Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały samochód, mały silnik a długa trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 13:00

MariuszDG napisał(a):Cześć.
Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację

Cześć.
Podróż odbywa się do Chorwacji :idea:
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 02.08.2016 13:20

Niech będzie DO CHORWACJI :) polski język trudny ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2016 13:58

MariuszDG napisał(a):Cześć.
Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację fodem KA ( II generacji ) ? czy były jakieś problemy i jak się tym jeździ na dalszej trasie. Na co dzień jeżdżę kombi , ale ze względu na wiek mojego pojazdu jestem zmuszony wyruszyć przesympatycznym autkiem z 2012 r. całe szczęście ma klimś ( 2 osoby dorosłe + dzieciaczek )
Proszę o wasze opinie w tym temacie :)


Ford Ka/Fiat 500? Jaki tam masz silnik? Jak mu do "bagażnika" nie wrzucisz dwóch worków cementu to chyba da radę... Jeździłem na testach blizniakiem czyli 500-ką z 1.4 MultiAir i 0.9 TwinAir Turbo pod maską i dawało to radę. Ale w trójkę i z bagażami - nie wiem :-) Ciasno, słabo IMHO.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2016 14:05

Ciasno trochę, ale powinniście dać radę. Nie wiem jaki masz silnik, ale dopuszczalne prędkości autostradowe powinien bez problemu utrzymywać. W 2001 roku jechałem do Grecji Golfem III z silnikiem 1,4 i mocą 60KM i bez problemu dawał radę. Jechalismy w 4 dorosłe osoby.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 14:16

Najgorzej może być jedynie na długich, stromych podjazdach...
Po prostu pojedziecie wolniej wtedy, ot tyle...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.08.2016 14:39

Duży bez silnika to też niezbyt przyjemna jazda. Omega 1.8 benzyna z gazem, na podjazdach autostradowych Favoritki mnie wyprzedzały. Do Włoch dojechałem, jakoś wróciłem i auto sprzedałem. 4 osoby dorosłe i 1 dziecko, sporo bagażu, wąski box na dachu, w drodze powrotnej jeszcze rower. To nie jazda, to mordęga. Wg mnie.
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 02.08.2016 18:43

W omedze 2.0 to porażka a co dopiero 1.8 ;)
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 02.08.2016 19:03

MariuszDG napisał(a):Cześć.
Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację fodem KA ( II generacji ) ? czy były jakieś problemy i jak się tym jeździ na dalszej trasie. Na co dzień jeżdżę kombi , ale ze względu na wiek mojego pojazdu jestem zmuszony wyruszyć przesympatycznym autkiem z 2012 r. całe szczęście ma klimś ( 2 osoby dorosłe + dzieciaczek )
Proszę o wasze opinie w tym temacie :)


Skoro KA Mk2 to zapewne 1,2 69 KM (bo jak 1,3 TDCi 75 KM to już super), byłem takim cudem (1,2) na szkoleniu w Pradze :) na autostradzie rozpędza się do naprawdę zawrotnych prędkości :). byliśmy w trzy dorosłe osoby z niedużym bagażem ja bym się tam nie przejmował i jechał z uśmiechem pewnie z włączoną klimą pod górkę będzie zwalniał ale da radę :).
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 02.08.2016 19:41

Ja mam Aveo 1.2 84 KM. Jechaliśmy w trzy osoby dorosłe + małe dziecko w foteliku. Do tego box, pełny bagażnik, auto siedziało jak stary citroen po opuszczeniu. Jakoś się jechało. Jednak w drodze powrotnej tuż po przejechaniu z Makarskiej nowego tunelu, gdzie zaczyna się dość spore wzniesienie to chyba jechałem na jedynce. Totalna katastrofa. Dodam, że auto z gazem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 20:29

kadetdudi napisał(a):Ja mam Aveo 1.2 84 KM. Jechaliśmy w trzy osoby dorosłe + małe dziecko w foteliku. Do tego box, pełny bagażnik, auto siedziało jak stary citroen po opuszczeniu. Jakoś się jechało. Jednak w drodze powrotnej tuż po przejechaniu z Makarskiej nowego tunelu, gdzie zaczyna się dość spore wzniesienie to chyba jechałem na jedynce. Totalna katastrofa. Dodam, że auto z gazem.

na jedynce wjeżdżałem w dwóch przypadkach na Bałkanach: stroma uliczka w Sarajewie i stromy podjazd w Durmitorze (Megi 1,4; oficjalnie 95KM, ale realnie po tylu latach raczej 75KM); ale nie uznałem tego za katastrofę :wink:

nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.08.2016 20:34

te kiero napisał(a):nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:

Ja znałem magika, który w Tico (800 cm3) też miał.
To dopiero "magia". :mrgreen:

Ale do Cro chyba nie jechał, nie wiem..... :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 20:46

zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;
ale oczywista każdemu wolno... jechać
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 20:55

Dziadek Maciek napisał(a):Duży bez silnika to też niezbyt przyjemna jazda. Omega 1.8 benzyna z gazem, na podjazdach autostradowych Favoritki mnie wyprzedzały. Do Włoch dojechałem, jakoś wróciłem i auto sprzedałem. 4 osoby dorosłe i 1 dziecko, sporo bagażu, wąski box na dachu, w drodze powrotnej jeszcze rower. To nie jazda, to mordęga. Wg mnie.

mordęga jeździć raz w tygodniu, albo miesiącu...
raz w roku chyba nie jest tak źle...?:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 20:56

te kiero napisał(a):zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;
ale oczywista każdemu wolno... jechać

przy jakich wyborach?
jeżeli ktoś jeździ po mieście kilka km, to po co mu "ogromne" auto...?
śmieszne właśnie jest mieć 200 KM i przejeżdżać rocznie 5 tys. km...:p do tego po mieście:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 21:12

Sol-Wagon napisał(a):
te kiero napisał(a):zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;
ale oczywista każdemu wolno... jechać

przy jakich wyborach?

takich:
te kiero napisał(a): silnik 1,2 i gaz :!: :?:



Sol-Wagon napisał(a):śmieszne właśnie jest mieć 200 KM i przejeżdżać rocznie 5 tys. km...:p do tego po mieście:)

a to również prawda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mały samochód, mały silnik a długa trasa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone