Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 08.08.2016 00:07

gigi napisał(a):Jak co roku; zwężki we Wiedniu, ograniczenia i mnóstwo radarów a obecnie chyba więcej nawet tych odcinkowych pomiarów prędkości, niemal na każdym wjeździe i wyjeździe z tunelu...
Co ciekawe szybko austriackie mandaty do Polski idą, kolega w lipcu wrócił z Chorwacji a manadacik w ojro już w domu na niego czekał...
Dalej bez żadnych problemów, jak już wyżej koledzy pisali - jak jedziesz w nocy przez Wiedeń to żadnego przestoju.
W dzień raczej bym się nie odważył bo zapewne na zwężkach będzie się korkować...



a bylo to jakos oznaczone ? bo jakos szczczegolnie przepisowo nie jechalem ,ale tez nie wiecej jak 20 - 40 km/h nad przzepisowe ..i nie wiem czego sie spodziewac ..tydzien temu wrocilem, , a wyjechalem 15.07 . Tylko ja jechalem autostrada od strony Niemiec , tzn Passawa , Weis i do Graz czyli A8 i A9
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 08.08.2016 10:42

W Austrii podobnie jak w Niemczech nie ma marginesu na przekroczenie prędkości.
Za przekroczenie prędkości nawet o 2-3km/h jest już mandat.
Kolega dostała piękne wezwanie do zapłaty mandatu i to w języku polskim za przekroczenie prędkości w Wiedniu o 13km/h.
Był bardzo zdziwiony bo jechał przepisowo i nie miał żadnego flasha ale przyłapał go widać, któryś z odcinkowych pomiarów...
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 08.08.2016 14:36

nitomen napisał(a):
gigi napisał(a):Jak co roku; zwężki we Wiedniu, ograniczenia i mnóstwo radarów a obecnie chyba więcej nawet tych odcinkowych pomiarów prędkości, niemal na każdym wjeździe i wyjeździe z tunelu...
Co ciekawe szybko austriackie mandaty do Polski idą, kolega w lipcu wrócił z Chorwacji a manadacik w ojro już w domu na niego czekał...
Dalej bez żadnych problemów, jak już wyżej koledzy pisali - jak jedziesz w nocy przez Wiedeń to żadnego przestoju.
W dzień raczej bym się nie odważył bo zapewne na zwężkach będzie się korkować...



a bylo to jakos oznaczone ? bo jakos szczczegolnie przepisowo nie jechalem ,ale tez nie wiecej jak 20 - 40 km/h nad przzepisowe ..i nie wiem czego sie spodziewac ..tydzien temu wrocilem, , a wyjechalem 15.07 . Tylko ja jechalem autostrada od strony Niemiec , tzn Passawa , Weis i do Graz czyli A8 i A9


Ojjjj może boleć... Ja za pierwszym razem dostałem 70 EUR za 13 km/h.
qordian
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) qordian » 01.09.2016 11:32

Właśnie dostałem mandat 45 Euro za przekroczenie o 12 km-za szybko dodałem gazu na wyjezdzie ze zwezki. Swoja droga dlaczego nie ma zdjęcia tylko opis? Czekam też na drugi bo wracając zrobiłem ten sam błąd i mi błysnęło (Austria) Oszczędziłem na autostradzie w SLO to teraz nadrabiam.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 01.09.2016 17:22

ja tam zawsze olewam takie pisemka
w zyciu nie zaplacilem mandatu a mialem juz 5 spraw sadowych.

https://anuluj-mandat.pl/blog/post/nie- ... otoradarow
krokus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) krokus » 02.08.2017 23:05

Zgadzam się z Kolegą. Moja historia też brzmi niesamowicie: jadę sobie (o dziwo..) odcinkiem prostej, pustej dogi, to śmigam. Nagle zza krzaczka wychodzi Policjant (motor w krzakach) i macha lizaczkiem i mówi, że przekroczyłam prędkość o 45 km. Kwota do zapłaty - 2000 HR!!!!. Tragedia. Facet pisze w swoim zeszyciku dane kierowcy i pojazdu i mówi, że jeżeli chcę płacić w banku to 2000 kun a jeżeli gotówką na miejscu to 1000 kun :) Stres.. wiadomo.. ale jak sobie szybko przeliczyłam, to natychmiast włączyła mi się czerwona lampka negocjatora :) - dalej.. do ataku.. i kwota uległa zmianie na 500 kun a ostatecznie 300.
Bardzo zdziwił mnie fakt, że nie dostałam żadnego potwierdzenia przekroczenia prędkości (nawet mi nie pokazał na tym swoim "liczniczku", ani żadnego mandatu - nie mówiąc już o potwierdzeniu zapłaty.
Bardzo dziwna sprawa. Do dzisiaj nie daje mi to spokoju ale nigdzie nie mogę znaleźć info, czy tak działa Chorwacka Policja - czy po prostu Pan dorabia sobie do pensji. Ps. wolałam nie pytać policjanta na miejscu, bo może zmieniłby zdanie i kazał zapłacić 2000 kun w banku :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2673
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 02.08.2017 23:11

krokus napisał(a):Zgadzam się z Kolegą. Moja historia też brzmi niesamowicie: jadę sobie (o dziwo..) odcinkiem prostej, pustej dogi, to śmigam. Nagle zza krzaczka wychodzi Policjant (motor w krzakach) i macha lizaczkiem i mówi, że przekroczyłam prędkość o 45 km. Kwota do zapłaty - 2000 HR!!!!. Tragedia. Facet pisze w swoim zeszyciku dane kierowcy i pojazdu i mówi, że jeżeli chcę płacić w banku to 2000 kun a jeżeli gotówką na miejscu to 1000 kun :) Stres.. wiadomo.. ale jak sobie szybko przeliczyłam, to natychmiast włączyła mi się czerwona lampka negocjatora :) - dalej.. do ataku.. i kwota uległa zmianie na 500 kun a ostatecznie 300.
Bardzo zdziwił mnie fakt, że nie dostałam żadnego potwierdzenia przekroczenia prędkości (nawet mi nie pokazał na tym swoim "liczniczku", ani żadnego mandatu - nie mówiąc już o potwierdzeniu zapłaty.
Bardzo dziwna sprawa. Do dzisiaj nie daje mi to spokoju ale nigdzie nie mogę znaleźć info, czy tak działa Chorwacka Policja - czy po prostu Pan dorabia sobie do pensji. Ps. wolałam nie pytać policjanta na miejscu, bo może zmieniłby zdanie i kazał zapłacić 2000 kun w banku :)

..wg mnie...dałaś się nabrać....zawsze w takiej sytuacji, zaproponuj "zapłacenie w Banku".... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2017 23:27

krokus napisał(a):Zgadzam się z Kolegą. Moja historia też brzmi niesamowicie: jadę sobie (o dziwo..) odcinkiem prostej, pustej dogi, to śmigam. Nagle zza krzaczka wychodzi Policjant (motor w krzakach) i macha lizaczkiem i mówi, że przekroczyłam prędkość o 45 km.

Spore przekroczenie :roll:
Myślałem, że to raczej domena Panów kierowców :wink: widocznie Ty jesteś jakaś Mistrzyni kierownicy :oczko_usmiech:
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Złapany przez fotoradar?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 03.08.2017 08:22

jeziorp napisał(a):Teraz jak poczytałem co się zmieniło to raczej zapłacę. Ciekawe tylko ile. A ten sygnalizator prędkości to już raczej jestem pewny, że to fotoradar, bo w Polsce już też takie są :(

Nie koniecznie musiał to być fotoradar, w czechach czasami są montowane takie straszaki, mrygnie Ci i zaraz jesteś zmotywowany na dalszą drogę :) Zdarzyło mi się kilka razy, w ostatni wakacyjny wyjazd chyba 2 razy w czechach na jakiś zadupiach.
Jeśli to był faktycznie fotoradar zapewne się o tym dowiesz :)
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007
Re: Mandat za parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 18.08.2017 08:03

Witam. Przyszła mi pocztą pamiątka z wakacji w postaci mandatu z Węgier za przekroczenie. Co z nim zrobić??
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007
mandat za przekroczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 18.08.2017 08:19

Witam, zakładam nowy wątek, bo podobnego nie znalazłem. Ostrzegam wszystkich jadących przez Węgry słynną 86. Coś się zmieniło. Po wielu latach, w tym roku po raz pierwszy przyszedł mi do domu mandat za przekroczenie. Trochę jest dziwny. Po pierwsze po węgiersku z bardzo kiepskim tłumaczeniem. Po drugie dołączono druczek do przelewu, ale po węgiersku oczywiście. Po trzecie brak zdjęcia. Zrozumiałem z niego tylko tyle,że było ograniczenie do 50 km/h , a ja jechałem 77 km/h. Zastanawiam się co z tym fantem robić ? Może ktoś ma doświadczenie i podpowie. Pozdrawiam
avvatarro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.08.2016
Re: mandat za przekroczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) avvatarro » 18.08.2017 08:35

Na druczku masz adres strony internetowej, na której po uwierzytelnieniu się numerem z mandatu i danymi auta możesz obejrzeć zdjęcia. Na tej stronie jest również przekierowanie na węgierską stronę umożliwiającą opłacenie mandatu online.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: mandat za przekroczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.08.2017 08:38

Skoro było ograniczenie do 50km/h co jest bardzo prawdopodobne, a ty jechałeś 77km/h co zakładam że też jest prawdopodobne to trzeba zapłacić. Chyba że masz 100% pewności że cały czas się pilnowałeś i na pewno nie przekroczyłeś prędkości. Tylko że nie wiem jak tu się odwoływać. W sumie to w Polsce chyba podstawą do nałożenia mandatu musi być czytelne zdjęcie, a ty go nie dostałeś. Tylko czy na Węgrzech też musi być zdjęcie to nie wiem.

Inna sprawa która mi się wydaje dziwna to czemu ty dostałeś mandat bezpośrednio od Węgrów? Może wypowiedziałby się ktoś obeznany w temacie jak wygląda formalne załatwienie takich spraw, ale jak kiedyś dostałem mandat w Szwecji to do domu nie przysłali mi go Szwedzi tylko nasi. To było na zasadzie jakby Urząd Skarbowy albo jakiś inny zapłacił Szwedom mój mandat a potem mnie ścigał o zapłacenie należności. Wiem że zapłaciłem go przy rozliczeniu ze Skarbówką.

Generalnie chyba jacyś Węgrzy ani Szwedzi ani inni nie mogą nas bezpośrednio ścigać, tylko przez odpowiednie polskie urzędy. Ale to moje wnioski po tamtej sytuacji z mandatem ze Szwecji. Jakie są szczegółowe przepisy to nie wiem.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: mandat za przekroczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.08.2017 08:40

avvatarro napisał(a):Na druczku masz adres strony internetowej, na której po uwierzytelnieniu się numerem z mandatu i danymi auta możesz obejrzeć zdjęcia. Na tej stronie jest również przekierowanie na węgierską stronę umożliwiającą opłacenie mandatu online.


A no skoro zdjęcie jest to chyba nie ma o czym dyskutować tylko płacić..
avvatarro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.08.2016
Re: mandat za przekroczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) avvatarro » 18.08.2017 08:45

Przerabiałem to rok temu. Dostałem "pamiątkę" z Budapesztu (na stronie, o której pisałem były dokładnie 3 zdjęcia: jedno ze znakiem informującym o ograniczeniu i dwa prezentujące auto z przodu i tyłu). Czytałem o tym czy muszę płacić, opinie były podzielone. Do zapłacenia przekonały mnie znalezione w sieci informacje, zgodnie z którymi Węgrzy podczas kolejnej wizyty w ich kraju mogą potraktować mnie surowiej, ponadto mogą egzekwować mandat w PL za pośrednictwem Urzędów Skarbowych. ps. niestety taryfikator mają wyższy niż w PL- za przekroczenie prędkości o ok 20kmph jest ok 450 zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone