Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały i spokojny kemping na Hvarze

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 21.07.2014 07:10

Jestem właśnie na miejscu i ta strona internetowa wskazana w wczesniejszym wątku nie dotyczy tego campu mimo ze zdjecie na niej przedstawione wskazywało by cos innego. Poza tym cena aktulakna atrakcyjna bo wychodzi 50 kun na dorosłą głowę plus taxa 1 euro i 1 euro za namiot . Na kempingu sie trochę pozmienialo na lepsze pod kątem standardu , no i co najwazniejsze jest pusto
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 22.07.2014 09:03

No a jaka pogoda na Hvarze, bo w serwisach pogodowych różnie to wygląda.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 24.07.2014 07:44

pogoda mieszana 2/3 słońca 1/3 chmur i raz na 3 dni deszcz mniejszy lub większy , i raz oberwanie chmury

generalna konkluzja z tegorocznego wyjazdu na Hvar jest taka że jeśli ktoś lubi tą niedostępność i dzikość południowej częsci Hvaru to niech sie śpieszy bo widac intensywne prace przy remoncie głównej drogi biegnącej przez Hvar na razie jest oddany do użytku taki fragment ok 15 km na najgorszym dotychczas odcinku od Jelsy na południe
a to to te wąskie , niebezpieczne i nieprzejezdne dla autobusów drogi były dla mnie tym smaczkiem
Północna część już jest welkim kurortem z Jelsą Starim Gradem i Hvarem . Jak zostanie tą nowoczesną drogą połączony Sucuraj z Hvarem i będa tamtędy mogły jeździć autobusy w mojej opinii wyspa zmieni swój charakter nieodwracalnie.
I widzę że ma to się stać niedługo bo ten kemping bez nazwy na którym jestem jest w tarkcie gruntownej przebudowy i widac że jeszcze kilka żeczy które będą robione
w stosunku do stanu z okresu mojej ostatniej bytności w 2011 wyremontowano gruntownie dwie duże łazienki osobno męską i damską, pomieszczenie lodówek , pralnię i dużą częściowo zadaszoną kuchnię pod gołym niebem
właściciele przebili dwa wjazdy w ściankach ogradzających tak że teraz można wjechać bezpiecznie każdym pojazdem , bez względu na jego szerokość, no i zaadaptowali część dotychczasowego ogródka na pole przez co dostępna powierzchnia się podwoiła.

pewnikiem jest to związane z śmiercią dotychczasowego właściciela , teraz zajmują się tym jego dzieci i wnuki. Idę o zakład że w przyszłym sezonie będzie nazwa , kierunkowskazy i strona internetowa.

Reasumując dzikość znika bo na plaży , która jest 50m odemnie można sobie zamówić w tym roku pizzę na telefon , która jest "dowożona " łódką z knajpki w sąsiedniej zatoczce.
Czyli jeśli ktoś chce zrozumieć o co chodziło Chorwackim powiedzeniu, jeśli chcą komuś źle życzyć: "obyś zginął na drogach Hvaru" to niech się śpieszą
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 24.07.2014 09:41

Dzięki za odpowiedż.
Ja właśnie jestem na etapie wybory kempingu
na Hvarze a mam zamiar wyjechać w najbliższy poniedziałek.
Jednak prognozy pogody nie są optymistyczne i zastanawiam się
nad przesunięciem terminu wyjazdu lub całkowitą rezygnacją.
Nie chaciał bym "walczyć" na kempingu z ulewami i burzami.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 24.07.2014 18:03

Nie zmieniaj terminu ! Mimo że w tym roku pogoda jest nietypowa to nigdy jeszcze się tak nie opalilem jak w tym roku a dni pochmurne pozwoliły w komfortowych warunkach zwiedzać wyspę
Mimo ewidentnej paniki na forum w temacie pogody oceniam ją na pluszdecydowanie !
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 26.07.2014 10:47

Tak właśnie robię. Wyruszam w poniedziałek najpierw na Makarską a następnie na HVAR.
Pozdrawiam.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 26.07.2014 14:41

scood74 napisał(a):Nie zmieniaj terminu ! Mimo że w tym roku pogoda jest nietypowa to nigdy jeszcze się tak nie opalilem jak w tym roku a dni pochmurne pozwoliły w komfortowych warunkach zwiedzać wyspę
Mimo ewidentnej paniki na forum w temacie pogody oceniam ją na pluszdecydowanie !

A czy na miejscu jest jakaś konoba coby można było się w miarę wyżywić?
Ja chciałbym być tam kilka dni i nigdzie sie nie ruszać.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 28.07.2014 13:35

W bezpośredniej bliskości kampu jest coś w rodzaju konoby. Pisze że "coś w rodzaju" bo jest to dom chyba rybaka stojący na skałach nad samą wodą , obok którego stoją stoły i w określonych porach widziałem tam ludzi jedzących coś co było przygotowywane w tej chacie. Ale nie jest to klasyczna restauracja. Najbliższa klasyczna konoba jest ok 10 km w kierunku Sucuraju lub bary w samej wiosce , które są oddalone ok 5 km drogą i 230 m w elewacji wyżej. Ewentualnie można by zadzwonić po tę łódź która dowozi pizzę i z pewnością zawiozą do knajpki która jest ok 400m w drugim końcu zatoczki, ale ceny w tej knajpce są raczej wysokie , co jest związane z ich lokalnym monopolem
gorraj
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorraj » 10.08.2014 18:09

Może ktoś wrzucić orientacyjne współrzędne tego campu na google maps?

Pozdrawiam W
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 12.08.2014 12:07

juziu69
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) juziu69 » 21.06.2016 18:19

Witam.
Czy był ktoś w ostatnim czasie na tym kempingu? W tym lub zeszłym roku. Jeśli tak to jak wygląda sytuacja z zaludnieniem kempingu i płatnością? Dzięki. Pozdrawiam. Krzysiek
MikeR
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeR » 14.07.2016 13:12

Zajechałem w tamtym roku w to miejsce po drodze na Lili z opcją wypróbowania. Pokręciliśmy się tam jakieś 10 minut, na kempingu (a w zasadzie placu) nie było ani jednego namiotu, choć kemping nie wyglądał na nieczynny (można było wejść do budynku toaletami). Niestety nie znaleźliśmy nikogo z kim można byłoby porozmawiać na temat kempingi, więc pojechaliśmy na Lili.
Ogólnie bardzo mały kemping znajdujący się na dużym "odludziu" z większością miejsc niezacienionych, za to do plaży bliziutko.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
mały i spokojny kemping na Hvarze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone