Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały samochód, mały silnik a długa trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 03.08.2016 07:02

nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:[/quote]
Zbyt długo na tym forum jesteśmy żeby się obrażać za takie wpisy. Nie będę Cię przekonywał, bo to nie miejsce na to. Powiem tylko tyle, że za 50 PLN robię 400 km.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.08.2016 07:35

kadetdudi napisał(a):
te kiero napisał(a):nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:

Zbyt długo na tym forum jesteśmy żeby się obrażać za takie wpisy. Nie będę Cię przekonywał, bo to nie miejsce na to. Powiem tylko tyle, że za 50 PLN robię 400 km.


wynik oczywiście niezwykły, spalanie na poziomie ~7 L gazu jak dobrze policzyłem, z takim wynikiem chyba się nie spotkałem jeszcze, tylko czy te 400km przejeżdżasz na 1 baku? (jeździłem służbową Fabią 1,2 z gazem r.2015 i musiałem tankować co 250km - nie ukrywam, że noga była ciężka) bagażnika też nie za wiele było;

na wysokich prędkościach dobrze się jeździło, ale to tankowanie bardzo irytujące
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 03.08.2016 08:17

Bliżej 8 litrów. Na baku robię właśnie ok. 400 km. Przy fabii robiłem ok. 320 km. Ale to już chyba ostatnie auto na gaz. Wszystko fajne, ale mniej miejsca w bagażniku przez koło zapasowe, dodatkowo płatne przeglądy. Finansowo się opłaca, ale... :-)
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 03.08.2016 08:47

anakin napisał(a):
te kiero napisał(a):nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:

Ja znałem magika, który w Tico (800 cm3) też miał.
To dopiero "magia". :mrgreen:

Ale do Cro chyba nie jechał, nie wiem..... :wink:


E tam Tico to żadne wyzwanie. Sztuką było wsadzenie LPG do... Malucha.
A takową instalację widziałem :P
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 03.08.2016 09:13

kadetdudi napisał(a):Bliżej 8 litrów. Na baku robię właśnie ok. 400 km. Przy fabii robiłem ok. 320 km. Ale to już chyba ostatnie auto na gaz. Wszystko fajne, ale mniej miejsca w bagażniku przez koło zapasowe, dodatkowo płatne przeglądy. Finansowo się opłaca, ale... :-)


Niecałe 8 litrów/100 km LPG spaliła mi vectra B 1,8 w podróży do Chorwacji kilka lat temu (4 osoby + bagaż, butla w kole 45 litrów, wchodziło oczywiście mniej). Prędkość około 120 km/h na autostradzie.

Przy jeździe w trasie potrafiła zrobić blisko 500 km na jednym zbiorniku. Bardzo przyjemne auto i ekonomiczny silnik, jeśli chodzi o gaz :)

Do LPG to raczej większe silniki, bo ekonomicznie się opłaca, a mocy trochę jest. Przy małych silnikach to chyba szkoda mocy.

Co do tematu: znajomy był kiedyś w Chorwacji Kia Picanto w 3 osoby (innego auta nie miał pod ręką). Dojechał i wrócił, ale tak małym autem wybrałbym się chyba tylko w dwie osoby :) Więcej to już trochę chyba trochę ciasno.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 03.08.2016 09:28

Wracając do Forda KA 1.2 benzynka. Jadę tylko z żoną i dzieckiem w foteliku. część cięższych bagaży wrzucam do znajomego... także spokojnie się zmieścimy :) 2 lata temu jechałem VB 1.8 i mi spaliła 7,5l benzynki ale jechała prawie na pusto ... mało bagaży 2 osoby. Myśle że jak nie obciąże fordzika to da radę. Nie wiem o jakiej górce piszecie bo jechałem do Breli i nie kojarzę jakiegoś wyjątkowego wzniesienia na autostradzie. Dodam tylko że w drodze powrotnej była taka wichura że ludziom kufry się otwierały i stali w tunelach :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.08.2016 17:10

Piszę o jakiejś górce za górską serpentyną...:p
Typu przełęcz Llgora...ale pewnie taką nie pojedziesz...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2016 18:12

W sobotę wróciłem z Cro moim Clio 1.2 75 KM ( 2 osoby +pies) i dawał radę, nawet się dziwiłem wyprzedzając "tłuste" fury, po co ludziom takie auta jak później tamują nimi ruch .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.08.2016 20:42

stara zasada...fura sama nie pojedzie...
wiele razy się z tym spotkałem na serpentynach...składali auta jakby mieli 3 przyczepy...:p
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.08.2016 22:25

fabio007 napisał(a):Niecałe 8 litrów/100 km LPG spaliła mi vectra B 1,8 w podróży do Chorwacji kilka lat temu (4 osoby + bagaż, butla w kole 45 litrów, wchodziło oczywiście mniej). Prędkość około 120 km/h na autostradzie.

E, tam....deczko ściemniasz.
10l/100 km jak nic łyknęła. :wink:
Sprawdzone dwa razy i to w tej samej konfiguracji, pojemności silnika jak i butli.
"Uroda" Viki była taka, że spalanie miała na stałym poziomie (właśnie 10l ), niezależnie od tego ile osób czy bagażu nią jechało, czy była włączona klima, czy też jej nie było.
I to zarówno na Chorwację, jak i koło komina. :oczko_usmiech:
Silnik 1.8, 115 KM.

Teraz mam ten sam, tylko 125 KM.
I tu benzyny "łyka" 8,2 l (wg wskazań komputera).
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 03.08.2016 23:12

anakin napisał(a):
fabio007 napisał(a):Niecałe 8 litrów/100 km LPG spaliła mi vectra B 1,8 w podróży do Chorwacji kilka lat temu (4 osoby + bagaż, butla w kole 45 litrów, wchodziło oczywiście mniej). Prędkość około 120 km/h na autostradzie.

E, tam....deczko ściemniasz.
10l/100 km jak nic łyknęła. :wink:
Sprawdzone dwa razy i to w tej samej konfiguracji, pojemności silnika jak i butli.
"Uroda" Viki była taka, że spalanie miała na stałym poziomie (właśnie 10l ), niezależnie od tego ile osób czy bagażu nią jechało, czy była włączona klima, czy też jej nie było.
I to zarówno na Chorwację, jak i koło komina. :oczko_usmiech:
Silnik 1.8, 115 KM.

Teraz mam ten sam, tylko 125 KM.
I tu benzyny "łyka" 8,2 l (wg wskazań komputera).


Nie mam powodu żeby ściemniać, nawet deczko. Wszystkie moje podróże do Chorwacji były szczegółowo opisywane (tankowania, stan licznika). Takie 'zboczenie' zawodowe :) Wspomniana przeze mnie podróż miała miejsce 6 lat temu, ale gdzieś jeszcze może mam plik z 'rozliczeniem' podróży.

Jeździłem tym autem 5 lat, a wszystkie tankowania mam spisane, więc wiem, ile paliła :) Do 10 litrów nie doszedłem nawet w cyklu mieszanym (dziennie robiła 100 km przez 5 lat), wychodziło trochę ponad 9, a w trasie jak już pisałem potrafiłem zrobić prawie 500 km na jednej butli.

Możesz wierzyć lub nie :) Być może ma na to wpływ fakt, że staram się jeździć płynnie (tak mówią osoby, które ze mną jeżdżą), ale niższe normy spalania niż inni 'wyrabiałem' i na ciężarowej scanii, i na sprinterze, i na fiacie ducato, więc vectra to nie jedyny mój przypadek.

Obecnie sprawdzam passata B5 1,8 125 KM. Ten w cyklu mieszanym pali mi blisko 10 litrów LPG. Jak wszystko pójdzie dobrze, to już niedługo spalanie zostanie przetestowane na długiej trasie do Chorwacji.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.08.2016 23:16

No przecież nie będziemy się kłócić o 3,28 zeta. :wink:
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 03.08.2016 23:35

anakin napisał(a):No przecież nie będziemy się kłócić o 3,28 zeta. :wink:


A to zależy, po ile jest LPG, bo przypominam Ci, że były i takie czasy, że był i prawie po 3 zł/litr :P

I oczywiście, że nie będziemy się kłócić :) Piszę Ci tylko jak jest, a w zasadzie było z tym spalaniem u mnie :) Odnalazłem plik z tankowaniami, ale nie z wycieczki do Chorwacji tylko z codziennej jazdy. I tak dla przykładu 3 tankowania po kolei z sierpnia 2010 roku: średnia 8,7 - 9,3 - 8,2 (cykl mieszany). Reszty nie chce mi się teraz przeliczać, ale w wolnej chwili przeliczę wyrywkowo z każdego roku kilka dat :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.08.2016 05:16

fabio007 napisał(a):(...) Być może ma na to wpływ fakt, że staram się jeździć płynnie (...)
I o to chodzi. Płynna jazda z włączonym "trybem przewidywania" 8)
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 04.08.2016 13:10

a tak z innej beczki - startuje ktoś 21/22 .08 ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mały samochód, mały silnik a długa trasa - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone