnie tutaj nie było. Pozdrawiam wszystkich!
Jechałem dzisiaj z Dubrownika do Makarskiej, cały czas (serio, choć pewnie każdy tak pisze) w zgodzie z przepisami, ale w miejscowości Podaca, gdzie jest fotoradar przekroczyłem prędkość w terenie zabudowanym. Moja wina. Nie usprawiedliwia mnie to, że długo wcześniej wcześniej jechałem za gościem dziwnie tuningowanym i dymiącym BWM i dopiero tam była okazja go wyprzedzić, bo jechał dziwnie i dymił strasznie. A pewnie on wiedział o fotoradarze.
I teraz:
- rozumiem, że w ciągu kilku dni na granicę takie info nie dotrze pewnie?
- przychodzą do domu z Chorwacji takie mandaty, w jakiej formie i czy płacić?

Bo jeśli - mówię szczerze, nie będę przecież tutaj kłamał - przyjdzie mandat np. na 10 tys. zł, a nie zapłacę i nie pojadę tam już tym autem (nie ja jestem właścicielem), to czy mają jakieś możliwości egzekwowania tego mandatu w Polsce?

Naprawdę qrcze jechałem cały czas dobrze, ale byłem już zmęczony. Pomóżcie, jeśli macie jakąkolwiek wiedzę na ten temat... Bardzo proszę! :oops: :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Fotoradar D8 Podaca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2021 19:04

sensonat napisał(a):Witam, dawno mnie tutaj nie było. Pozdrawiam wszystkich!

Od jak dawna Cię nie było, skoro dzisiaj zarejestrowany....
sensonat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sensonat » 25.08.2021 19:36

No miałem kiedyś nicka w 2009, ale zapomniałem i nazwy i hasła i maila. :(
Ogólnie miałem przerwę co do Chorwacji paroletnią, chciałem dzieciom zrobić przyjemność, no i... moja wina. Całkowita. Tylko teraz spać nie mogę... :(
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2021 09:18

@sansonat
standardowa sprawa. Dostaniesz kwit, zapłacisz i rozejdzie się po kościach.
Chorwacja to nie Uganda, dojadą Cię jak nie zapłacisz.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 26.08.2021 10:46

fly napisał(a):Cze!
Mają już bazę danych kierowców...a właściwie pojazdów z niezapłaconymi mandatami...wg tego artykułu
https://www.antenazadar.hr/clanak/2017/ ... ako-jeste/
ale to tylko dla chorwackich pojazdów/kierowców.
pozdro
fly

Kwestia czasu jak rozszerzą na pojazdy spoza Chorwacji. Dodatkowo bardzo dobrze funkcjonuje w każdym kraju punkt kontaktowy z innymi krajami i sprawnie przekazują informację o pojazdach zarejestrowanych na terenie UE. Pewnego razu wracałem z Cro i w Niemczech fotoradar zrobił mi fotkę. Bardzo szybko mandat przyszedł z Niemiec do Polski, dlatego Chorwaci na pewno nie odpuszczą i z uwagi na fakt, że także są w UE to będą zwracać się do danego kraju o dane właściciela pojazdu który popełnił wykroczenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone