Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 00:04

Witam.

Minął już miesiąc od wyjazdu, więc chyba czas najwyższy wziąć się za jakąś relację. Tradycyjnie będzie trochę plażowania, trochę zwiedzania – chociaż w tym roku krótko. Ale i tak cieszę się, ze ten wyjazd w ogóle doszedł do skutku, bo rodził się w niespotykanych bólach! Najpierw były ogromne problemy z urlopem żony – w końcu ubłagała (a właściwie uzbierała z nadgodzin) 8 dni. Na domiar złego w maju poważna awaria samochodu – może nie tyle poważna, co droga :evil: :evil: . Sam nie wiem, jak nam się jednak udało. Może to przez ten upór – niech się dzieje co chce, a Chorwacji odpuścić nie można. Znajome uczucie, co? :wink: :wink:

Wyruszyliśmy w piątek – 6 lipca 2012 r. – późnym popołudniem. Polska żegnała nas upałami i tego samego oczekiwaliśmy po Chorwacji (nie przeliczyliśmy się, jak się później okazało). Trasa bez niespodzianek. Tradycyjnie: Płock – Łódź (od Łowicza nową A2 – bez rewelacji) – Częstochowa – Obwodnica GOP – Tychy (płynnie pomimo zwężeń) – Cieszyn (tu mała burza) - Cadca (tu się burza skończyła) – Bratysława. Na drogach praktycznie pustki – luźno jak w święta jakieś. Ok. 3.30.j zjechaliśmy na Zlate Piesky. Tutaj trzeba się było trochę przespać, wziąć prysznic i przebrać. Z Bratysławy wyjeżdżaliśmy po 6ej. Kilka fotek ze stolicy Słowacji:

Image01.jpg

Image02.jpg

Image03.jpg

Image04.jpg

Image05.jpg

Image06.jpg
Ostatnio edytowano 10.08.2012 12:23 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 00:12

Na granicy Jarovce - Kitsee również pustawo:

Image07.jpg



Austria wita nas upałem od samego rana – pomimo bardzo wczesnej pory jest 26 stopni! Przed wjazdem do Wiednia wszyscy nagle zwalniają, chociaż ograniczeń żadnych nie ma! Zwalniam i ja, bo czuję, że mi zaraz koła odpadną! :evil: Jakbym po progach zwalniających jechał. Przyczyna? Opisywany w mediach „pofalowany asfalt”! Pod wpływem rekordowych upałów na niektórych odcinkach austriackich autobahnów porobiły się takie poprzeczne progi, które skutecznie spowalniają jazdę. Po minięciu rafinerii w Schwechat jest jeszcze gorzej! Na szczęście bliżej centrum staje się to mniej uciążliwe. Szybko dojeżdżamy do węzła Prater, zjeżdżamy w dół i prosto na parking typu „Park & Ride” Erdberg – tylko 3 eurasy za cały dzień parkowania, i to pod dachem! :D :D

Image08.jpg


Czeka nas cały dzień w stolicy Austrii.

cdn
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.08.2012 00:13

Ja też wyjeżdżałem akurat 6 lipca, chociaż w inną stronę.
Teraz mam okazję sprawdzić, jakby to wyglądało dokładnie w kierunku południowym. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2012 00:24

Siadam do czytania .. i oglądania zdjęć zamieszczonych dzięki nowej opcji forum na nowym forum :wink: :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 00:29

Witam pierwszych czytelników.

Janusz Bajcer napisał(a):Siadam do czytania .. i oglądania zdjęć zamieszczonych dzięki nowej opcji forum na nowym forum :wink: :D


No, coraz bardziej się do tego nowego forum przekonuję :wink: :D . Chociaż szkoda starego...
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 10.08.2012 06:29

Będę Ci towarzyszyć :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.08.2012 07:38

Cześć Raul :)
Poczytamy, pooglądamy z przyjemnością.

Pamiętam jak przed laty planowałem nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji, wtedy rozważałem Malinską jako bazę. Ostatecznie wylądowaliśmy w Ribaricy a potem na Pagu, a przez Krk ostatecznie tylko przejechaliśmy i to trochę później. Wyspa ma wielu zwolenników (choćby z racji tego że leży blisko), ciekawe czy i Tobie się spodobała :) .

Mam nadzieję że szybko i sprawnie uporasz się z opisywaniem swoich wakacji :cool: , wtedy fajnie się czyta i ogląda :cool:

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2012 08:37

Cześć Raul
Ja także z przyjemnością przeczytam i obejrzę relację, szczególnie z Wiednia, ponieważ będziemy zwiedzać tę stolicę wracając z Cro. Mini przewodnik, co warto zwiedzić, dostałem już od Ciebie wcześniej w formie tekstu, za co jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam. :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 10.08.2012 08:48

oj Wiedeń będzie ciekawy ;)
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 10.08.2012 09:28

Jak Malinska to muszę tu być koniecznie. Wspaniałe wakacje tam przeżyłam jakieś 6 lat temu. Ciekawe czy miasteczko się zmieniło od tego czasu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 11:56

Witam kolejnych czytelników. Postaram się nie przynudzać, a ponieważ talentu literackiego zbytnio nie posiadam, ograniczę się do praktycznych informacji. No i rzecz jasna zdjęć.

Sobota, 7 lipca – Wiedeń

Trochę trwało, zanim na tym parkingu znaleźliśmy jakieś łazienki – udało się dopiero na stacji metra, do której prowadzi eleganckie przejście górą w zielonym przeszklonym tunelu. Zakup biletów to w Wiedniu sprawa banalna, bo na każdej stacji są automaty z instrukcją po niemiecku i angielsku. Bilet 24-godzinny kosztuje 6,70, dzieci w dni wolne od szkoły (a więc całe wakacje też) jeżdżą za darmo. Wszystkie informacje na temat wiedeńskiej komunikacji miejskiej mam stąd:

wienerlinien

Linia U3 dowozi nas na Stephansplatz (czyli Plac Św. Szczepana, nie Stefana :lol: ) – wyjście z metra jest tuż przy wejściu do katedry.

Image03.jpg

Image02.jpg

Image01.jpg



Kościół był jeszcze zamknięty (wstęp kosztuje 4,50), ale z zewnątrz naprawdę imponuje wielkością, a zwłaszcza wysokością, przepychem i bogactwem zdobień.

Image04.jpg


Image05.jpg


Image06.jpg

Image08.jpg

Image09.jpg

Image10.jpg

Image11.jpg

Image12.jpg

Image13.jpg

Image14.jpg

Image15.jpg

Image16.jpg



No i oczywiście słynnymi na cały świat miniaturowym facjatkami:

Image07.jpg
Ostatnio edytowano 10.08.2012 12:22 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 12:19

Tuż przy kościele zaczyna się jedna z najbardziej znanych ulic stolicy Austrii – Graben.

Image12.jpg


Tak naprawdę jest to plac, a nie ulica, ale w rzeczywistości wygląda to na taki szeroki deptak. Wybudowany na miejscu dawnego cmentarza, teraz pełni rolę reprezentacyjną. Z obu stron ograniczony imponującymi fontannami Józefa i Leopolda:

Image01.jpg

Image02.jpg

Image11.jpg


W centralnym punkcie mieści słynną Kolumnę Św. Trójcy, zwaną Kolumną Morową, zbudowaną w 1679 r. przez księcia Leopolda I w podzięce za ocalenie go od epidemii dżumy albo dla upamiętnienia 100 tys. ofiar tej zarazy (różne źródła różnie podają)

Image05.jpg

Image06.jpg

Image07.jpg

Image08.jpg

Image04.jpg


Obecnie Graben to chyba najbardziej ekskluzywna ulica Wiednia, gdzie znalazły siedzibę najbardziej znane marki świata:

Image03.jpg

Image09.jpg

Image10.jpg

Image13.jpg

Image15.jpg


Całe szczęście, że były pozamykane, bo na Chorwację by już kasy nie wystarczyło :wink: :wink:

Image14.jpg
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 10.08.2012 12:54

Witaj :)
Miło wybrać się z Wami na spacer po Wiedniu o poranku :)
W dalszą podróż też chętnię z Wami pojadę, bo zakończenie naszych tegorocznych wakcji planujemy na Krku właśnie :)

Pozdrawiam
Asia.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 10.08.2012 13:04

Łał...super obniżki 8O
:wink:
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 10.08.2012 13:04

Na zdjęciach wcale upału nie widać, wygląda to na rześki, poranek :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone