Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mali Losinj

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 06.03.2012 15:09

zack napisał(a):Czy macie moze jakies swoje spostrzezenia dot. plaz na wyspie Losinj?
Interesuja mnie urokliwe, malo zaludnione miejsca. Wiem, ze na stronie tz-malilosinj.hr jest mapka, ale wiadomo, sa to miejsca najbardziej popularne. Moze nie powinienem sie pytac, ale moze macie jakies "swoje", nigdzie nieopisane plaze? 8)

Takich plaż jest sporo. Jak będziesz starał się dotrzeć do tych na mapkach; to w najbliższej okolicy znajdują się inne zatoczki i ciekawe miejsca.
Ta wyspa jest mocno zakrzaczona i pokryta lasem, w zasadzie wszędzie, gdzie się ruszysz znajdziesz nową zatoczkę lub plaże. Jedynie dostęp może być czasem nie możliwy lub bardzo utrudniony.
Mi na tej wyspie bardzo pomocny okazuje się Jeep. Gdzie jest ścieżka, tam dojadę. No chyba, że jest za wąsko jak np. Liski koło Artatore; choć rok temu ktoś wyciął krzaczory i jest przejazd, ale kosztuje chyba 5EU. Ja nie skorzystałem, poszedłem pieszo.
Nawet jeśli chcesz być na plażach oznaczonych na mapkach, to i tak kosztuje to sporo czasu.

caipirinha napisał(a):No prosze, moja ukochana wyspa coraz bardziej popularna.
Ja przez przypadek odkryłam ja w necie w 2001 lub 2002 roku i od tamtej pory odwiedzam co rok.
I z roku na rok coraz częciej słysze tam jezyk polski.

Ciekawe ilu z was tam powróci....

To prawda. Ja byłem już 6 razy i w ostatnich latach coraz więcej polaków jest. Dawniej przez 2 tygodnie nie widziałem rejestracji PL.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 06.03.2012 15:41

Jezeli chodzi o czas dotarcia na plaze - nie jest to dla mnie problemem :)
Na pewno skorzystaw z Waszych rad i wielkie dzieki za pomoc !
Juz nie moge sie doczekac wyjazdu (14.06), jeszcze 3 miesiace.... :roll:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 06.03.2012 16:06

zack napisał(a):Jezeli chodzi o czas dotarcia na plaze - nie jest to dla mnie problemem :)

Chodziło mi o coś innego.
Jak znajdziesz taką plaże, pustą, uroczą, wręcz zaczarowaną... :D Warto spędzić tutaj cały dzień.
Przyda się wtedy hamak (drzemka w cieniu lasu - ja nazywam to "sanatorium" pomaga ochłodzić ciało i umysł od upału, materac, leżak, krzesło, stolik (aby coś zjeść, przygotować), zestaw ABC, zgrzewka piwa, lub wino (najlepiej schłodzone w lodówce samochodowej), czysta woda do przemycia twarzy, aparat lub kamerka, koc, karimata, poduszeczka... można wymieniać długo.
Ja zawsze zabieram łóżko polowe; układam je w wodzie do kolan i tak się opalam. Nie czuję gorąca, bo woda daje przyjemny chłód, co jakiś czas małe fale delikatnie ochładzają ciało.... fajny i bardzo przyjemny sposób odpoczynku a i zabawa dla najmłodszych przy takim łóżku wodnym bezcenna.
Nie wyobrażam sobie, jeśli musiałbym to wszystko taszczyć na rękach i plecach. Takie spacery z tobołami potrafią uprzykrzyć wypoczynek.
Dawniej tak robiłem, część gadżetów chowałem w lesie i dopiero na koniec urlopu znosiłem na kwaterę. Ale to było kilka ładnych lat temu, wtedy nie trzeba było zamykać samochodów i nawet pozostawione daleko od morza były pootwierane na oścież.
Teraz jest inaczej, więcej ludzi, więcej złodziejstwa...
Gdy zaczynam dzień na plaży ok 9-10 to zostaję najczęściej do 17-stej. Wymaga to zatroszczenia się o minimum wyposażenia, przy dzieciach trzeba to podwoić. Więc jeszcze jakieś grabki, wiaderko, misie, laki dla córki... :roll:
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 06.03.2012 16:50

zack napisał(a):Jezeli chodzi o czas dotarcia na plaze - nie jest to dla mnie problemem :)
Na pewno skorzystaw z Waszych rad i wielkie dzieki za pomoc !
Juz nie moge sie doczekac wyjazdu (14.06), jeszcze 3 miesiace.... :roll:


Ale ci zazdroszczę, ja dopiero w połowie lipca tam zawitam.... odliczam dni.

Ja najlepsze plaże znalazłam na google maps :)

Drogi dojazdu opracowywałam drukując obraz satelitarny w dużym powiększeniu.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 07.03.2012 12:00

Wyglada na to, ze bede pierwszy na wyspie Losinj - w razie pytan bede sluzyl pomoca dla wszystkich zainteresowanych :P
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 26.03.2012 21:37

rapez napisał(a):
zack napisał(a):Czy macie moze jakies swoje spostrzezenia dot. plaz na wyspie Losinj?

Nawet jeśli chcesz być na plażach oznaczonych na mapkach, to i tak kosztuje to sporo czasu.

caipirinha napisał(a):


Dokładnie. Jeśli planujecie tylko 10 dni to zaliczcie najpierw zestaw obowiązkowy podstawowych plaż. W połączeniu ze zwiedzaniem i spacerami to i tak w zupełności wystarczy :wink: - tym bardziej, iż dojście do niektórych, nawet "popularnych" nie jest oczywiste (np. zatoczki Male Valdarke).
W mojej opinii skoro jedziecie przed głównym sezonem to nie ma co kombinować i tracić zbyt wiele czasu na karkołomne/męczące dojścia. Ewentualnie zarezerwujcie jeden dzień na plaże w okolicach lotniska.
Poza tym kąpiel w bardziej ustronnych zatoczkach możecie uskutecznić przy okazji dłuższego spaceru niekoniecznie tachając ze sobą cały majdan plażowy 8). Szczerze mówiąc ja pierwszy raz jadąc na ML też nastawiałem się na "kombinowanie" po czym na miejscu stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam
K
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 26.03.2012 22:31

A ....... i jeszcze dodam, że jak już sobie upatrzycie coś ustronnego, to na ML jest baaaaaaaaaaardzo duża szansa, graniczącą z pewnością, że przed wami dotrze tam kilku niemieckich emerytów na szybszych od waszego "pływadłach", pragnących poopalać swe ciała "w całej okazałości" :wink:

Pozdrawiam
K
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 27.03.2012 07:15

Ja tych niemieckich plażowiczów zawsze dość głośno poinstruuje, jeśli któreś z nich zaczyna się rozbierać :D do naga. Postraszenie policją zwykle wystarcza.
Mam małą córeczkę i nie mam zamiaru aby jakiś stary flak i puszka z wiszącymi jaja.m.i. paradował koło mnie po plaży.
Ale tylko wtedy, gdy ktoś dołączy do mnie, jeśli zatoczka jest już zajęta wybieram inne miejsce.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.03.2012 09:38

Ordnung muss sein !!! :D
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 27.03.2012 21:49

krombocher napisał(a):Ordnung muss sein !!! :D

JAWOHL
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mali Losinj - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone