Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.12.2015 19:44

To nieduża miejscowość leżąca jakiś kilometr od morza… spodziewaliśmy się, że teraz będzie znacznie już rozbudowana, ale nie, właściwie nic się tutaj nie zmieniło 8O . Kawałek za wsią w kierunku Dębek była kiedyś stadnina koni, przejechaliśmy obok i o ile budynki i stajnie wciąż stoją, to koni chyba już nikt tam nie trzyma… ale może po prostu źle widzieliśmy.

Kawałek za stadniną droga jest już zamknięta. Auto można zostawić na dużym betonowym placu wśród łąk (darmowo), my jednak zawsze szukamy cienia i wzorem kilkunastu innych stanęliśmy w lesie. Chwila wyciągania plażowych akcesoriów i idziemy :) .

............................................................

W samej Białogórze zbyt często nie byliśmy, ale na plaży mniej więcej pośrodku, pomiędzy nią a Dębkami – owszem. Zwykle jak okiem sięgnąć na plaży nie było praktycznie nikogo. :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedyś wybraliśmy się do Białogóry PKSem :cool: i poszliśmy w kierunku Lubiatowa. Jakieś 2 kilometry od głównego zejścia do morza wpływa rzeczka i stała taka wieżyczka.

Obrazek

Jak widać w tej okolicy również tłumów brak :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.12.2015 19:46

Pół godzinki lasem w kierunku Dębek i jest pierwsze zejście. Mimo pory dość już zaawansowanej ludzi sporo szło z nami, może niektórzy po prostu na spacer, ale większość jeszcze na plażę. Bliżej Białogóry z pewnością zagęszczenie większe, ale tutaj tradycyjnie pusto.

Trochę wieje, ale zdecydowanie słabiej niż wczoraj, tym razem nie ma potrzeby chowania się w wydmach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie plaże istnieją w Europie tylko nad południowym i wschodnim Bałtykiem… a czy jeszcze gdzie indziej, nam nic o tym nie wiadomo :roll: :wink: .

Nocleg – na parkingu :) . Wróciliśmy o zachodzie słońca, niebawem oprócz nas nie został już nikt. Parking może nie tak urokliwy jak wczoraj, ale przecież nie będziemy wybrzydzać :wink: , ważne że ucichł wiatr i otwarta przestrzeń nie przeszkadzała w gotowaniu, a i komary w znaczących ilościach się nie pojawiły. A ja po odwiedzeniu tych wszystkich dzisiejszych miejsc i przemierzeniu znajomych ścieżek czułem się tak, jakby ubyło mi z 10 lat przynajmniej :roll: :cool:

I jeszcze mapka, a właściwie dwie… bo już minął nam drugi nadmorski dzień :)

mapaB1.jpg


A – nocleg w lesie za Bytowem
B – Słupsk
C – Smołdzino, Rowokół
D – Kluki
E – parking przy latarni w Czołpinie
F – parking przy jeziorze Dołgie Wielkie

mapaB2.jpg


A – nocleg na parkingu przy jeziorze Dołgie Wielkie
B – Lubiatowo
C – jezioro Żarnowieckie
D – Dębki
E – Białogóra, parking „za stadniną”

c.d.n.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.12.2015 19:57

kulka53 napisał(a):15 sierpnia, sobota c.d.

Jedziemy do Dębek.
Idziemy na plażę. Oczywiście tam gdzie zawsze…. najpierw na mostek na Piaśnicy.

Obrazek


Normalnie WZIĄŁEM i przegapiłem ta relację, jestem na stronie 4 (3??) i nie mogę powstrzymać się już od komentarza. Komentarza banalnego bo brzmi: kocham te rejony, te wydmy, te szerokie piaszczyste plaże (wiem,że są tacy co wolą skałki, ja tam jestem tak pośrodku z lekkim wskazaniem na piasek BAŁTYCKI! a nie tam jakiś brązowy czy brudny żółty gdzieś tam ;)

Mostek na Piaśnicy, który pokazujecie, nie dalej jak parę miesięcy temu byłem tam z Kolega na rowerze, jadąc od okolic Wejherowa, gdzie zostawiliśmy auto, przez Piaśnicę, objazd Jeziora Żarnowieckiego, Białgóra i kąpiel w morzu, potem Dębki i rzeczony mostek, powrót wschodnią stroną Jeziora od strony elektrowni jądrowej ;)

ECH!
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.12.2015 21:30

... o tak Białogóra ma swój klimacik, głównie związany z plażami, ale również z dojściem do nich pośród pachnących lasów ... :) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.12.2015 07:20

tony montana napisał(a):Normalnie WZIĄŁEM i przegapiłem ta relację

Oj, nieładnie.... :wink:
Miałem nadzieję, że jednak zauważysz i wtrącisz czasem tambylcze "trzy grosze" (albo i cztery :wink: )

tony montana napisał(a):kocham te rejony, te wydmy, te szerokie piaszczyste plaże (wiem,że są tacy co wolą skałki, ja tam jestem tak pośrodku z lekkim wskazaniem na piasek BAŁTYCKI! a nie tam jakiś brązowy czy brudny żółty gdzieś tam ;)

Myśmy mieli chwilę (mikrochwilunię w zasadzie) gdy tolerowaliśmy skałki preferując jednak plaże żwirkowe. Teraz żwirek tolerujemy, bo nie ma nic lepszego niż PIACH :idea: . A gdyby taki jak nad Bałtykiem był wszędzie na południu, to byłaby już pełnia szczęścia :cool: . No ale go nie ma... za to mamy plażową różnorodność i czasem całkiem fajne niespodzianki :D .

tony montana napisał(a):Mostek na Piaśnicy, który pokazujecie, nie dalej jak parę miesięcy temu byłem tam z Kolega na rowerze, jadąc od okolic Wejherowa, gdzie zostawiliśmy auto, przez Piaśnicę, objazd Jeziora Żarnowieckiego, Białgóra i kąpiel w morzu, potem Dębki i rzeczony mostek, powrót wschodnią stroną Jeziora od strony elektrowni jądrowej ;)

Pamiętam :cool:

kmichal napisał(a):... o tak Białogóra ma swój klimacik, głównie związany z plażami, ale również z dojściem do nich pośród pachnących lasów ... :) ...

Właśnie... te lasy, zwłaszcza po wschodniej stronie to jak dla mnie jeden z głównych atutów Białogóry. A sama wioska jest taka w sam raz - nie za mała, nie za duża, dość oddalona od sąsiednich miejscowości. No a plaże... wiadomo :cool: :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.12.2015 08:28

Piękne i puste plaże pokazujesz :) . Aż się człowiek trochę rozmarzył.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.12.2015 18:37

Nefer napisał(a):Piękne i puste plaże pokazujesz :) . Aż się człowiek trochę rozmarzył.

Takie lubimy najbardziej... zwłaszcza o takiej pogodzie :cool:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2015 18:42

16 sierpnia, niedziela

Druga noc – drugi fajny nocleg, chociaż może nie w tak sympatycznych okolicznościach natury... ale w zasadzie nie jest to aż tak istotne. Najważniejsze jest, że także i pod Białogórą nikt nam nie przeszkodził, nie zaskoczył niespodziewanym pojawieniem. Co prawda trochę byliśmy zaskoczeni, że zmieniła się nieco pogoda :? , z prognoz wynikały niezmiennie bezchmurne i gorące dni, a tu chmury, całkiem ciemne i dość szczelnie przykrywające niebo i wschodzące słońce. Ale ciepło było, zawsze to jakiś plus. No ale nie ma tego złego, dziś i tak mieliśmy w planie bardziej zwiedzanie niż kolejną plażę... jedziemy bowiem do Gdańska :)

Czego jak czego, ale Gdańska nie mogłem odpuścić. Bardzo lubię to miasto, ze wspaniałym Starym Miastem, ale nie tylko... lubię po prostu całość Trójmiasta. We dwójkę z Małgosią byliśmy tam dwa razy, ale sam bywałem tam wielokrotnie jako, że mieszka tam moja rodzina. Można powiedzieć, że Trójmiasto jest po Wrocławiu i Krakowie najbardziej zwiedzonym i zjeżdżonym przeze mnie polskim obszarem miejskim :) .

Ale to było kiedyś. Ostatni raz byłem w Gdańsku ponad 10 lat temu na szkoleniu z pracy, a wcześniej byliśmy właśnie z Małgosią. Było więc oczywiste że zajrzymy zobaczyć co tam słychać teraz.

To jednak dopiero po południu... w każdym razie później. Bo teraz pojedziemy do Rewy :idea: . Rewę wypatrzyłem w jednej z cro.pl-owych relacji :wink: i zaciekawiła mnie tamtejsza mierzeja, słynny Cypel Rewski, inaczej Szperk.

Pogoda może nie była jakaś extra, ale tak źle nie było, spomiędzy cienkich chmur zdarzały się całkiem pokaźne przebłyski słońca. Trochę wiało, co jak się okazuje jest raczej stałym elementem tutejszej pogody, dzięki czemu w Rewie są ośrodki kitesurfingu, a my mogliśmy poprzyglądać się uprawiającym ten sport ludziom.

Ale zanim jeszcze.... trzeba było gdzieś upchnąć Skodę. A w Rewie – wszędzie płatne parkingi, także na prywatnych posesjach. My zdecydowanie nie lubimy płacić za parkowanie :? , żeby więc znaleźć dogodne miejsce trzeba było chwilkę po niedużej Rewie pokrążyć. Ale jak praktycznie zawsze – cel udało się osiągnąć :) .

W Rewie nie ma w zasadzie co zwiedzać. Jest to typowa, niezbyt wielka nadmorska osada rozbudowana nieco w ostatnich latach. Starych, przedwojennych domów jest tam może kilkanaście, poza tym sporo straganów z kolorowymi plastikami i – co jednak w pewnym sensie Rewę wyróżniło, przynajmniej w naszych oczach – fakt, że główna ulica prowadzi wzdłuż morza i oddzielona jest od plaży jedynie chodnikiem. Nie wiem, czy jest jeszcze w Polsce gdzieś indziej taka możliwość by jechać samochodem i spoglądać na leżących na plaży ludzi :) .

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2015 18:43

Kilkaset metrów dalej jest już koniec miejscowości, wspomniany słynny cypel i charakterystyczny krzyż. Postawiono go w 2004 roku a obok utworzono Aleję Ludzi Zasłużonych Morzu. Krzyż stał tutaj także przed wojną, w 1922 roku odbyła się pod nim msza polowa z udziałem gen. Józefa Hallera.

Obrazek

Obrazek

Wieje. Od strony zatoki są spore fale.

Obrazek

Od strony końca zatoki – fal praktycznie nie ma 8O

Obrazek

W tym miejscu morze (zatoka) nieszczególnie zachęca do kąpieli, wody są zmącone, wcale nie cieplejsze niż na otwartym morzu, fale spore, pełno traw przy i na brzegu... ale amatorzy zanurzenia się jak widać są :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2015 18:43

Nad lądem niebo zaciągnięte, ale nad morzem utrzymuje się piękny błękit :D

Obrazek

Rewski cypel okupują kitesurfingowcy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajnie że tu przyjechaliśmy :D :idea:

Obrazek

Może trochę ciężko idzie się po gruboziarnistym piachu, ale przecież musimy dojść na sam koniec :roll:

Obrazek

Obrazek

OOOO, już blisko :cool:

Obrazek

:D

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2015 18:44

Czas na małą sesyjkę pamiątkową :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu fajnie widać różnicę w stanie morza od strony nawietrznej i zawietrznej :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy, jeszcze jedno ujęcie rewskiego krzyża.

Obrazek

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.12.2015 21:35

... o tym cyplu nie miałem pojęcia ... :roll: ... fajne miejsce ... :) ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2015 09:02

kulka53 napisał(a):16 sierpnia, niedziela

Czego jak czego, ale Gdańska nie mogłem odpuścić. Bardzo lubię to miasto, ze wspaniałym Starym Miastem, ale nie tylko... lubię po prostu całość Trójmiasta. We dwójkę z Małgosią byliśmy tam dwa razy, ale sam bywałem tam wielokrotnie jako, że mieszka tam moja rodzina. Można powiedzieć, że Trójmiasto jest po Wrocławiu i Krakowie najbardziej zwiedzonym i zjeżdżonym przeze mnie polskim obszarem miejskim :) .


Gdańsk jest fantastycznym doznaniem, nie mówię tylko o słynnym Starym Mieście, które jest tutaj dość spore, choć brak klasycznego jednego Rynku, wokół którego kręciłoby się życie, ale Długa ze swoimi Bramami, Neptunem, Dworem Artusa i boskimi kamienicami oraz jej równoległe ulice, nabrzeże Motławy, Wyspa Spichrzów (z którą w końcu coś robią, bo była to Wyspa Wstydu) jest czymś, czego nie znajdziemy w zbyt wielu europejskich miastach (i mówię o tych słynnych typu Praga)

kulka53 napisał(a):To jednak dopiero po południu... w każdym razie później. Bo teraz pojedziemy do Rewy :idea: . Rewę wypatrzyłem w jednej z cro.pl-owych relacji :wink: i zaciekawiła mnie tamtejsza mierzeja, słynny Cypel Rewski, inaczej Szperk.


Tutaj to już bardziej niż Gdańsk moje tereny, powiem nawet, że w Rewie bywałem (bywam) czasem po kilka razy w tygodniu, a to rowerem, a to piechotą (podczas treningów syna robię obchód Gminy), a to autem, ot tak popatrzeć na morze... ;) (Zatokę Pucką - tak, tak, bo to choć fizycznie, część Zatoki Gdańskiej, to jednak jest to Zatoka Pucka)

kulka53 napisał(a): Trochę wiało, co jak się okazuje jest raczej stałym elementem tutejszej pogody, dzięki czemu w Rewie są ośrodki kitesurfingu, a my mogliśmy poprzyglądać się uprawiającym ten sport ludziom.


Kilku moich znajomych, gdy tylko jest wiatr, zwalnia się wcześniej z pracy, bierze wolne albo co i JADĄ POLATAĆ I POPŁYWAĆ (najczęściej od strony wschodnio-południowej) czyli od strony Mechelinek, Gdyni etc

kulka53 napisał(a):Ale zanim jeszcze.... trzeba było gdzieś upchnąć Skodę. A w Rewie – wszędzie płatne parkingi, także na prywatnych posesjach. My zdecydowanie nie lubimy płacić za parkowanie :? , żeby więc znaleźć dogodne miejsce trzeba było chwilkę po niedużej Rewie pokrążyć. Ale jak praktycznie zawsze – cel udało się osiągnąć :) .


Z tym faktycznie jest tam problem, czasem trzeba piątkę wysupłać, ale można też postawić auto albo przed samą wsią (skręcamy w lewo w jedną z bocznych uliczek), lub na samym zakręcie też skręcamy w lewo i jedziemy do końca w stronę łuku Rezerwatu Beka (tam można czasem nawet w sezonie coś znaleźć)
:) Z tego miejsca (z zakrętu) do Krzyża mamy 1100 metrów....

kulka53 napisał(a):W Rewie nie ma w zasadzie co zwiedzać. Jest to typowa, niezbyt wielka nadmorska osada rozbudowana nieco w ostatnich latach. Starych, przedwojennych domów jest tam może kilkanaście, poza tym sporo straganów z kolorowymi plastikami i – co jednak w pewnym sensie Rewę wyróżniło, przynajmniej w naszych oczach – fakt, że główna ulica prowadzi wzdłuż morza i oddzielona jest od plaży jedynie chodnikiem. Nie wiem, czy jest jeszcze w Polsce gdzieś indziej taka możliwość by jechać samochodem i spoglądać na leżących na plaży ludzi :) .



Ostatnimi czasy nasz Wójt mocno zadbał o przebudowę infrastruktury wsi - są ładne chodniki wzdłuż plaży, są "ćwiczki" na świeżym powietrzu, są nowe ławeczki, zasadzone drzewa i sam teren wokół Krzyża trochę się zmienił. Aktualnie blisko Krzyża buduje się spory hotel, ciekawe jak wkomponuje się w atmosferę spokojnej, nisko zabudowanej wsi

Można powiedzieć, że w Rewie znam każdy kąt, drzewo, dom etc

Rewski Szpyrk (Szperk, Szperek), to natomiast wg mnie nie lada atrakcja, kilometrowa łacha piachu, która zmienia kształt w zależności od ruchu wiatrów, raz jest wygięty w stronę Rzucewa, Osłonina czyli Pucka, innym razem w stronę "gdyńską" - często chodzimy na ten koniec Polski z dzieciakami, nawet jak mocno wieje

HEJ HEJ :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.12.2015 16:18

kmichal napisał(a):... o tym cyplu nie miałem pojęcia ... :roll: ... fajne miejsce ... :) ...

Rzeczywiście fajne, ciekawe.
Do niedawna też nie miałem pojęcia, chociaż przecież nieraz i w Gdyni i na Helu byłem.
A podobno kolejny taki podwodny cypel narasta w Jastarni :cool:

tony montana napisał(a):do Krzyża mamy 1100 metrów....

Z innego miejsca, ale mniej więcej tyle było :cool:
rewa.jpg


tony montana napisał(a):są ładne chodniki wzdłuż plaży, są "ćwiczki" na świeżym powietrzu, są nowe ławeczki, zasadzone drzewa i sam teren wokół Krzyża trochę się zmienił. Aktualnie blisko Krzyża buduje się spory hotel, ciekawe jak wkomponuje się w atmosferę spokojnej, nisko zabudowanej wsi

To wszystko prawda, są chodniki, widzieliśmy urządzenia do ćwiczeń, ławki itp itd. Widziałem też dojeżdżające z Gdyni autobusy, zatem komunikacja też jest niezła.
Hotel widzieliśmy, fajna lokalizacja praktycznie na plaży :) . Nie wyglądało żeby miał być wysoki, ale może od lata coś się jeszcze zmieniło.

tony montana napisał(a):Rewski Szpyrk (Szperk, Szperek), to natomiast wg mnie nie lada atrakcja

To ciekawe miejsce, na pewno można powiedzieć o nim więcej gdy jest się na miejscu i na dodatek bywa często, wtedy widać te zmiany i różnice w wyglądzie. Czytając po powrocie to i owo o cyplu natrafiłem na informację o Marszu Śledzia i okazało się, że odbył się w tym roku 22 sierpnia. A my na Helu byliśmy jeszcze dzień wcześniej :? :roll: . Nie żebyśmy się wybrali :wink: , ale chociaż mogliśmy popatrzeć...
A jeszcze wyczytałem, że organizacje ekologiczne krytykują tę imprezę wysuwając zarzuty naruszania równowagi, płoszenia ptaków itp. itd. Dziwne... jednocześnie w mierzei kopie się kilkusetmetrową przerwę umożliwiającą przepływanie większych jednostek do Pucka i jakoś problemu nie ma, za to przejście raz w roku niewielkiej wszak grupy ludzi jest wielce szkodliwe. :roll: :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.12.2015 19:44

Fajnie, że pokazałeś cypel, bo miałam go w planie B na nasz ostatni pobyt nad Bałtykiem (AD 2014), ale wrześniowa pogoda była tak cudna, że wyjazd max. opóźnialiśmy i jak zbliżyliśmy się do Redy była już taka pora, że trzeba było obrać kierunek obwodnica +A1, a widzę, że trzeba było tą godzinę poświecić. Cóż... trzeba znowu zaplanować Bałtyk, bo jeszcze ECS chciałabym odwiedzić...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone