Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały i spokojny kemping na Hvarze

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009
mały i spokojny kemping na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.11.2011 13:57

znaleźliśmy w tym roku malutki kemping mniej więcej w połowie długości wyspy Hvar w miejscu zaznaczonym na mapie nazwą Pokrvenik

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

powyżej zdjęcie

polecam cromaniakom lubiącym spokój i ciszę
właścicielem był starszy Chorwat o imieniu Iwo i byliśmy tam sami w dwie rodziny nie licząc dwóch kamperów które stały 30m dalej ze względu na za wąski wjazd
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2011 14:04

scood74 napisał(a):polecam cromaniakom lubiącym spokój i ciszę


W sezonie czy poza?
Kiedy Byłeś?
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 10.11.2011 17:32

Fajna miejscowka :wink: moze sie ja odwiedzi.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 10.11.2011 18:11

Pokrivenik
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.11.2011 21:03

Ryszard_K napisał(a):Pokrivenik



może i tak właśnie się to pisze jak powyżej

faktem jest że miejsce jest wyśmienite , kemping jest malutki i pusty bo nie prowadzi do niego praktycznie żaden drogowskaz
na tej całej okazałej 200 metrowej plaży która jest na zdjęciu raz naliczyłem 20 osób i to był rekord a byliśmy tam w drugiej połowie lipca

dodatkowy plus kempingu jest taki że pole dla namiotów przy tych zabudowaniach w prawym dolnym rogu zdiątka leży w głębokim na jakieś 40m wąwozie i do 9.30 rano namioty są w zbawczym cieniu i ok 16.30 po popołudniu cień znowy zachodzi z drugiej strony co znakomicie poprawia jakość biwakowania w 40 stopniowym upale
miejscówkę znaleźliśmy tylko i wyłącznie dzięki uporowi kolegi który "wyczuł nosem" to miejsce i po prawie godzinnym jeżdżeniu po zatoczkach znalazł to miejsce
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.11.2011 21:29

Piękne miejsce :D

Należymy do "namiotowców", ale do szczęścia potrzebny nam jeszcze prąd. Jest dostępny na tym campie?

Pozdrav.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.11.2011 22:57

maslinka napisał(a):Piękne miejsce :D

Należymy do "namiotowców", ale do szczęścia potrzebny nam jeszcze prąd. Jest dostępny na tym campie?

Pozdrav.


jest prąd , jest kuchnia z lodówką kuchenką elektrycną i grilem, jest łazienka z pralką prysznicem kiblem i generalnie jak w domu wszystko mieliśmy w odległości 5m od namiotów,
sanitariat i zaplecze kuchenne jest w standardzie 1* (jednogwiazdkowym) ale wszystko jest akceptowalne i funkcjonalne i nie śmierdzi itp...
inne atuty tego miejsca w 200% wynagrodziły mi brak kafelek po sufit w kibelku

właściciel kampu IWO ma w piwnicy 2 wielkie beczki jedną z winem drugą z rakiją i odnieśliśmy wrażenie że z eksploatacji swoich zasobów czerpie tyle zadowolenia że nie przejmuje się promocją swojego biznesu, przy plaży jest kilka budyneczków i w jednym z nich jest jakby knajpka , ktoś kto tam mieszka ma kilka stołów na zewnątrz i można tam coś wyśmienitego zjeść, sama zatoczka jest głównie wykorzystywana przez jachty do nocnego postoju
generalnie cisza spokój karlovacko (najbliższy sklep z panią ekspedientką która mnie zawstydziła swoim perfekcyjnym angielskim z akcentem jak z Harvardu) jest ok 6km do [sucuraju] na południu jest ok 30km
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.11.2011 23:02

napisałem o tym miejscu na forum bo czuje jakieś poczucie obowiązku w związku z tym że sam pozyskałem na tym forum masę informacji i sam też coś muszę wnieść ale mam nadzieję że jak w przyszły roku tam się pojawię to nie zastanę tam tłumów :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.11.2011 23:05

Scood, dzięki za informacje :)

Naprawdę świetne miejsce, w naszym stylu :D Tylko, że dzięki Twojej reklamie będzie bardzo popularne :wink:

Hihi, a jednak myślimy podobnie :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.11.2011 23:08

Bardzo poważnie zastanawiałem się nad położonymi w oddali hotelami - Rubin i Timun . Wiesz coś na temat kwater (apartamentów) w głębi zatoki ?
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 11.11.2011 07:35

Torac napisał(a):Bardzo poważnie zastanawiałem się nad położonymi w oddali hotelami - Rubin i Timun . Wiesz coś na temat kwater (apartamentów) w głębi zatoki ?



są faktycznie w okolicy jakieś pęsjonaty ale nie jakieś wielkie hotele
ciekawostka jest taka że dojechanie drogą do tych domów u góry zdjęcia po drugiej stronie zatoki, to ok 25km wycieczka, druga ciekawostka jest taka że okolica jest zdecydowanie opanowana przez turystów słoweńskich , polaków poza nami nie było tam w ogóle co jest jak pewnie sami przyznacie jest nietypowe

nienapisaniem wam jeszcze najważniejszego bo nawet z mapą nie będzie to takie proste :D
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 11.11.2011 08:46

http://www.hotel-timun.hr/

http://www.crovideos.com/video/2093/HotelTimunHvar

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na pełen relaks - zalecane.
Morze w zatoce bardzo ciepłe i przyjemne.
Z jednej strony na drugą stronę zatoki statkiem tylko.
W przeciwnym razie, do odkrywania Hvar - zadaleko wszędzie. Zdrowie R.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 11.11.2011 09:02

bardzo ładne zdiątka bardzo znajomej okolicy
nie wiedziałem że tam "za rogiem" jest hotel
raz wpław wypłynąłem z tej zatoczki ale teraz widzę że zabrakło mi jakieś 20-50 m żeby go zobaczyć
drogą wodną z "mojego"kempingu jest do tego hotelu ok 500m za to drogą ok 25km
codziennie taką małą łódeczką przypływało kilkunastu turystów na plażę, mogli to być goście z tego hotelu
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 11.11.2011 10:57

Tak, cisza i spokój i w sezonie 7/8 ... ale dla tych, którzy niechcą widzieć reszte Hvaru ... zdjęcie z zatoki obok Pokriveniku ...
Tak, tylko łódź ... w przeciwnym razie bardzo daleko - aż do głównej drogi ... i z powrotem na dół ... R.
Obrazek
Obrazek
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 11.11.2011 11:12

Dodatek: ale hotel prowadzi taxi łódź ... tanio ....R.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
mały i spokojny kemping na Hvarze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone